FinExpert.e15.cz

2104: *ASDL - jen 900 přípojek *Cisco vstupuje na trh domácích sítí

Týdenní přehled nových zpráv.

Cisco koupilo firmu Linksys Group, sídlící v kalifornském Irvine, která je dodavatelem produktů pro pevné i bezdrátové připojení. Touto akvizicí vstupuje Cisco na trh domácích sítí pro malé a domácí kanceláře. Očekává se, že tento trh poroste celosvětově z 3,7 miliard USD v roce 2002 na 7,5 miliard USD v roce 2006.

Internetové obchody “nákupní galerie” Internet Mall utržily za první čtvrtletí téměř 50 mil. Kč. Tržby se týkají pouze vlastních obchodů Bílé zboží.cz, Audioexpert.cz, Videoexpert.cz, Fotoexpert.cz, MP3store.cz a Mobilka.cz; nejsou do nich započteny výsledky obchodů partnerských společností.

Unisys Corporation oznámila, že v prvním čtvrtletí roku dosáhla dvojciferného navýšení zisku na akcii, čímž splnila plánovaný nárůst. V daném období výrazně vzrostl objem objednávek – především díky uzavření dlouhodobých smluv v oblasti outsourcingu obchodních procesů a správy infrastruktury.

Pro reprezentanty domácí podnikatelské sféry je určen cyklus seminářů Dopad vstupu do Evropské unie na malé a střední podnikatele, který společně připravila Citibank a Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky ve spolupráci s Hospodářskou komorou České republiky a agenturou Czech Trade. Semináře proběhnou od května do listopadu 2003 v Praze, Brně a Ostravě.

Za šest týdnů od zpřístupnění technologie širokopásmového internetu prostřednictvím ADSL instalovali poskytovatelé internetového připojení asi 900 přípojek. Komentátoři tento počet hodnotí jako výrazný neúspěch.

Aliatel uzavřel s Českým Telecomem smlouvu o propojení na přenositelnost čísla a zahájil provoz této služby.

TELE2 podepsala smlouvu s Českým Telecomem o poskytování vysokorychlostního internetu přes ADSL a spouští službu TELE2 Internet ADSL. TELE2 nabízí pevné bezdrátové připojení v pásmu 3,5 GHz a svoji síť rozšiřuje.

Tiscali oznámila spuštění vysokorychlostních nepřetržitých širokopásmových služeb přístupu k internetu pro uživatele z domácností a pro podnikové uživatele, zahrnující ADSL i satelitní a wi-fi služby.

AutoCont CZ poskytuje Českému Telecomu outsourcing služeb správy a údržby koncových zařízení. Smlouva, uzavřená na dobu tří let, zahrnuje více než deset tisíc počítačů a dalších periferií v 600 lokalitách na celém území státu.

Sybase ČR kapitálově vstoupila do rakouské společnosti Sybase EDV-Systeme a stala se jejím největším společníkem.

Net Master, český alternativní operátor v oblasti předplacených telefonních služeb, se transformovala na akciovou společnost a zároveň změnila svůj název a logo. Nový obchodní název společnosti je Advantel.

Michal Tomek byl jmenován do funkce Sales Manager ve společnosti InterSystems, kde do nynějška zastával funkci Senior Sales Engineer. Bude zodpovědný za vedení obchodních aktivit v Česku, na Slovensku a v některých zemích východní Evropy.

UPS představila službu UPS Exchange Collect, která pomáhá vývozcům a dovozcům zrychlit platby a omezuje rizika při mezinárodním obchodování. Služba využívá informace o pohybu zásilky a synchronizuje pohyb zboží, informací a finančních prostředků mezi vývozci a dovozci. UPS doručí zboží až po obdržení platby od kupujícího.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená