FinExpert.e15.cz

* Velký Bratr pro dohled na dopravní situací * Severní Brabantsko si hlídá silnice

Kdo hodlá překročit povolenou rychlost, musí vypnout mobil

LogicaCMG zprovoznila systém získávání dopravních informací z mobilní telekomunikační sítě s názvem Mobile Traffic Services (MTS) v nizozemské provincii Severní Brabantsko. Je založen na tom, že prakticky každý, kdo jede autem, má u sebe mobil. Když se sledují pohyby telefonních aparátů ve vozidlech, získá se tím zároveň přehled o momentální situaci na silnicích v oblasti. LogicaCMG bude systém provozovat formou outsourcingu a bude využívat data z mobilní sítě Vodafone. Zároveň vede předběžná jednání s potenciálními partnery a zákazníky v dalších evropských zemích - kromě provozovatelů silničních sítí se jedná zejména o mobilní operátory, výrobce automobilů, internetové providery a organizátory velkých akcí.

Microsoft uvolnil testovací verzi nového řešení pro malé a střední firmy Windows Small Business Server 2003. Jedná se o systém aplikací, které malým firmám nabízí základní IT infrastrukturu od přístupu k emailu ke sdílení kalendářů, úkolů a firemních dokumentů.

Adobe ohlásila upgrade programů Adobe Premiere Pro a Adobe After Effects a zároveň představila aplikaci pro úpravy zvuku Adobe Audition (nový název nedávno získaného softwaru Cool Edit Pro). Spolu s nástrojem pro vytváření DVD, Adobe Encore DVD, tak doplnila svoji rodinu produktů pro zpracování digitálního videa. Nové aplikace budou k dispozici samostatně, nebo v sadě Adobe Video Collection, která obsahuje také Photoshop 7.0.

Společnost HP představila na výroční konferenci HP Software Forum řadu novinek pro správu a infrastruktury IT a zavádění telekomunikačních služeb. Řešení vychází ze strategie Adaptive Enterprise, kterou HP představilo letos v květnu. Společnost HP oznámila více než 30 nových zdokonalených řešení, služeb a konkrétních produktů řady HP OpenView, které umožní firmám efektivněji spravovat jejich infrastrukturu IT, optimalizovat využívání zdrojů a získat výraznou konkurenční výhodu.

Cleverlance uvedla na trh testovací verzi cMessengeeru, univerzálního klienta Instant Messaging systému. cMessenger dovoluje uživatelům mobilních telefonů komunikovat prostřednictvím ICQ, Yahoo Messengeru, MSN a jiných systémů. cMessenger je programován v J2ME podle standardu MIDP 1.0 a lze jej použít ve většině telefonů, které podporují Javu. Pro přenos dat používá GPRS v protokolu http.

Firma SAS představila řešení SAS Marketing Automation 3.1, které poskytuje analytické nástroje marketingovým pracovníkům a manažerům zákaznických segmentů bez statistického vzdělání. Analytický software mohou využívat v prostředí webového prohlížeče. Získají dynamický obraz zákazníků, který se aktuálně mění.

Informační systém Karat je od verze 03.001 rutinně nasazován i proti databázovým serverům instalovaným nad síťovými operačními systémy Linux. Podporovány jsou v tomto případě databázové servery Sybase Adaptive Server Anywhere a Sybase Adaptive Server Enterprise. Hlavním cílem tohoto kroku bylo dát zákazníkovi možnost volby platformy. Nyní může volit mezi síťovým operačním systémem od společnosti Microsoft, Linuxem nebo Solarisem od společnosti Sun Microsystems.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Velký bratr
Někdo
25. 10. 2004, 12:34

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená