FinExpert.e15.cz

* Elektronické platby podporují ekonomický rozvoj * Mobilní trh Ruska dynamicky roste

Další Pokémoni buší na evropské dveře

Elektronické platby hrají významnou roli v podpoře ekonomického rozvoje, tvrdí Bílá kniha vypracovaná společnostmi Visa International a Global Insight, jedné ze světových vůdčích firem v oblasti ekonomických předpovědí a poradenství. Kniha definuje čtyři klíčové oblasti - domácí ekonomický rozvoj, mezinárodní ekonomický rozvoj, ekonomickou výkonnost a kumulaci kapitálu - ve kterých mohou elektronické platby, včetně plateb prostřednictvím karet, přispět k hospodářskému růstu.

Na rozdíl od západní Evropy, kde mobilní trhy stagnují nebo rostou v řádu jednotek procent, rostou trhy ve východní Evropě o desítky procent ročně. V Rusku, které představuje největší trh v této oblasti, činí růst více než 100 procent ročně.

Tiscali spouští nový server http://kino.tiscali.cz nabízející vyhledávání v programech kin, popisy filmů, recenze a seznamy filmů, herců a režisérů, nákup filmů a zasílání programů e-mailem. Portál rozšířil online obchod s luxusním zbožím http://luxus.tiscali.cz o nabídku exkluzivních parfémů na adrese http://vune.tiscali.cz. Další nové služby umožňují uživatelům internetu komunikovat přes video a audio, živě nebo formou záznamů, za využití technologie webových kamer. Jsou dostupné na adrese webcam.tiscali.cz.

Peníze.CZ nabízí možnost investovat do dluhopisu WIOF online přímo z domova či z kanceláře. Dluhopis připravila společnost SFM Group ve spolupráci s belgickou KBC. Investor po koupi dluhopisu získá záruku návratnosti 100 procent vložené částky a dále 60 procent z výnosu portfolia složeného ze dvou dluhopisových a dvou akciových fondů. Délka investice činí osm let a dluhopis lze před uplynutím lhůty prodat na veřejných trzích.

Software602 rozšířila své působení na trhu ASP služeb a ve spolupráci se společností Explorer nabízí na portálu orer.cz elektronický obchod eShop. Obchod patří do kategorie CRM a lze ho používat samostatně jako ASP službu, nebo spolu s kompletním balíkem aplikací pro elektronické obchodování a CRM. Podrobnosti o tomto řešení lze najít na http://easy.602.cz.

Hry Pokémon Ruby a Pokémon Sapphire, které budou vydány v Evropě koncem července, budou doprovázeny soundtrackem a zahrajete si je pouze na konzoli Game Boy Advance. Hry byly vydány v nákladu více než 4,4 milionu kopií pro Japonsko a více než 2,2 milionu her již doputovalo k severoamerickým distributorům.

Oskar nabídl firemním zákazníkům kartu SIM 2v1, která dokáže pracovat s dvěma mobilními čísly najednou. Uživatel může v jednom telefonu nosit jedno číslo pracovní a druhé soukromé, s odděleným účtováním. Může být k zastižení na obou číslech a na každém si nastavit jiné služby a hlasovou schránku. Obě čísla mají společnou paměť pro SMS, společný telefonní seznam a seznam příchozích a odchozích hovorů.

Dohodu o prodeji balíčku hlasové služby Business Call Smart založené na principu předvolby operátora mezi sebou uzavřely telekomunikační operátor společnost Aliatel a Tesco Stores ČR. V každé prodejně Tesco bude v blízkosti oddělení elektroniky vystaven stánek Aliatelu s poradenskou službou.

Oskarův Wap je bohatší o další služby připravené vývojáři v rámci programu OskarZóna. Wapová aplikace Stopař umožňuje najít si v online databázi svého spolucestovatele, řidiče či stopaře. Astrologie sestaví osobní horoskop a rozebere aktuální stav. WAP Fotbal simuluje zápas mezi dvěmi mužstvy o třech hráčích. Umožňuje online souboj mezi dvěma hráči nebo fotbalový zápas s počítačem. Mooobile Hry přináší řadu dalších her pro malé i velké, karetními počínaje a logickými konče.

Tiscali připravila službu Mapclub Tiscali, která umožní snadné vytvoření vlastní mapy se zvýrazněním oblíbených míst. K objektu na mapě lze přiložit text a fotografie. Hotová mapa může být dána k dispozici všem uživatelům internetu nebo jen definované skupině či jednotlivcům. Mapy budou zobrazovány na serveru http://mapy.tiscali.cz. Tiscali vyhlásila soutěž o nejlépe zpracovanou mapu.

 

 

 

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená