FinExpert.e15.cz

1205: *K referendu informovaní *Přes hory a doly

Informační weby o EU rostou jako houby po dešti. Novinky z českého internetu za uplynulý týden.

Portál Quick.cz nabízí aktuální možnost vyhledávání v nabídce téměř 300 realitních kanceláří. Na http://reality.quick.cz můžete vyhledávat nemovitosti podle lokality, druhu objektu, typu nabídky a ceny. Partnerem dodávající obsah služby je společnost Media Online a realitní portál Tvujdum.cz.

Zpravodajský server iDNES spustil na adrese http://eu.idnes.cz přílohu o Evropské unii, obsahující kromě aktuálních informací také komentáře odborníků z ministerstva zahraničních věcí demýtizující některé otázky spojené s normami EU a odpovědi na nejčastější otázky týkající se životní úrovně, možností podnikání či bezpečnosti.

Portál Tiscali připravil v rámci sekce Evropa speciál zaměřený na referendum o vstupu České republiky do EU (http://referendum.tiscali.cz). Speciál nabízí praktické informace o průběhu referenda, on-line chat s šéfem integrační mise v Bruselu Pavlem Teličkou, průběžné výsledky referend v kandidátských zemích a mnoho dalších aktuálních informací o EU.

Internetové oddělení ČT připravilo pro své návštěvníky, ale i pro potřeby novinářů webové stránky ČT ve zcela nové  úpravě, kompletně se mění struktura i design. Titulní stránka www.czech-tv.cz je členěna přehledněji – kromě základní informace o pořadech tu najdete mj. rubriky Právě vysíláme a Týdenní tipy.

Server Slunečnice, který obsahuje katalog volně šiřitelného softwaru, svou nabídku rozšířil o programy určené pro použití na PDA zařízeních. Největší část v katalogu tvoří software pro PalmOS, s nabídkou by však měli být spokojeni i uživatelé operačních systémů Windows CE a EPOC.

Nový internetový server www.horydoly.cz s podtitulkem Outdoor Generation přináší zprávy, rady a doporučení pro sport a aktivní rekreaci v přírodě. Horydoly.cz založili a vlastní Jakub Turek (36), který tuto oblast dlouhodobě sleduje a je odborníkem na spotřebitelské testy a Ondřej Turek (31), bývalý obchodní ředitel Mobil serveru a iDNES.

TES Praha se rozhodla vylepšit navigaci portálu e-ISO, zaměřeného na řízení jakosti. Orientaci na stránkách www.eiso.cz usnadňuje návštěvníkům nové menu, které nabízí přehledné informace o provozovateli portálu, problematice ISO a nabízených službách. Zakázku realizovalo studio Magicware.

Internet Projekt zpracoval prezentaci pro Pražskou asociaci kongresové turistiky. Stránky www.pragueconvention.cz představují Prahu jako ideální místo pro pořádání konferencí. Kromě informací o Praze a celé republice obsahuje web nabídku služeb jednotlivých členů asociace.

Prodejce osobních vozů Autoesa používá pro správu svého webu www.autoesa.cz publikační systém společnosti Et netera.

Portál o bydlení Dům a Byt, který provozuje BertelsmannSpringer CZ, v současné době používá pro správu svého obsahu publikační systém Media-Factory společnosti CP Online.

Vydavatelství ASPI Publishing se rozhodlo rozšířit stávající web o další funkce, z nichž nejvýznamnější je nepochybně možnost nakoupit právní literaturu on-line. Nové technologické řešení i vnější atraktivnější vzhled stránek realizoval iMagic.

Cestovní kancelář La Boheme působící v oblasti střední a východní Evropy zvolila pro zpracování nové prezentace Web Design Factory. Moderní prezentace www.la-boheme.cz nabízí on-line prodej ubytování a souvisejících služeb.

Globe Internet vytvořil novou prezentaci pro společnost Hanácká kyselka. Stránky www.hanackakyselka.cz v pastelových barvách představují různé druhy balení a příchutě známé minerálky.

Hospodyňky jistě ocení web www.cistit.cz, který pro společnost Zenit vytvořil NAR marketing. Stránky představují produkty firmy, nabízí spoustu praktických návodů pro udržování a zvelebování domácností a v sekci Hydepark dávají návštěvníkům prostor k vyjádření vlastního názoru či dotazu a nabízí odpovědi na nejčastěji kladené dotazy.

FG Forrest připravil pro společnost Keramický a betonový blok prezentaci s on-line objednávkovým systémem, zaměřeným především na stávající distribuční partnery společnosti. Web obsahuje mimo jiné podklady s konstrukčními postupy a nákresy pro správné použití stavebních prvků.

THINline interactive zpracovali pro Euroagentur Praha, oficiálního partnera mistrovství světa v ledním hokeji 2004 v ČR, website www.hockey2004.cz. Prezentace v angličtině je orientována hlavně na zahraniční návštěvníky. Kromě informací nabízí také možnost objednávky vstupenek a další služby.
 
První multimediální přepracovala prezentaci společnosti Factory Pro, která v Praze provozuje sportovní centra a stylovou restauraci. Stránky www.factorypro.cz nabízí nápaditou grafickou formou aktuální informace, program fitcentra, prezentace osobností, nechybí ani možnost položit vlastní dotaz, či se zaregistrovat pro odběr novinek.

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená