FinExpert.e15.cz

1003: *Certifikační autorita časové značky *Volný: Nadstandard za peníze

Stručný přehled novinek za uplynulý týden.
1003: *Certifikační autorita časové značky *Volný: Nadstandard za peníze

Oskar zveřejnil statistiky svých klientů za uplynulý rok. V roce 2002 vzrostl celkový počet zákazníků na 1 179 800. V závěru roku 2002 se společnost rozhodla zpřísnit metodologii vykazování počtu zákazníků a snížila jej o 93 600 majitelů Oskaret, kteří v posledních šesti měsících neprojevili aktivitu. Podíl tarifních zákazníků vzrostl z 29 na 36 %.

 

AEC v minulých dnech uvedla do provozu autoritu časové značky, AEC TrustPort TimeStamp Authority, která umožňuje doplnit elektronický podpis časovým razítkem, jednoznačně identifikujícím čas podepsání.

 

Czech on Line, provozovatel služby VOLNÝ, od 10. března rozšíří nabídku služeb pro uživatele v domácnostech. Za pravidelný poplatek bude možné ke standardní e-mailové schránce získat buď rozšíření kapacity až na 100 MB, antivirovou a antispamovou ochranu, či balíčky těchto služeb. Např. komplet antivirové a antispamové ochrany spolu s rozšířením kapacity schránky na 25 MB bude stát měsíčně 50 Kč.

 

GTS spustila službu pevné volby operátora. V jejím rámci nabízí čtyři různé cenové programy. Zákazníci ušetří nejvíce při telefonování ve špičce, připojování na internet do deseti minut a při volání na mobilní telefon.

 

Contactel podepsal dodatek o poskytování služby přenositelnosti čísla k propojovací smlouvě s Českým Telecomem.

 

Možnost uspořádat výběrová řízení a poptávky zboží elektronickou cestou nově nabízí firmám elektronické tržiště CenTrade.

 

Skupina Synergon Group, jejíž součástí je také česká společnost Infinity, uzavřela rok 2002 s mírným, avšak kladným ziskem ve výši 34 milionů forintů po zdanění.

 

BEA Systems, dodavatel softwaru aplikační infrastruktury, oznámila výsledky za čtvrté čtvrtletí a fiskální rok. Na svůj účet si během fiskálního roku, který skončil 31. ledna 2003, připsala celkové tržby v hodnotě 934,1 mil. USD.

 

Společnost GM Electronic, která patří mezi přední tuzemské dodavatele součástek pro elektroniku z celého světa a je oficiálním distributorem řady světových značek, se při výběru nového informačního systému rozhodla pro LCS Noris.

 

LLP Group se stává autorizovaným dodavatelem informačního systému Microsoft Business Solutions-Axapta v České republice a na Slovensku.

 

Čtyři odborníci společnosti Anect získali certifikát asociace IPMA v oblasti řízení projektů – Project Management Practitioner.

 

GE Capital Bank slavnostně otevřela nové obchodní místo v Brně. Vedle existujících obchodních míst v Benešově a Lidické ulici tak přibyla další pobočka v Křížové ulici.

 

CP Online (www.cponline.cz) dokončila implementaci internetové publikační platformy Media-Factory (www.media-factory.cz) pro společnost EDS PLM Solutions (www.plmsolutions-eds.cz), která je (pod obchodním názvem Unigraphics Solutions) jednou z divizí nadnárodní firmy EDS, přední světové společnosti v oblasti IT services.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená