FinExpert.e15.cz

0303: *ADSL - Český Telecom představil svou nabídku pro koncové zákazníky

Týdenní přehled novinek z byznysu.
0303: *ADSL - Český Telecom představil svou nabídku pro koncové zákazníky

Aliatel jmenoval generálním ředitelem Bernharda Fangera (41), který se své funkce ujme v červnu. Do doby jeho oficiálního nástupu je vykonáváním funkce pověřen Petr Štajner, ředitel pro strategii. Bernhard Fanger dříve pracoval pro konzultační společnosti, dodavatele technologií a telekomunikační operátory.

Sybase ČR jmenovala výkonným ředitelem Tomáše Pavlíka (32), který doposud zastával pozici ředitele divize Sybase Professional Services. V souvislosti s touto změnou byl jmenován Jan Dienstbier obchodním ředitelem, Vladimír Kyjonka ředitelem marketingu a Pavel Jíhlavec ředitelem divize Sybase Professional Services.

Cleverlance jmenovala ředitelem divize mobilních řešení Petra Zdražila (25), který dříve pracoval jako produktový manažer ve společnosti Český Mobil.

Obchodním ředitelem Plaut Consulting byl jmenován Jaroslav Brož (57), který dříve působil jako ředitel obchodní divize SAP ČR.

Celkové výnosy Českého Telecomu v minulém roce poklesly ve srovnání s rokem 2001 o 5 % na 52,9 miliardy Kč. Společnost dosáhla 4,3 miliardy Kč čistého zisku.

Objem tržeb v HP činil v minulém roce 17,9 miliard USD. Předběžný provozní zisk dosáhl 1,1 miliardy USD (oproti předchozímu čtvrtletí vzrostl o 25 %).

Od zveřejnění velkoobchodní nabídky na počátku února podepsal Český Telecom smlouvu o poskytování širokopásmových služeb (s využitím technologie ADSL) s těmito alternativními operátory: Aliatel, BroadNet, Czech on Line, České Radikomunikace, Dial Telecom, GTS Czech, IPEX, Nextra a SkyNet. Velice blízko k podpisu jsou již také smlouvy s firmami Český bezdrát a Tele 2.

Český Telecom současně představil svou nabídku pro koncové zákazníky. Internetová divize Imaginet bude širokopásmový přístup k internetu nabízet od 3. března 2003 pod názvem IOL Broadband a IOL Broadband Profi.

Tiscali spustila nové levné telefonní služby přes pevnou volbu operátora pro české domácnosti. Služby nabízí bez měsíčních poplatků a bez jakýchkoliv minimálních měsíčních poplatků za užívání.

CzechTrade rozšiřuje své služby vyhledávání vhodných dodavatelů z České republiky pro zahraniční firmy. Ode dneška mohou zahraniční firmy použít službu Czech Industrial Partner Search. Na rozdíl od služby Your Czech Supplier potencionální dodavatel předem zahraniční podnik nezná.

Aliatel zprovoznil na žádost Mafra doplňkovou službu Velká konference. Princip této služby spočívá v tom, že si zákazník může kdykoliv sám přivolat do hlasové konference až 30 účastníků,  připojených kdekoli na světě ve stejný okamžik do veřejné telekomunikační sítě prostřednictvím pevného či mobilního telefonu.

Network Associates a Texas Instruments oznámily na světovém kongresu 3GSM, že budou spolupracovat za účelem poskytování bezdrátového bezpečnostního řešení pro aplikační procesory OMAP, které jsou určeny pro bezdrátové telefony 2,5. a 3. generace a další mobilní zařízení.

M.I.A. se rozhodla pro připojení svého výměnného reklamního systému Kvantum k systému NewLinx, provozovanému společností CP Online. Účastníci reklamní výměny tak získají  nové možnosti pro správu a marketing svého reklamního prostoru a internetových projektů.

IBM a Alcatel oznámily, že pro oblast EMEA (Evropu, Blízký východ a Afriku) uzavřely dohodu o společné nabídce řešení a služeb založených na IP. IBM tak bude budovat svá integrační řešení s využitím hlasových a datových aplikací společnosti Alcatel.

eBanka přichází se službou Banka v kapesním počítači jako první na českém trhu. Díky této službě můžete odkudkoli ovládat své finanční prostředky pomocí kapesního počítače.

Systémový integrátor Anect dosáhl v minulém roce celkového obratu 339  mil. Kč v České republice a 78 mil. Sk na Slovensku. V České republice činí 170 mil. Kč obratu služby, což je zhruba 50 % celkové částky. Zbývajících 169 mil. Kč představuje prodej technického a programového vybavení.

GTS oznámila zatím neauditované konsolidované hospodářské výsledky po sloučení se společností KPNQwest za rok 2002. Společnost dosáhla v České republice celkových tržeb ve výši 2,37 mld. Kč. Zisk před úroky, odpisy a zdaněním (EBITDA) činil 423 mil. Kč. V roce 2002 vzrostly celkové tržby GTS ve srovnání s rokem 2001 o 16 % a zisk (EBITDA) se zvýšil o 23 %.

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená