FinExpert.e15.cz

2804: Contactel vyzval ČTÚ k revizi propojovacích poplatků

...a Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo informační systém pro podniky, které se chtějí podílet na obnově Iráku.

Contactel vyzval Český telekomunikační úřad, aby revidoval propojovací poplatky. ČTÚ vydal 3. února 2003 cenové rozhodnutí č. 1/2003, kterým se mimo jiné stanoví náklady pro tvorbu cen za propojení. Contactel je přesvědčen, že toto rozhodnutí mělo vést k okamžitému snížení propojovacích poplatků.

 

Ministerstvo průmyslu a obchodu s agenturou CzechTrade spustily informační systém pro podnikatele, kteří by se chtěli podílet na obnově Iráku. Firmy se mohou pomocí zaregistrovat na adrese www.businessinfo.cz  v sekci Obnova Iráku. Největší příležitosti pro české firmy budou při rekonstrukci a modernizaci infrastruktury, strojírenství a petrochemie.

 

Webhostingová služba Hyperlink.cz provozovaná společností CP Online.cz přináší svým klientům 20 % slevu na předplatné časopisů ebiz a Connect! vydavatelství Computer Press, a 30 % slevu při objednání služby eMerite.cz pro měření návštěvnosti internetových stránek a chování uživatelů.

 

Druhý ročník Networking Fora pořádá firma AT Computers 6. května v Ostravě a 7. května v Praze.

 

Národní orgán pro usnadňování procedur obchodu FITPRO při Hospodářské komoře ČR uspořádal sympozium EDI (FACT) a EB. Věnovalo se problematice elektronické výměny dat (EDI) a elektronického obchodu (EB) v průmyslu, obchodu, marketingu a státní správě, právním předpokladům pro elektronickou výměnu dat, bezpečnostním aspektům a ochraně dat.

 

Německá E.ON Group, přední světová firma z oblasti utilit, se rozhodla globálně využívat řešení mySAP Business Suite, která poskytnou jednotnou platformu pro její společnosti v Evropě a Spojených státech. Po spuštění systému v německých pobočkách E.ON se nyní implementace zaměří na více než 55 000 uživatelů ve všech firmách skupiny. 

 

Mistrovství světa v hokeji budou moci návštěvníci serveru iHNed.cz po celou dobu konání sledovat na adrese hokej.ihned.cz.

 

Et netera, český dodavatel komplexních internetových  řešení, spustila pro Eurotel Praha prezentaci českých hokejistů na mistrovství světa. Informační servis budou zajišťovat redaktoři serveru novinky.cz. Návštěvník na stránkách nalezne rozpis a výsledky utkání, tabulky, anketu nebo sestavy mužstev. Web nabídne články z turnaje, možnost  chatovat s hráči, fotogalerii, přenosy zápasů a soutěže o ceny.

 

Tiscali vyhrála výběrové řízení TV NOVA a stala se partnerem pro televizní soutěž IQ - Národní test 2003. Tiscali poskytne technické zázemí pro internetový přístup účastníků soutěže, kteří se přes webové rozhraní zaregistrují a otestují si své znalosti.

 

Contactel po vleklých jednáních s Českým Telecomem uvádí na trh připojení k internetu prostřednictvím ADSL, které do svého portfolia služeb zařadil pod názvem ADSL Contact.

 

Economia OnLine, provozovatel ekonomického zpravodajského serveru iHNed.cz, umožní uživatelům sítě T-Mobile přístup ke komplexnímu ekonomickému zpravodajství formou multimediálních zpráv (MMS). Informační kanál Ekonomické zprávy se stává součástí nabídky služby MMS Info, kterou dnes spustila společnost RadioMobil. Economia OnLine je dodavatelem ekonomického MMS zpravodajství pro T-Mobile.

 

I.F.T. Progres ukončil dodávku a implementaci komplexního informačního systému Karat pro společnost Cidem Hranice, tradičního výrobce pálených zdicích materiálů. Dodané systémové řešení pro 80 uživatelů pokrývá oblast výroby, skladové logistiky a distribuci, komplexní účetní a finanční řízení. Součástí řešení je také Karat CRM.

 

LogicaCMG známila uzavření strategického kontraktu se společností Telecom Egypt, což je místní monopolní provozovatel pevné telekomunikační sítě. Její divize Wataneya for Mobile Communications v současné době buduje třetí GSM síť v zemi a použije řešení firmy LogicaCMG Odyssey pro návrh, plánování a další optimalizaci této sítě.

 

Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) potvrdila volbu nového mluvčího sekce alternativních operátorů, která působí při APVTS. Mluvčím byl zvolen Petr Kastner, senior manager pro regulace a vztahy s operátory společnosti Czech On Line.

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená