FinExpert.e15.cz

0505: *Kdo koupí PVT? *Nové tarify Českého Telecomu

Výběr novinek za uplynulý týden.

Společnost PVT je na prodej. Mezi dvěma zájemci je česká společnost Unicorn, která deklarovala vážný zájem o PVT i tiskovou zprávou a která v průběhu tendru spojila síly se slovenskou skupinou Penta Group. Druhým je uskupení firem Prokom Software, polské softwarové jedničky, slovenské J & T, a holandské Middle European Investment.

Český Telecom oznámil neauditované konsolidované finanční výsledky za první čtvrtletí 2003. Společnost v tomto období vykázala celkové konsolidované výnosy ve výši 12,7 mld. Kč, což představuje meziroční pokles o 0,8 %. Konsolidovaná hodnota EBITDA činila v prvním čtvrtletí 6,3 mld. Kč.

Telecom také představil nové tarifní programy.

V letošním roce slaví společnost Xerox desáté výročí založení pobočky v České republice.

Společnosti MUZO a Borland společně zprovoznily novou službu Eurotelu, umožňující zákazníkům dobíjet Go karty a platit faktury on-line – z bankomatů a také přímo z mobilních telefonů. K využívání služby není nutná speciálně upravená SIM karta.

T-Systems Czech, dceřiná společnost T-Systems International, vykázala v roce 2002 obrat ve výši 680 milionů korun. V porovnání s předchozím rokem se T-Systems Czech výrazně zaměřil na poskytování služeb (nárůst o 11 %) na úkor pouhého prodeje hardwaru.

Western Digital oznámila výsledky za třetí fiskální čtvrtletí s koncem 28. března 2003: obrat ve výši 706 mil. USD při dodání 10,3 mil. disků a čistý zisk 54,5 mil. USD. To představuje 19% meziroční nárůst obratu a růst čistého zisku o 184 % při 27% nárůstu počtu dodaných disků.

Corpus Solutions a Exprit získaly atestace, na jejichž základě mohou dodávat aplikace pro práci s elektronickými dokumenty a e-spis (řešení spisové služby) do všech úřadů veřejné správy. Obě atestace jsou platné až do března roku 2008.

Nasazení řešení SAP v deseti evropských pobočkách společnosti Shell za celkem 20 milionů eur je prvním projektem, který LogicaCMG realizuje v rámci nově uzavřeného strategického partnerství. Cílem projektu je sjednocení provozních procesů napříč všemi produkty, službami a regiony v Dánsku, Finsku, Irsku, Itálii, Německu, Norsku, Portugalsku, Řecku, Španělsku a Velké Británii.

Společnost PragoData, která se zaměřuje především na komplexní dodávky informačních systémů a konzultační služby, se rozhodla pro spolupráci se skupinou LCS. Partnerství bude spočívat zejména v oblasti vývoje a implementace informačního systému LCS Noris.

Smlouvu o komplexním propojení areálu brněnského výstaviště podepsala společnost Veletrhy Brno s telekomunikačním operátorem GTS. Celá otevřená plocha areálu bude pokryta bezdrátovou technologií WiFi, jednotlivé výstavní pavilony pak budou propojeny optickými vlákny.

24. dubna uspořádala společnost Efcon seminář věnovaný problematice Enterprise Content Managementu, kde vystoupili přednášející z řad uživatelů, výrobců i poskytovatelů služeb pro tuto oblast. Materiály ze semináře lze získat na stránkách společnosti Efcon.

6. ročník konference scan2003 – technologie a trendy se uskutečnil rovněž 24. dubna 2003 v hotelu Diplomat Praha a byl zdrojem aktuálních informací z oboru document imaging. Pořádala jej společnost scanservice.

Od května byl vedením aktivit společnosti Telenor v oblasti služeb pevných sítí ve střední Evropě pověřen nový regionální CEO Reinhard Mjaatvedt. Bude mít na starosti regionální vedení aktivit společností Telenor Networks a Nextra v České a Slovenské republice.

Dagmar Pavelková přešla ze společnosti nexum Trilog a do týmu firmy NetDirectu. Na pozici projektové manažerky bude řídit procesy implementací internetových obchodů. Dave Melling nastupuje do NetDirectu na pozici vedoucího systémové integrace. Naposledy pracoval pro dánský Oracle, kde byl zodpovědný za projekty telekomunikační společnosti Telia.

Předsedou představenstva společnosti ICZ je od 29.dubna Zdenek Jirkovec, současný technický ředitel. Dosavadní předseda Petr Novák podal ke stejnému dni rezignaci.

Finanční skupina ING je partnerem humanitární akce Tulipánový den, která se zaměřuje především na pomoc dětským pacientům. Akce proběhla 29. dubna ve Fakultní nemocnici Motol v Praze.

Pro vedení ekonomické, finanční, odbytové a skladové agendy zvolila stavební společnost ČKV Praha informační systém Karat od dodavatele I. F. T. Progres. Po hranickém CIDEMU a stavební firmě Freemont je to během krátkého období již třetí společnost se stavebním zaměřením, která se rozhodla právě pro tento systém.

Syconix, dodavatel systému pro správu dokumentů Tree Info, uzavřela smlouvu na dodávku a implementaci DMS pro správu technické a geodetické dokumentace a zákaznických dokumentů (smlouvy, korespondence) se společností TES media. Digitalizace se bude týkat 500 tis. dokumentů a je součástí procesů spojených fúzí firem TES media a Intercable.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená