FinExpert.e15.cz

2804: EU zvýšila daň poskytovatelům digitálních služeb

Nová úprava DPH ovlivní činnost firem, které poskytují digitální služy soukromým spotřebitelům ze zemí EU.

Nová právní úprava EU o DPH ovlivní od července činnost všech podniků, které prostřednictvím internetu poskytují digitální služby soukromým spotřebitelům ze zemí EU. Spotřebitelé, kteří si stahují např. elektronické knihy, hudbu, filmy, hry či výukové programy, budou pravděpodobně muset za tyto služby zaplatit více než dosud, neboť poskytovatelé budou mít v důsledku nových požadavků EU vyšší daňové náklady.

 

Hospodářská komora ČR vyjádřila znepokojení nad dalším ztížením podmínek pro české podnikatele při obchodních stycích s USA, vyplývajících ze změn postupu vydávání víz. Už dosavadní situace konkurenčně znevýhodňovala naše podnikatele proti americkým tím, že na rozdíl od občanů USA přijíždějící do Čech, kteří víza nepotřebují, naši turisté či podnikatelé musí vízovou povinnost plnit.

 

Společnost Oracle podepsala smlouvu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, podle níž prodlužuje platnost speciálních podmínek na produkty a služby Oracle pro 28 českých vysokých škol a MŠMT o další dva roky, tedy do konce roku 2004.

 

Skupina poskytovatelů marketingových informací Taylor Nelson Sofres spojuje své aktivity v 53 zemích pod jednou značkou TNS.

 

Jihomoravská energetika podepsala s Plaut Consulting CR smlouvu o pokračování implementace procesního řízení, která v sobě zahrnuje koncept pro zavedení týmové práce a průběžné zlepšování procesů, zavádění komplexního motivačního systému a v návaznosti na strategii Balanced Scorecard měření výkonnosti procesů.

 

GE Capital Multiservis zaznamenává rostoucí zájem klientů o pojištění schopnosti splácet poskytnuté úvěry. Jen v prvním čtvrtletí roku 2003 této možnosti využil každý třetí zákazník. Podobný trend potvrzují sesterské společnosti GE Capital Bank a GE Capital Leasing.

 

Check Point Software Technologies, přední světová firma v zabezpečení internetu, za první čtvrtletí dosáhla čistého zisku 60,1 milionů USD, čili 0,24 dolaru na akcii, obrat činil 104,8 milionu USD, čistý cash flow 79,5 milionů USD.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená