FinExpert.e15.cz

10 nejlepších věcí, které jsou zadarmo!

Nejlepší věci, které člověka v životě potkají, jsou zadarmo. Pojďme se podívat, co nabízí svět financí s cenovkou 0 Kč.
10 nejlepších věcí, které jsou zadarmo!

Sestavili jsme žebříček věcí, které přináší přináší do života hodnotu a nic nestojí. Není to návod, jak se stát skrblíkem. Proč platit, když je stejně kvalitní věc k dispozici zadarmo?

1. Účet v bance

Pokud vám vadí, že přispíváte na okázalé paláce bankovních ústavů, zkuste za účet neplatit! Vstup mBanky na český trh znamenal uragán pro nesmyslně vysoké poplatky. Skutečně zadarmo jsou ovšem jen dva účty - mKonto od mBank a Postžiro zadarmo od Poštovní spořitelny.

Které služby máte v Postžiru zadarmo? Nula korun stojí založení i vedení účtu včetně posílání elektronických výpisů, vedení Maxkarty, CashBack a veškeré operace v internet bance kromě zaúčtování příkazů zadaných pomocí telefonu přes službu Max Phone PS. Maxkarta je čipová mezinárodní platební karta VISA Electron, s níž zadarmo vyberete peníze v bankomatech ČSOB, v ostatních platíte 25 Kč. Další možností je využít CashBack na pokladně partnerů ČSOB, kteří výběr peněz při placení zboží umožňují. Účet lze založit ve finančních centrech.

Při zřízení konkurenčního mKonta taktéž neplatíte za vedení účtu, platební kartu VISA Classic a operace v rámci internetového bankovnictví. Zdarma jsou sice jen první tři výběry v bankomatech, ovšem platí to pro kterékoliv v České republice. Za další banka účtuje 35 Kč. Oproti Maxkartě vás mBanka netrestá při ztrátě - blokace je za 0 Kč (Maxkarta - 200 Kč) a změna PIN kódu stojí 25 Kč (Maxkarta - 150 Kč).Výhodou mKonta je, že nemusíte na kontaktní místa a založíte jej pohodlně i přes webové stránky banky.

2. Byt s provizí 0 Kč

Prodej či koupě bytu přes realitku sice ušetří čas, ale zároveň zvýší náklady. Bez provize to lze uskutečnit stejně dobře i na serveru bezrealitky.cz. Na webu zároveň najdete i cenové mapy, kde můžete vysledovat aktuální cenové trendy.

Jestliže chcete byt jen pronajmout či naopak pronájem hledáte, tisíce inzerátů najdete na www.spolubydlici.cz. Dávejte si ovšem pozor na realitní makléře, kteří se skrývají pod běžnými pronajímateli a budou po vás chtít provizi. Stačí jednoduchý trik - zadejte telefonní kontakt do Googlu. Pokud jsou se stejným číslem spojeny desítky různých inzerátů, můžete si být jisti, že jde o zoufalého a "nenažraného" makléře porušující pravidla serveru.

3. Internet

Většina lidí nemusí být připojena na přístroje, pardon na internet, 24 hodin. Pokud vystačíte s internetem v práci a potřebujete večer či o víkendu vyřídit pár e-mailů, nebo stáhnout drobnosti, postačíte si i s veřejně přístupným wifi. Nejsnáze najdete přístupové body v katalogu wifi na freewifihotspot.cz/wifi-mapa/, databáze jich obsahuje téměř 60 tisíc.

4. Domácí miláček

Každý domácí miláček udělá radost, kterou můžete znásobit, pokud si vyberete psa nebo kočku v útulku. Když budete mít štěstí či trpělivost, můžete mít doma zadarmo klidně britskou či siamskou kočku, která jinak stojí i několik tisíc korun. V některých městech jsou navíc majitelé psů z útulků osvobozeni od ročního poplatku. Stačí se podívat na kompletní seznam českých útulků.

5. Přátelé

Zní to zvláštně, když navíc pomyslíme na to, že přátelé jsou k nezaplacení. Co zkusit řady přátel trochu rozšířit? A nemusíte rozhodně chodit na tak zvaný speeddating (rychlé rande), které stojí několik set korun. Na webových stránkách Přijď a potkej vyberte nejbližší termín a jděte se bavit či třeba hledat životního partnera.

6. Knihy a noviny

Do městské knihovny umí cestu najít každý a pokud ne, postačí stránka www.knihovny.net. Ovšem znáte knihovnu, kde je všechno zadarmo? Tou první - internetovou je books.google.com. A druhou - fyzickou je Odborná knihovna České národní banky, kde sice neobjevíte žádnou beletrii, nýbrž tisíce odborných knih o financích či ekonomice včetně originálu a stovky domácích i zahraničních časopisů.

V mnoha městech nabízí kameloti noviny zadarmo. I když je nepotkáte, můžete si dopřát elektronickou verzi Metra či ekonomického deníku E15 po registraci zdarma.

7. Výuka cizích jazyků

Jazykové kurzy stojí tisíce korun měsíčně. Díky internetu se můžete učit anglicky, francouzsky, německy, italsky, španělsky či rusky zadarmo. LANGMaster společně se Seznamem nabízí stovky hodin výuky na vyuka.lide.cz.

8. Software do počítače

Statistiky tvrdí, že až třetinu softwaru u nás lidé používají nelegálně. Přitom operační systém, kancelářský balík, multimediální přehrávač a další programy je možné stáhnout zadarmo a přitom legálně. Řeč je o open-source softwaru. Jeho licence umožňuje šíření a používání v domácnosti a obvykle i firmách bez omezení.

Operační systém - Linux

Kancelářský balík - Openoffice.org nebo Google office.

Stovky dalších aplikací zdarma.

9. Podnikání bez kapitálu

Téměř každý by chtěl vlastnit firmu a užívat si života jako Bill Gates, Steve Jobs, nebo Donald Trump. Co je k tomu potřeba? Většině lidí vystaví stopku nedostatek kapitálu. Nemysl! Stačí se podívat na seznam soutěží, které nabízí startovní kapitál. Další možností jsou multi-level marketingové společnosti, o nichž informace najdete na www.multilevelmarketing.cz. Divili byste se, kolik nejen českých podnikatelů v nich začínalo.

10. místo je pro váš tip

Zdá se vám seznam krátký, víte o dalších službách, věcech či benefitech zadarmo? Napište nám je na servis-of@finexpert.cz, nebo do diskuzního fóra na FinExpertu. Nejlepší tipy zveřejníme v časopisu Osobní finance číslo 10/2009, které vychází v pondělí 5. října. Na webu FinExpert.cz pak čtenáři rozhodnou hlasováním o nejlepším z nich. Vítěz získá roční předplatné časopisu Osobní finance.

Další článek


 

celkem 19 komentářů

Nejnovější komentáře

Re: FIO
karel
4. 10. 2009, 07:50
Re: najlepsie veci su zadarmo.
reaktor
11. 9. 2009, 17:04
Re: 10.
Martin
9. 9. 2009, 09:29
Re: najlepsie veci su zadarmo.
coto
9. 9. 2009, 00:41
Tolik zásadních chyb...
randomofamber
8. 9. 2009, 14:48

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená