FinExpert.e15.cz

25 tipů, jak vytěžit ze svých peněz maximum


dudek  |  10. 03. 2006 10:49

Rekneme ze mam 100-200 tisic, o kterych vim, ze je budu za necely rok potrebovat. Co byste doporucili s nimi udelat? Co se tyce rizika - toleruji v tomto pripade ztratu max. tak 2.5%, vice ne - penize budu potrebovat.

 | 
Jarmila  |  10. 03. 2006 12:27

Chybí bod 26.
Peníze je nutno uložit tak, abyste se s nimi ještě někdy shledali, protože pokud bude tunelování zlegalizováno vypuštěním z trestního zákoníku, pak Vám nepomůže ani Policie ČR (pokud Vám vůbec pomůže). Z Baham se těžko dostávají podnikatelé, dříve opěvovaní samotným prezidentem, peníze se odtud nedostanou vůbec, neb nebyly vytunelovány, ale "sorry, nevyšel nám podnikatelský záměr".

 | 
koffr, koffr  |  11. 03. 2006 17:03

meleš z hladu, asi zasáhla ptačí chřipka, že slepice ...

 | 
Men  |  12. 03. 2006 09:37

nemele z hladu, mrkni se, jak to "resi" v USA.... legalni zbaveni lidi penez nasporenych v ramci socialnich programu -> nevyslo to, presne jak pise kolega

 | 
Pavel  |  10. 03. 2006 14:16

Rady jsou to hezke, ale kdyz si to clovek prepocita, tak skoro knicemu. Vynosy v radech jednotek procent jsou nezajimave. Aby to bylo zajimave, je treba investovat v radech statisicu az milionu. Kdyz clovek usetri 5 tisic mesicne, nema sanci to nejak rozumne investovat. Kazdej rekne treba penzijka anebo neco takoveho. Zkusenosti s pady kampelicek, Harvardskych fondu a otresy velkych bankovnich domu radi opatrne. Penzijni fond tady take nemusi za dvacet tricet let byt. Takze nic.
Navic berte v uvahu otresy vetsiho razu. Treba vypukne pandemie jakekoli nemoci a burza se den za dne zhrouti a banky nemaji sanci tomu zabranit. Pak penzijka a dalsi fondy pujdou do kelu. Je to sice nepravdepodobne, ale take nenulove.
Obecne myslim, ze je vhodne davat male penize do investicniho zlata, ktere za posledni rok leze porad rapidne nahoru. Nemovitosti take nejsou spatne. Zadny domek pro svoje bydleni, ale treba pet sest garzonek na pronajem. To je rozumne. A nezbyva-li penez moc? Pak tedy bez milosti utratit, udelat si radost. Zivot neni jenom o setreni....  & nbsp; 

 | 
Patrik, Patrik  |  10. 03. 2006 17:43

Jisté není nikdy nic. U zlata se vždy může najít jiný, efektivnější, způsob těžby a hledání ložisek (i mimo naši planetu), vyloučena není ani výroba z jiných prvků (když to umí příroda, je jen otázkou času, kdy se to naučíme i my).
Všechny fondy, firmy, banky můžou zkrachovat (nebo být znárodněny, zabrány, ...).
Člověk jen vybírá mezi menší a větší nejistotou.
Souhlasím s tím utracením. Nechat si nějakou rozumnou rezervu na nepředpokládané výdaje a čas od času si něco dopřát. Já je vrážím do cestování. Mám rád teplo a moře. Začal jsem v Tunisku a postupně se propracovávám dál, přes Dominikánskou republiku, Srí-Lanku, Maledivy, letos uvažuji nad Keňou. Někdo si zase koupí pěkné auto, jiný třeba drahé hodinky (taková profesionální deformace, dělám v obchodě s hodinkami).
Špatný nápad není koupit dům nebo větší byt. Člověk si tím zvýší kvalitu bydlení a v případě potřeby se dá prodat, nebo zatížit hypotékou. Kdo má "nápad" tak investovat do vlastní firmy. Třeba to vyjde, a když ne, tak zůstane aspoň pocit, "že jsem to zkusil". A pořád mi to přijde lepší, než investovat do cizí (ať už prostřednictvím fondů, nebo přímo akcií).
Ale nemyslím, že problém "kam s nimi" řeší u nás nějaké zásadní procento lidí. Víc má problémy "kde je vzít".

 | 
pepa1  |  16. 03. 2006 16:16

Ahoj,

přečtěte si knihu Bohatý táta, Chudý táta. R. Kiosakiho.

dříve jsem kupoval Osobní finance, ale ty rady mi byli k ničemu. Spíše doporučím časopis BIZ. Ten dělají skvěle.

Jednou jsem si dělal test v Mladé Frontě. "Jaký jste investor?". Co mi vyšlo?
Jste divný investor. Vám nikdo radit nemusi.

Dnes mám 4 firmy a snažím se je stavět jako "Pasivní příjem!".
(v kvadrantu M a I)

Josef Nechvátal
disc@wo.cz

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená