FinExpert.e15.cz

1404: *Berdár novým šéfem Českého Telecomu *Volný z Aše až po Hodonín

Zpravodajský server iDNES trhá rekordy, nové aliance na trhu IT, server-housingové centrum Globe Internet a další novinky z firem.

Představenstvo Českého Telecomu vybralo jako nového generálního ředitele Gabriela Berdára (38), dosavadního CEO Dell Computer ČR. Jmenován bude až po dojednání kontraktu.

Valná hromada sdružení CZ.NIC schválila Zásady obchodních podmínek pro registrátory. Zpracování a přijetí tohoto výchozího materiálu je dalším významným krokem směřujícím k decentralizaci správy doménových jmen v České republice.

Czech On Line zprovoznila celorepublikové pokrytí pro vytáčený přístup k internetu. Pro využití připojení stačí, když se zaregistrujete na www.volny.cz nebo zavoláte na zákaznické centrum Volný 246 000 333. Získáte zdarma emailovou adresu, prostor pro www stránky, prostor na webu pro vlastní fotoalbum a možnost členství v klubu Volný.

Globe Internet nabízí spolu s DCCI alternativu k placeným SMS zprávám společnosti T-Mobile – zpráva do všech sítí stojí u Globe Internet 1,22 Kč (bez DPH) pro klienty Servery.cz. Služba je k dispozici všem klientům Servery.cz a je dostupná z adresy http://mobilem.servery.cz. Služba funguje na základě předplatného, ze kterého se následně strhává poplatek za každou zaslanou SMS zprávu.

Zpravodajský server iDNES překročil v měsíci březnu miliónovou hranici v počtu unikátních čtenářů. Celkem 1 022 060 čtenářů (zdroj: iAUDIT, březen 2003) vyhledalo zpravodajství právě na iDNES, čtenáři strávili na serveru v průměru 59 minut a zhlédli 49 stránek. Oproti únoru se počet unikátních čtenářů zvýšil o téměř 25 %.

LLP Group se stává distributorem řešení SuperOffice CRM v České republice. Řešení norské softwarové společnosti SuperOffice ASA je určeno pro malé a střední firmy. Systém nabízí jednoduchost propojení na další aplikace, intuitivní ovládání, uživatelskou přívětivost, krátkou dobu implementace (2–6 týdnů) a nízké pořizovací náklady.

Internetový portál Centrum.cz a server Stahuj.cz uzavřeli partnerství. Návštěvníci portálu tak mohou využít obsáhlý katalog softwarových produktů, od aplikací pro snadnější a rychlejší práci s internetem až po zábavu a hry.

2N Telekomunikace nasadila na svém webovém portálu 2n.cz novou službu WebToCall pro kontakt se zákazníkem. Služba přidává k webu hlasovou komunikaci, ale také sdílení informací na webových stránkách mezi návštěvníkem a zástupcem firmy.

Aliatel přichází s nabídkou připojení k internetu v rámci služby Business Call Smart. Ceny vytáčeného přístupu k internetu jsou stanoveny na 0,95 Kč/min. ve špičce a 0,45 Kč/min. mimo špičku. Služba je účtována po dvouminutových intervalech a neobsahuje žádné aktivační poplatky. Rychlost vytáčeného přístupu k internetu je až 128 kbit/s v závislosti na kvalitě modemu a typu linky.

Společnosti AMD, HP, IBM, Intel a Microsoft oznámily vytvoření nové skupiny, která se bude zaměřovat na širší posilování bezpečnosti výpočetních platforem a zařízení. Skupina Trusted Computing Group (TCG) bude připravovat otevřené standardy pro posílení bezpečnosti serverů, osobních počítačů, PDA i mobilních telefonů.

Adastra dodala Aliatelu řešení pro segmentaci zákazníků, které má operátorovi umožnit efektivní zaměření marketingových kampaní. Řešení využívá pokročilých analytických postupů pro velké objemy dat (tzv. Data Mining).

Check Point FireWall-1 pro zabezpečení internetového provozu získal v kategorii firewallů cenu Security 2003 Excellence Award časopisu Information Security. Předplatitelé ocenili možnost nasazení Check Point FireWall-1 na širokém spektru serverů a zařízení, jako například na špičkových zařízeních Nokia.

Efcon zvýšil své příjmy v roce 2002 dle auditovaných výsledků na 107 milionů Kč. Oproti roku 2001 se jedná o nárůst o více než 70 %. Přes 85 % příjmů plynulo z poskytování profesionálních poradenských a konzultačních služeb při nasazování informačních systémů.

Příjmy ekonomické části iDNES, zahrnující ekonomické a finanční zpravodajství a prodej finančních produktů, dosáhly v roce 2002 výše 17,3 milionu Kč (čisté příjmy bez bártrů, slev a agenturních provizí), což je o více než 11 milionů Kč více než v roce 2001, provozní výsledek vzrostl oproti předchozímu roku o 101 %.

Personální server Volná-místa.cz, provozovaný společností CP Online, připravil pro své uživatele propagační akci. V době od 3. dubna do 30. dubna mohou zaměstnavatelé na tento server vložit dva inzeráty zcela zdarma.

V rámci stavebních a rekonstrukčních prací je postupně v objektech VUT v Brně vytvářeno bezbariérové prostředí, které otevírá cestu vozíčkářům – zájemcům o studium na jednotlivých fakultách. Projekt počítá s vytvářením elektronických učebních textů a internetové výuky, což umožní studentům absolvovat některé předměty bez přímé účasti v učebnách.

Časopis Network Computing zveřejnil výsledky testování světových firewallů. Vítězem se stal firewall  Sidewinder G2  společnosti Secure Computing – za skvělou vyváženost mezi ochranou a výkonem.

NEC a IFS rozšiřují svou spolupráci na oblast Číny a Jihovýchodní Asie. Společným záměrem těchto společností je prodat výrobcům během tří let 50 systémů, a to zejména do Číny a Thajska.

Aliatel nabízí novou službu Business Komplet – balíček hlasových, internetových a datových služeb pro firemní zákazníky. Služba je určena pro střední až menší firmy, jejichž měsíční účty za telekomunikační služby přesahují částku 15 000 Kč a dále pro středně velké pobočky a regionální kanceláře velkých firem.

Globe Internet otevřel server-housingové centrum v areálu bývalých Papíren na Vinohradské třídě v Praze. Cena za připojení vlastního serveru na páteřní internetovou síť v novém hostingovém centru se pohybuje pod hranicí tisíc korun měsíčně.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená