FinExpert.e15.cz

1205: *E.ON zvolil mySAP Business Suite *Akční nabídka ADSL od Tiscali

Hospodářské výsledky, personální změny a další novinky z firem za uplynulý týden.

Německá E.ON Group, přední světová firma v oblasti utilit, se rozhodla globálně využívat řešení mySAP Business Suite, která poskytnou jednotnou platformu pro všechny její společnosti v Evropě a Spojených státech. Na základě úspěšného zprovoznění řešení v německých pobočkách se implementace nyní zaměří na více než 55 000 uživatelů ve všech firmách patřících do této skupiny, tedy i v E.ON Bohemia.

Syconix uzavřel smlouvu na dodávku a implementaci Dokument Management Sytému TreeINFO pro správu technické a geodetické dokumentace pro zákaznické kontaktní centrum společnosti TES Media.

V průběhu prvního kvartálu roku 2003 dosáhly tržby za prodej telekomunikačních služeb společnosti Aliatel více než 594 milionů Kč, což je o 45 % více než za stejné období roku loňského. Na dosažených tržbách se významnou měrou projevil narůstající zájem o telefonní služby a zvýšený zájem o služby internetové. V prvním čtvrtletí dosáhl Aliatel kladného ukazatele EBIDTA ve výši 107 mil. Kč. Počet zaměstnanců se ustálil na počtu 360.

Celkové tržby SAP AG za první čtvrtletí roku 2003 poklesly o 8 % na 1,5 miliardy euro z 1,7 miliardy ve stejném období loňského roku. Při konstantních měnových kurzech by však celkové tržby vzrostly o 1 %. Celkový čistý zisk se v prvním čtvrtletí zvýšil z 65 milionů euro na 186 milionů, tj. o 186 %.

Telenor dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2003 výnosů v celkové výši 1,64 miliardy euro. V porovnání se stejným obdobím roku 2002 se jedná o nárůst o 9 %. Zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) zvýšil v prvním čtvrtletí oproti minulému roku o 166 milionů euro na 543 milionů euro. Zvýšení zisku před zdaněním dosáhla společnost Telenor především díky úspěšnému snižování nákladů a konsolidaci svých dceřiných společností.

Tomáš Netolický (40) byl jmenován generálním ředitelem společnosti Xanadu a vystřídal tak Karla Veverku, který odchází z této funkce z rodinných důvodů, zůstává nadále jednatelem společnosti a bude působit v této společnosti jako poradce pro strategický rozvoj a akvizice. Tomáš Netolický dříve vedl společnost i-systems/OSKAR Pardubice, kterou Xanadu v minulém roce koupila.

Symantec jmenoval do nově vytvořené funkce Chief Marketing Officer Janice Chaffin, v níž bude zodpovědná za všechny celosvětové marketingové aktivity společnosti Symantec. Chaffin vstupuje do společnosti Symantec po dlouholeté kariéře u HP, kde zastávala řadu marketingových a obchodních vedoucích funkcí.

Na místo manažera komunikace a tiskového mluvčí CCS České společnosti pro platební karty nastoupil David Sroka (28). V této funkci střídá Jitku Tkadlecovou, která odešla na mateřskou dovolenou. David Sroka dříve pracoval v Českém Telecomu, kde se mimo jiné podílel na úspěšném uvedení multifunkčních karet Trick na český trh.

Na pozici vedoucího oddělení marketingu ve společnosti Anect nastoupil Vojtěch Rálek, jehož úkolem je zefektivnit činnosti marketingu a komplexnější podpora obchodního týmu. Dříve pracoval v IBM a v Geac Enterprise Solutions jako manažer marketingu.

Cleverlance jmenovala do funkce Business Development Manager Iana Michaela Birda (32), který má dlouholeté zkušenosti z vedoucích pozic z oblasti finančních služeb ve střední Evropě. Ian Michael Bird dosud působil jako generální ředitel českého a slovenského zastoupení společnosti Euronet Worldwide, pro kterou získal mnoho nových klientů z bankovního sektoru.

Připojením Prahy posiluje LambdaNet svou přítomnost ve východní Evropě a může svým zákazníkům v Čechách nabízet spolehlivé a flexibilní telekomunikační a internetové služby – od
širokopásmových, vlnových a internetových tranzitních až po VPNs (Virtual Private Networks). Ke stabilní základně zákazníků patří provozovatelé komunikačních sítí všech druhů.

Tiscali nabízí zákazníkům, kteří podepíší dvouletou smlouvu o využívání služby Tiscali ADSL, první tři měsíce zdarma. Zákazníci, kteří uzavřou pouze jednoletou smlouvu, mohou službu využívat zdarma první měsíc. Nabídka se nevztahuje na instalační náklady a měsíční poplatek za pronájem ADSL modemu a je platná pro zákazníky, kteří podepíší smlouvu do 30. června 2003.

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená