FinExpert.e15.cz

1002: Čekalo se na Cisco...

...po projevu Colina Powella nálada na trzích klesla, doma obchodování bez výrazného trendu – týdenní novinky z burzy.
1002: Čekalo se na Cisco...

K nejdůležitějším zprávám minulého týdne patřilo úterní oznámení výsledků síťařské společnosti Cisco Systems a středeční projev amerického ministra zahraničí Colina Powella.

Ještě v pondělí měly trhy snahu posilovat v reakci na lepší zprávy z makroekonomiky, nicméně nervozita převážila a v úterý tradiční index Dow Jones i převážně technologický Nasdaq Composite začaly obchodování se ztrátou přes 1 %, v průběhu dne se dokonce Nasdaq podíval pod 1 300 bodů. Poklesu se vyhnuly pouze tradičně imunní sektory jako ropa, zlato a zbrojaři, zatímco telekomunikace vstřebávaly horší výsledky od Alcatelu a Ericssonu.

V úterý po oficiálním uzavření trhů investoři bedlivě sledovali zveřejňování od Cisco Systems. Dobré je poznamenat, že standardem u Cisca je přebít odhady analytiků v zisku na akcii o cent či dva, alespoň v minulých kvartálech tomu tak bývalo. Jinými slovy zpráva, že Cisco pouze splnilo očekávání analytiků, by byla vnímána spíše negativně.

Zklamali a nezklamali

V tomto ohledu síťaři nezklamali, když pro forma zisk činil 15 centů na akcii a přebil tím odhady o 2 centy na akcii. Ve stejném období loni přitom společnost vydělala 9 centů na akcii. Horší byl obrat, který dosáhl 4,71 mld. USD. Odhady šly na 4,73 mld. USD. Meziročně se jedná o 2% pokles. Navíc tolik potřebné nastartování růstu obratu prý nepřijde ani v současném čtvrtletí. Společnost očekává v nejlepším případě stejný obrat jako v minulém čtvrtletí, při horší variantě se kalkuluje s mezikvartálním poklesem o 3 %. Ani výsledky Cisco Systems tak nedodaly trhům potřebný optimismus.

Od středečního projevu Colina Powella před Radou bezpečnosti OSN někteří očekávali vyjasnění situace kolem Iráku a s tím spojený růst akciových trhů. A skutečně prvotní reakce ukazovaly na chuť nakupovat akcie – americké indexy přidaly okolo 1 %. Nálada se však během dne změnila a rychle nabyté zisky se proměnily ve ztráty, Dow Jones index se ponořil pod nelichotivých 8 000 bodů a Nasdaq uzavíral těsně nad 1 300 body.

Ani tento týden se neobejde bez ohlašování výsledků a výhledů firem, z technologického sektoru se připravme na Dell, Applied Materials, nVidiu a další.

Doma: Bez trendu


Minulé pondělí začalo na výbornou, když všechny SPADové tituly vzrostly (PX 50 +1,6 %), nejvíce přidal Český Telecom, který posílil o téměř 4 % a dostal se na 285 Kč. Po zbytek týdne však akcie nezaujaly jasný trend a index střídavě rostl a klesal.

Za zmínku stojí nové doporučení od společnosti Patria. Ta doporučuje redukovat pouze jeden SPADový titul – Philip Morris (v kontrastu s tím broker Fio radí budovat pozice v tomto titulu), držet potom akcie Českých radiokomunikací, ostatní tituly Patria radí akumulovat popř. koupit.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená