FinExpert.e15.cz

10 věcí, za které nikdy neplaťte plnou cenu

Slevy nejsou už doménou jen důchodců. Živnou půdou se jim stal i internet. Podívejte se na 10 věcí, za které byste nikdy neměli platit plnou cenu!
10 věcí, za které nikdy neplaťte plnou cenu

Spoustu věcí můžete získat zadarmo či s výraznou slevou. Než si tedy koupíte něco nového, rozmyslete si, jestli je možné získat stejnou kvalitu tak zvaně z druhé ruky či úplně zadarmo. Za které věci byste tedy nikdy neměli platit plnou cenu?

1. Značkové oblečení

Nechcete zbytečně platit za značkové oblečení? Snadno můžete získat kvalitní značkové oblečení na internetu. Za mnoho bazarových věcí nezaplatíte skoro nic, snad jen dopravu. Můžete se tak podívat třeba na Bazoš.cz nebo do skupiny Proti módní šedi na Facebooku, kde se pravidelně nabízí značkové oblečení.

2. Elektronika

Elektronika patří ke zboží, jehož ceny na internetu porovnáte během několika sekund a můžete tak najít preferovaný spotřebič ve slevě a ušetřit i tisíce korun. Obsáhlou databázi elektroniky a cen s možností srovnávat pomocí různých kritérií najdete na Zboží.cz.

Dostat elektroniku za pouhé sbírání bodů? I to je možné. Stačí dostat pozvánku a přihlásit se na stránky Lockerz.com. Za každé přihlášení, zodpovězení na otázku dne a za poslání pozvánky dostáváte určitý počet bodů. Pak už si lze jen vybrat tu elektroniku, která se vám zrovna líbí. A jak to vůbec funguje? Firma má zisky za reklamu na stránkách, protože stránky mají obrovskou návštěvnost. Celé to spočívá ve shánění dalších a dalších návštěvníků, které mají za pravidelné prohlížení těchto stránek určité výhody ve formě sbírání bodů.

3. Nábytek

Pořídili jste si nový byt, či dům a potřebujete vybavení? Zadlužovat se ještě nákupem nábytku, jako to dělali Američané před krizí, není zrovna ideální. Je zbytečné pořizovat drahý nábytek v kamenných prodejnách – beztak jej většina firem vyrábí v čínských továrnách, které se liší pouze logem. Podívejte se například na Abality a vyberte si nábytek jen za odvoz. Mezi nabídkami objevíte i vybavení celého bytu zdarma.

4. Auta

Všichni jistě vědí, že hodnota automobilu klesá s délkou jeho používání. Už ve chvíli, kdy si koupíte nový vůz a poprvé otočíte klíčkem, ztrácíte i třetinu hodnoty automobilu. Dealeři navíc lákají zákazníky na promo akce, zdarma přidávají prémiové doplňky a především v krizi sráží ceny dolů.

Ideální volbou je tak koupě předváděcího vozu. Každý dealer používá část nových vozů k zápůjčkám na recenze novinářů či ukázkovým jízdám s potencionálními zákazníky. Stejně tak funguje prodej referenčních vozů, se kterými jezdí obchodníci automobilek či dealerů. Snadno získáte zajetý vůz se slevou v řádu desítek i stovek tisíc korun. Seznam prodejců, kteří takové vozy nabízí, najdete v katalogu Firmy.cz.

Další možností je koupě ojetého vozu, což ovšem znamená riziko. Neměli byste se uchylovat k předčasným závěrům. Auto si před koupí raději mnohokrát prohlédněte, porovnejte podobné inzeráty a poraďte se s odborníky z autoservisů.

5. Knihy

Jestliže chcete šetřit, knihy jsou ideálním příkladem, jak snížit náklady na minimum. Nejen antikvariáty už nabízí knihy za pakatel. Kamenná knihkupectví mají běžně výprodeje a třeba knihkupectví Hledající nabízí i tříletou záruku na vrácení knihy, jestliže se vám nebude líbit.

6. Software

Legální, komerční software vyjde na tisíce korun ročně. Co zkusit aplikace, které jsou zadarmo?

Kancelářský balík: OpenOffice.org či Google docs
Operační systém: Ubuntu, openSuse
Anti-virus: AVG
Editace fotek: Gimp
Hudba a video: VLC

7. Nemovitosti

Vlastnit nádherný domek za městem je snem mnoha rodin. Cílem developerů je nalákat vás k naprosto nesmyslné koupi domečku o velikosti pražského bytu, zahrádkou 8 x 20 metrů a s cenou alespoň 4 miliony korun. Starší stavby v nabídkách realitních kanceláří jsou nejen kvalitnější ale zároveň výhodnější investicí. Jak koupit nemovitost se můžete dočíst na webu realitní kanceláře Mineras.

8. DVD

DVD se velice snadno poškrábe a brát ho tak z druhé ruky není výhodné - pokud bychom si nedokázali poradit s jeho opravou.

9. Domácí mazlíčci

Psa, nebo kočku si nemusíte kupovat, zvláště víte-li, kolik jich čeká v útulcích na nového pána. Stačí najít nejbližší útulek. Především v pražském objevíte často britské či siamské kočky, za něž chovatelé požadují běžně tisíce korun.

10. Bonus: Nakupujte hromadně

V Česku se rozmáhá i hromadné nakupování, které funguje řadu let v cizině. Principem je domluvení hromadné slevy, která se aktivuje po zakoupení určitým počtem lidí. Tento trend rozvířil především Slevomat.cz. Včera nabídl menu v sushi restauraci za 499 Kč, které běžně stojí 1 500 Kč. Kritériem pro aktivaci slevy bylo 20 zakoupených slev, ovšem jejich počet se vyšplhal na 700. V japonské restauraci se budou muset kuchaři hodně činit, aby zvládl ofenzivu Čechů dychtících po slevě.

Celkově Slevomat poskytl slevy v celkové výši 5,2 milionu korun oproti běžným cenám. "Češi velmi dobře reagují na slevy a akční nabídky. Dalším faktorem, který přitahuje pozornost zákazníků, je každodenní nová zajímavá nabídka, která funguje jako inspirace, jak naložit s volným časem," říká Tomáš Čupr ze Slevomatu.

Podobně fungují i akční nabídky na webu Spa.cz, kde můžete získat se slevou kolem 50 % relaxační pobyty v českých lázních a další wellness procedury.

Další článek


 

celkem 52 komentářů

Nejnovější komentáře

Ušetřit ještě více můžete také díky slevovým kupónům...
Majka
26. 3. 2013, 15:55
Re: Fail článek
Jaromír Adámek
24. 7. 2010, 22:39
Re: Fail článek
Jaromír Adámek
24. 7. 2010, 22:29
Re: A další
Jaromír Adámek
24. 7. 2010, 22:13
Re: A další
Jaromír Adámek
24. 7. 2010, 22:10

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená