FinExpert.e15.cz

10 nejlepších věcí, které jsou zadarmo

Stojí za pozornost věci, za které nemusíte platit?
10 nejlepších věcí, které jsou zadarmo

Sestavili jsme nový žebříček 10 věcí, které jsou zadarmo a mají minimálně srovnatelnou hodnotu jako jejich drahá konkurence.

1. Podnikání bez kapitálu

Zakladatelé největších firem světa jako Microsoft či Apple při startu nedisponovali nijak závratným kapitálem. Traduje se dokonce, že Bill Gates investoval do firmy své výhry z pokeru. Začít podnikat, aniž byste měli korunu v kapse, je stále snažší i v Česku a není potřeba studovat taje karetních her.

Podporu pro dobrý nápad jde získat v podnikatelských soutěží, které se rojí jako houby po dešti. Nápad roku nabízí výhry za stovky tisíc korun. Začínajícím firmám zase nabízí peníze fondy rizikového kapitálu či byznys andělé výměnou za podíl ve společnosti. Jedním z andělů je 7i.cz, které se skládá z úspěšných podnikatelů, jež investují do mladých a nadějných společností.

2. Studium

Jestliže vám není více jak 26 let, máte nejspíš poslední šanci studovat na vysoké škole bez zápisného či školného. Podle dosavadních právních analýz se tyto poplatky na již studující nebudou vztahovat. Ministerstvo školství chce sice zavést zápisné v řádu tisíců korun od příštího akademického rok. Pokud kvůli titulu nechcet sáhnout hlouběji do kapsy, využijte ještě 2. a 3. kol přijímacího řízení.

3. Bankovní služby

Poplatky za bankovní služby fyzických osob se mohou vyšplhat na tisíce korun ročně. Na českém trhu je mnoho bank, které inzerují účet zdarma. Obvykle tam však najdeme skryté poplatky, nebo podmínky jako minimální měsíční obrat. Vedení účtu i příchozí a odchozí platby zdarma má například mBank, Fio či Zuno banka. Výhodou Fio banky je zázemí desítek poboček ve větších městech, kde lze skládat či vybírat hotovost. Naopak Zuno banka se profiluje jako internetová a výhodou je spolupráce s mateřskou Raiffeisen bank, u níž je první výběr v bankomatu zdarma a další po 18 korunách.

4. Osobní rozvoj

Trend osobního rozvoje je stále silnější a s ním i konkurence mezi kouči. Mnozí z nich tak nabízí svoje přednášky zdarma online. Koučka osobního rozvoje Marie Michaličková každou středu přednáší na témata finanční svobody, posílení sebevědomí či hledání ideální práce. Proč platit za koučing, když ho můžete mít zdarma a navíc doma u počítače?

5. Praha zadarmo

Výstavy, hudební akce či promítaní filmů. To je část aktivit, které můžete v Praze uskutečnit zadarmo. Ať bydlíte v hlavním městě, nebo se chystáte jen na návštěvu, vyplatí se sledovat Facebookové stránky, jež o akcích zdarma informují.

6. Reality bez provize

Realitní kanceláře si za pronájem nemovitosti účtují měsíční nájem jako provizi, u zprostředkování prodeje nemovitosti to bývá několik procent z odhadní ceny. Úspěšně funguje bez provizí web Bezrealitky.cz, který základní zprostředkování nabízí bez poplatku. Stejně tak v případě pronájmů pokojů lze využít služeb webu www.spolubydlici.cz. Jejich společným mínusem je nižší počet inzerátů v menších městech.

Při hledání nemovitostí lze však využít triku, který používají samotné realitní kanceláře – stačí se objednat na prohlídku domu a následně kontaktovat přímo majitele.

7. Internet

Připojení k internetu na cestách vyjde na stovky korun měsíčně a to ještě s omezujícím limitem stažených dat. Pokud se pohybujete ve větších městech, obvykle stačí wifi připojení na dostupných místech. Seznam veřejných přístupových bodů k wifi najdete na mapě.

8. Knihy

Tisíce elekronických knih jsou zdarma nejen ve veřejných knihovnách. Jedná se o tituly, kde skončila platnost autorských práv, nebo je naskenoval v rámci svého projektu Google. Jestliže jste příznivci tištěných knih, zcela zadarmo můžete využívat knihovnu České národní banky s tisíci odborných publikací.

9. Noviny zadarmo

V Česku stále funguje několik bezplatných deníků. Jedná se o ekonický deník E15, jehož webovou verzí je FinExpert.cz součástí, nebo deník Metro.

10. Software

Stovky tisíc aplikací lze legálně stáhnout z internetu zdarma. Vývojáři nabízí bezplatně téměř vše od operačních systémů, přes kancelářský balík až po grafické programy.

Operační systém – Linux

Kancelářský balík – Openoffice.org nebo Google office.

Stovky dalších aplikací zdarma.

Další článek


 

celkem 41 komentářů

Nejnovější komentáře

Knihovna vyžaduje roční poplatek. A ostatní zdarma v...
Arčr
29. 10. 2012, 00:30
máte pravdu, pan pisálek zřejmě netuší, že servery j...
jujik
10. 9. 2012, 11:48
Tento článek je opravdu chlouba! :-D :-P vše bych sh...
s_pichlik
10. 9. 2012, 10:13
Zadarmo je hlavně automotoinzerce CarMart kde si můž...
RE
10. 9. 2012, 00:30
A sex tam neni protoze to autor nezna...
Sex
9. 9. 2012, 22:17

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená