FinExpert.e15.cz

0704: *GPRS za paušál *Která firma má nej- image?

Další dávka nových služeb, hospodářských výsledků, personálních i organizačních novinek.

Sdružení Rhodos vyhlásilo 7. ročník národní soutěže o nejpůsobivější firemní image. Vedle image firem je v rámci soutěže Rhodos posuzována také image českých měst. Do hodnocení se nově zapojí také široká veřejnost, a to prostřednictvím ankety na www.idnes.cz.

 

Eurotel představil nový, pro uživatele velmi zajímavý tarif mobilních datových služeb Data Nonstop. Za měsíční paušál mohou smluvní zákazníci získat neomezený GPRS přístup k internetu. Navíc, jak uživatelé předplacené služby Go, tak i smluvní klienti, kteří tak mohou ušetřit až 75 procent, získají snížené sazby u stávajících datových připojení. T-Mobile na výzvu zatím neodpověděl, nové GPRS tarify chce představit v květnu.

 

Český Telecom získal licenci na poskytování telekomunikačních služeb v Rakousku a dokončil tak přípravy na tamější komerční provoz. Bude zde nabízet portfolio hlasových a datových služeb místním a mezinárodním provozovatelům telekomunikačních sítí včetně mobilních a poskytovatelům připojení k internetu.

 

Ixos Software úspěšně dokončil nasazení řešení archivace elektronické pošty pro 200 uživatelů ve společnosti Sodexho Pass Česká republika, která působí v oblasti stravovacích služeb.

 

Porce hospodářských výsledků: u T-Systems PRAGONET v loňském roce vzrostl zisk po zdanění o 133 % na 7 milionů Kč (oproti 3 mil. Kč v r. 2001), když ukazatel EBIT meziročně vzrostl z 11 na 24 mil. Kč.

 

Hospodářský výsledek společnosti Plaut před zúročením, zdaněním a restrukturalizačními náklady (EBIT) stoupl z 1,1 % (2001) na 5,0 % (2002). Počet zaměstnanců se sice snížil o 9,8 %, ale oblast služeb přesto zaznamenala přírůstek o 25 %.

 

Skupina LCS, do níž patří LCS International a LCS Softprofes, dosáhla za uplynulý rok tržeb ve výši 201,1 mil. korun, což ve srovnání s rokem 2001 představuje nárůst o 7,9 %.

 

Společnost Acer oznámila, že zisk před zdaněním za rok 2002 dosáhl 258 mil. USD, zisk po zdanění činil 249,3 mil. USD.

 

V polské pobočce Aceru dochází k novému uspořádaní podle modelu business unit. Tomáš Čech, manažer jednotky Notebook Business Unit pro region východní Evropy, převezme nově zodpovědnost za činnost společnosti v Polsku. Nadále bude rovněž působit v pozici manažera pro Českou republiku a Slovensko, sídlit bude v Praze.

 

Společnost OrBit získala ocenění HP partner roku 2002 za největší obchodní přínos v oblasti terminálových řešení.

 

Internetová agentura Forrest Gump se rozhodla od dubna změnit název na FG Forrest. Souvisí to s dokončením dlouhodobé marketingové strategie firmy.

 

Softwarová společnost SBT Praha, která působí od roku 1995 v oblasti realizace bankovních informačních systémů, rozšířila akvizicí produktů Jupiter a Jupiter Pro svou působnost do sektoru investičních společností, podílových fondů a penzijních fondů.

 

DAGIS a INCAD se dohodly na spolupráci v oblasti CAD a IS pro strojírenské podniky. DAGIS se bude zaměřovat na dodávky CAD produktů, souvisejících služeb a inženýrských činností, INCAD naopak na informační systémy pro řízení výroby a předvýrobních etap, znalostní systémy a databázové systémy pro prostředí Unix.

 

Infinity založila na Slovensku dceřinou firmu Infinity Slovakia, s. r. o. Nová společnost je stejně jako česká Infinity členem skupiny Synergon Group a její vznik je v souladu se záměrem skupiny posilovat aktivity na trzích střední a východní Evropy.

 

Od dubna se stala provozovatelem telekomunikační služby fayn v ČR společnost FAYN.CZ, do níž spolupracující firmy Voipac a Mikenopa vyčlenily aktivity týkající se provozu služby fayn v Česku a prodej zařízení značek fayn a Voipac.

 

Na místo manažera komunikace CCS České společnosti pro platební karty nastoupil David Sroka. V této funkci střídá Jitku Tkadlecovou, která odešla na mateřskou dovolenou. Sroka bude zastávat pozici tiskového mluvčího, a současně povede oddělení firemní komunikace.

 

Novým technickým ředitelem společnosti Xerox ČR se stal Jiří Rašek.
Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená