FinExpert.e15.cz

2701: *Dvě vítězství spotřebitelů *Doporučené dopisy elektronicky

...a další aktuální novinky uplynulého týdne
2701: *Dvě vítězství spotřebitelů  *Doporučené dopisy elektronicky

Staré „roztelefonované“ telefonní karty bude možné v únoru a březnu 2003 vyměnit. Český Telecom vzal v úvahu doporučení Sdružení na ochranu spotřebitelů.

Balíček volných SMS zpráv v rámci sítě T-Mobile získají zákazníci při odesílání zpráv z portálu t-zones. Nabídku SMS zdarma mohou zákazníci registrovaní na portálu t-zones využívat od 4. února.

Sybase ČR, ICZ a Česká pošta zahájí k 3.únoru 2003 ostrý provoz služby Registrovaná elektronická pošta, která je elektronickou obdobou doporučeného dopisu s doručenkou. Pravost zasílaných dokumentů je ověřována elektronickými klíči vydanými nezávislou certifikační autoritou, v tomto případě Českou poštou.

Aliatel přichází s rozšířením datové služby Business IP, která je vhodná pro zaměstnance pracující na dálku, ať už z domova, nebo na cestách.

Komix ukončil projekt správy změnového řízení a testování softwaru pro Československou obchodní banku.

Digi Trade se stala jedním z akreditovaných testovacích středisek certifikace ECDL v České republice. ECDL je doklad o dosažení mezinárodně uznávané kvalifikace pro práci s počítačem, v rámci Evropské unie doporučený jako standard základní počítačové vzdělanosti.

DNS se stává autorizovaným školicím centrem pro odborníky z řad koncových uživatelů i prodejních partnerů pracujících s bezpečnostními řešeními a produkty Check Point.

Contactel uvádí na trh novou službu pro připojování k internetu Contactel Duo založenou na pevné volbě operátora. Je po Tiscali Exclusive druhou možností pro připojování k internetu pomocí volby operátora.

Czech On Line ukončila pilotní testování národní referenční databáze s firmou CNPAC. Národní referenční databáze je centralizovaný systém, který v rámci služby Přenositelnost čísla umožní účastníkům ponechat si při změně provozovatele sítě a při přestěhování stávající telefonní číslo.

Záměr expandovat na český trh oznámila společnost Stonesoft Corporation, která se zabývá podnikovou síťovou bezpečností a clusterovými technologiemi.

2N Telekomunikace, výrobce telekomunikačních zařízení a dodavatel produktů i služeb pro oblast ICT, se rozhodla zahájit spolupráci s agenturou ExMise Public Relations.

PR agenturu Virklis zvolila pro své mediální zastupování společnost Cleverlance, která se specializuje na zabezpečené systémy založené na internetových technologiích J2EE, J2ME a .NET, a to především pro finanční, telekomunikační a B2B řešení.

Generálním partnerem udílení cen filmové akademie Český lev 2002 bude i v roce 2003 společnost Nextra.

V prosinci 2002 vznikla společnost zaměřená na tvorbu produktů v oblasti audia, videa a multimédií: 24Snails.com Media Production (www.24Snails.com). Během krátké doby se jí podařilo získat několik důležitých zákazníků (mj. BMG a Incheba Praha). 24Snails je servisní organizace, zajišťující tvorbu audiovizuálních děl. Do její nabídky spadá hudební, filmová a televizní produkce, animace, webové, CD-ROM a DVD prezentace. Pro své cíle by ráda našla strategického partnera.

Česká divize Tiscali jmenovala B2B ředitelem Zieda Erebaie, který přechází z pozice Business Development Manager. V nové funkci bude zodpovídat za prodej služeb Tiscali pro podnikovou oblast, řízení obchodních manažerů pro klíčové zákazníky, nepřímý prodej a podporu prodeje a za řízení produktového managementu.

Working in Europe je platební program určený pro sektor drobného podnikání v Evropě, který představila společnost MasterCard. Jeho součástí je několik programů pro platební karty, nástroje na motivaci produktivity a různé možnosti spoření či slev. Členským finančním institucím nabízí možnost vytvářet programy platebních karet, které budou vyhovovat jejich zákazníkům z řad drobných podniků.

Společnosti Intercable a TESmedia, tuzemská dvojka a trojka na trhu kabelových televizí, oznámily dokončení formální fáze svého sloučení.

Ecommerce.cz dokončila přípravu webu a webového katalogu pro společnost MobilJam. Řešení je postaveno na publikačním systému WebNet Editor 2.0, který byl pro potřeby MobilJamu upraven a doplněn o části pro tvorbu nabídkového katalogu propojené s interní databází firmy.

Poradenská a integrační společnost A-21 realizovala na Úřadu městské části Prahy 1 projekt zaměřený na změnu způsobu organizace úřadu. V rámci projektu byly diagnostikovány přínosy v úsporách při nasazení e-governmentu na vybraných procesech přes 200 tis. korun ročně. Změnou organizace práce a způsobu řízení lze ročně ušetřit dokonce 2–3 mil. korun.

A-21 zahájila v oblasti praktického využití IT pro transformaci veřejné správy v ČR spolupráci s Liberálním institutem.

Ekonomický deník Financial Times zveřejnil přehled nejvíce respektovaných firem světa. Již popáté byla nejrespektovanější společností světa vyhlášena General Electric.

Cleverlance oznámila hospodářské výsledky za rok 2002. Obrat ve službách dosáhl 32 mil. korun, což je o 190 % více než za předchozí rok a o téměř 7 % více, než bylo plánováno. Cílem pro rok 2003 je dosáhnout ve službách obratu 60 mil. korun.

Podnikové řešení poštovního serveru Kerio MailServer 5 společnosti Kerio Technologies získalo certifikát ca smart s antivirem eTrust od firmy Computer Associates International.

LogicaCMG a Northern Electric uzavřely pětiletý kontrakt v hodnotě 30 milionů liber. Služby LogicaCMG umožní energetické společnosti efektivně řídit IT infrastrukturu, zahrnují také outsourcing některých procesů.

Sybase a AvantGo informovaly o uzavření definitivní dohody, podle níž Sybase získá AvantGo za přibližně 38 mil. dolarů. Sybase má v úmyslu začlenit AvantGo do své divize iAnywhere Solutions. Akvizice by měla být dokončena během prvního čtvrtletí roku 2003.

Provozovatel lucemburské mobilní sítě LUXGSM, společnost P&T Luxembourg, objednal u Siemens dodávku technologie UMTS. Siemens bude v Lucembursku jediným dodavatelem infrastruktury mobilní sítě třetí generace.

Rovněž švédský telekomunikační operátor Tele2 AB zvolil pro výstavbu své sítě GSM 1800 v Rusku Siemens. Ten dodá GSM ústředny, základnové stanice a mikrovlnné přenosové systémy. První části sítě by měly být uvedeny do provozu v prvním čtvrtletí roku 2003.

Symantec oznámil výsledky za třetí fiskální kvartál, který skončil 31. prosince 2002. Společnost vykázala obrat za kvartál ve výši 376 mil. USD, tj. zvýšení o 29 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Finanční výsledky ohlásila i Nokia: čisté tržby za rok 2002 klesly o 4 % na 30 016 mil. eur. Proforma provozní zisk vzrostl o 3 % na 5 420 mil. eur, proforma provozní marže vzrostla na 18,1 %.

Unisys Corporation oznámila významný nárůst zisku na akcii jak ve čtvrtém kvartálu, tak za celý rok 2002. Rovněž bylo dosaženo cílového pásma zisku, které si společnost pro rok 2002 stanovila. V roce 2003 předpokládá Unisys dvojciferný nárůst zisku na akcii.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená