FinExpert.e15.cz

Zdravotní pojišťovny: Pohlídejte si, dokdy vybrat nabízené příspěvky

Podívejte se na přehled jednotlivých zdravotních pojišťoven.

Pokud jste ještě nevybrali všechny benefity u své zdravotní pojišťovny, rychle tak učiňte. Benefity lze až na výjimky čerpat od února do konce roku. U některých však možnost čerpání končí v listopadu.

U všech benefitů je potřeba sledovat podmínky poskytnutí příspěvku. Pojišťovny přispívají na řadu věcí, proto je dobré si nabídku pohlídat a příspěvky vyčerpat. Byla by škoda nechat je propadnout. Podívejte se na přehled jednotlivých zdravotních pojišťoven.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Příspěvky je možné čerpat od 1. 2. 2016 průběžně během celého roku, nejpozději však do 30. 12. 2016. Výjimku tvoří příspěvky na zlepšené služby pro matku a novorozence, kdy dětem narozeným v prosinci 2016 se prodlužuje vyzvednutí příspěvku do 31. 1. 2017.

Nyní namátkou, jaké benefity pojišťovna nabízí. Samozřejmostí jsou příspěvky na různá očkování. Těch, která jsou pro novorozence počínaje, těmi pro dospělé konče. Nejvíce, konkrétně 4 tisíce korun, vám pojišťovna poskytne na očkování proti HPV infekci. Dále jsou to prevence závažných nemocí, kdy pojišťovna přispěje na různá vyšetření (například vyšetření karcinomu prsu, prvotrimestrální screening, prevence karcinomu tlustého střeva a konečníku, atd.).

Nezapomeňte na příspěvky spojené s narozením dítěte, různé ozdravné pobyty, atd. Pojišťovna přispívá na pohybové aktivity těhotným ženám, dětem, seniorům, dárcům krve a kostní dřeně a držitelům Zlatého kříže. Více naleznete na stránkách pojišťovny.

Revírní bratrská pokladna

U této pojišťovny jsou programy platné již od 1. ledna. Požadavek na proplacení příspěvku musíte ale podat každoročně do 30. 11. „Kromě tohoto termínu je stanoveno i technické omezení možnosti podání žádosti do dvou měsíců od čerpání aktivity, a to z důvodu rovnoměrného proplácení využívaných benefitů v průběhu celého kalendářního roku,“ říká Jan Vomlela, asistent ředitele RBP. Programy prevence má pojišťovna rozdělené podle věku (do 6. let, od 7. do 18. let, nad 19. let).

Naleznete v nich příspěvky na očkování, na pohybové aktivity, příspěvek na nákup potravin pro trpící celiakií, na nákup mléčné výživy pro kojence ve formě mléka, nákup vitamínů, příspěvek na různá vyšetření pro dospělé, atd. Pojišťovna dále přispívá na léčebné pobyty, má program pro dárce kostní dřeně a krve, novorozenecký balíček a mnoho dalšího. Více na webu

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

U této České průmyslové zdravotní pojišťovny platí příspěvky od 1. ledna a vyberete si je do konce roku. Své preventivní programy má rozdělené na programy pro děti a mládež do 18 let věku, programy pro ženy od 19 let a programy pro muže od 19 let.

Opět v nich naleznete příspěvky podporující pohyb, očkování, Zdravé zuby pro děti, prevence různých onemocnění, nejoblíbenějším balíčkem je Manažerka mateřství. Další programy jsou pro dárce krve. Více informací najdete na stránkách pojišťovny

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

„Jednoznačně nejžádanější jsou příspěvky na očkování. Loni tento příspěvek (buď 300 nebo 600 Kč) čerpalo celkem 43 000 klientů. Nejvyužívanější je příspěvek na očkování proti klíšťové encefalitidě ve výši 600 Kč pro jednoho pojištěnce. Čerpalo ho 30 000 lidí. Dalším žádaným benefitem z Fondu prevence byl Program pro těhotné a kojící ženy,“ říká Hana Kadečková, tisková mluvčí pojišťovny.

Jinak pojišťovna nabízí možnost čerpat příspěvky na očkování, na různá vyšetření, děti na zubní rovnátka, bezlepkovou dietu, případně na školu v přírodě či léčebné ozdravné pobyty. Podívejte se na ucelený přehled nabídky z Fondu prevence. O příspěvky můžete žádat do 15. prosince 2016.

Všeobecná zdravotní pojišťovna

U VZP musíte podat žádost o proplacení příspěvku do 30. listopadu. V Klubu pevného zdraví najdete kategorie děti, dospělí, maminky a dárci. Pojišťovna vám přispěje na pohybové aktivity, pomůcky pro diabetiky, léčbu závislostí, vyšetření kožních znamének, léčebně ozdravné pobyty, atd. Nárok na další zvýhodnění mají dárci krve. Více naleznete na webu 

Vojenská zdravotní pojišťovna

I u této pojišťovny vyberete benefity až do 31. prosince. Žádost o příspěvek je nezbytné předložit do 90 kalendářních dnů od data uvedeného na daňovém dokladu. Pojišťovna má programy Děti, Dospělí, Maminka, Očkování, Zdravá rodina, Student. Už názvy kategorií vypovídají o tom, co budou obsahovat. Zbytek na webu pojišťovny

Oborová zdravotní pojišťovna

I OZP se zaměřuje na maminky a novorozence, děti a mládež, dospělé. Pojišťovna nabídne ženám například příspěvek na antikoncepci, pro děti ozdravné pobyty v Chorvatsku, různá očkování, příspěvky na všelijaká preventivní vyšetření, atd. Informace o pojišťovně najdete na stránkách OZP

Další článek


 

celkem 4 komentáře

Nejnovější komentáře

Myslím teda OZP
Radana
28. 2. 2017, 12:45
Jsou hodně pokrokoví... přijde mi, že myslí i na pra...
Radana
28. 2. 2017, 12:43
Druhým rokem jsem pojištěná u OZP, přešla jsem k nim...
Linda
26. 2. 2017, 20:15
Jsme u Oborová zdravotní pojišťovny celá rodina už n...
Milada R.
19. 11. 2016, 10:32

Další články

Hypotéka vs. pronájem: Co se vyplatí?

Hypotéka vs. pronájem: Co se vyplatí?

Před 8 hodinami  |  Ondráčková Kamila
Většinou se stěhujeme jen za humna

Většinou se stěhujeme jen za humna

Před 10 hodinami  |  Rybová Romana
Nejvíce věříme starožitnostem, drahým kovům a stavebnímu spoření

Nejvíce věříme starožitnostem, drahým kovům a stavebnímu spoření

Před 11 hodinami  |  Rybová Romana
Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání

Před 16 hodinami  |  Gola Petr  |  1

Nejvíce obyvatel vloni přibylo v Praze

Nejvíce obyvatel vloni přibylo v Praze

Včera  |  Ondráčková Kamila

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více