FinExpert.e15.cz

2403: Hasso Plattner do penze, Seznam na reklamu vlastními silami...

...výběr novinek za upynulý týden.
2403: Hasso Plattner do penze, Seznam na reklamu vlastními silami...

 

Spoluzakladatel a CEO společnosti SAP Hasso Plattner přestupuje do dozorčí rady, kde v květnu vystřídá ve funkci předsedy Dietmara Hoppa. Henning Kagermann, který je s Hasso Plattnerem od roku 1998 společným CEO, se tak stane jediným CEO společnosti SAP AG.

 

Preben Damgaard, viceprezident společnosti Microsoft Business Solutions pro oblast Evropy, Středního Východu a Afriky, ke 30. červnu 2003 odchází ze své funkce.

 

Společnost Informatika České spořitelny, která zajišťuje servis bankomatů a platebních terminálů České spořitelny, si vybrala jako základnu pro integraci telekomunikačního systému a kontaktního centra systém LCS Noris. Dodavatelem řešení je jeden z implementačních a vývojových partnerů společnosti LCS, firma Popron Consulting.

 

Běžný účet GEnius si za rok, kdy je v nabídce GE Capital Bank, zřídilo přes 90 tisíc klientů.

 

Nejvýhodnější skupinové volání v ČR a maximálně jednoduché ovládání přes web – to jsou hlavní výhody nové služby VPN Firma, kterou představil Oskar. Služba je určena pro menší a střední podniky. Mezi účastníky vytvoří tzv. virtuální soukromou síť se zvýhodněným voláním v rámci sítě (koruna za minutu).

 

Vydavatelství Computer Press uvádí na trh nový počítačový čtrnáctideník Jak na počítač určený nejširší skupině běžných uživatelů. Nulté pilotní číslo bylo distribuováno zdarma v prvním březnovém týdnu v nákladu 300 000 ks. Číslo 1 vychází 20. března v nákladu 45 000 ks.

 

Ve čtrnácté dobročinné aukci, kterou pro občanské sdružení Kiosek pořádají Peníze.CZ, se draží zpáteční letenka pro dvě osoby do jakéhokoli města v Evropě, kam létají České aerolinie, využitelná do března příštího roku.

 

Seznam.cz a Internet Trading po vzájemné dohodě ukončují ke dni 31. 3. 2003 spolupráci na prodeji reklamních služeb, kterou zahájily v lednu 2002. Internet Trading pro Seznam zajišťoval prodej reklamních produktů prostřednictvím vlastní obchodní sítě. Seznam se rozhodl přejít k vlastnímu řešení dealerské sítě zaměřené na menší a střední firmy.

 

Po akvizici konzultační jednotky PwC Consulting v říjnu 2002 vytvořila společnost IBM ze své konzultační složky a PwC Consulting novou jednotku – IBM Business Consulting Services. S platností od 1.ledna 2003 byl vedoucím partnerem této jednotky pro sektor komunikací ve střední a východní Evropě jmenován Radim Hradílek.

 

3Com Corporation oznámila prodej vybraných aktiv divize CommWorks společnosti UTStarcom. 3Com si ponechá práva na všechny patenty a intelektuální vlastnictví. Po dokončení prodeje bude 3Com plně zaměřen na podnikové sítě.

 

Microsoft zvolil pro zajištění marketingové komunikace svých obchodních značek a produktů na českém trhu agenturu Euro RSCG New Europe. Poskytované služby zahrnují strategické poradenství, reklamu, marketingové služby, interaktivní kampaně a  speciální události. Výběrového řízení se dále zúčastnily agentury EMC, Kaspen, Leo Burnett, McCann Erickson a Tanagra.

 

LogicaCMG zpracovala Studii proveditelnosti komplexní informatizace krajů, která má představitelům regionální veřejné správy usnadnit rozhodování o dalším rozvoji informační infrastruktury.

 

Stavební firma Freemont nově používá pro zajištění ekonomické, skladové, personální a mzdové agendy informační systém Karat společnosti I.F.T. PROGRES.

 

Contactel se stal spoludodavatelem komunikačního řešení pro nově otevřený Palác Flóra v Praze, které připravil společně s DeTeWe Telecom.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená