FinExpert.e15.cz

Z Prahy do Rakovníka se svezete „na pípnutí“

Praha, 3. října 2016 

Od 10. října budou moci cestující na lince mezi Prahou a Rakovníkem zaplatit za jízdenku v autobusech společnosti Anexia bezkontaktní platební kartou. Jedná se o první aplikaci tohoto způsobu platby v rámci Středočeské integrované dopravy. Řešení spustila Anexia ve spolupráci se společnostmi ČSOB, Mikroelektronika a MasterCard.

„Pro lidi, kteří cestují našimi autobusy, chceme to nejlepší, proto jsme se rozhodli umožnit jim zaplatit jízdné pohodlně bezkontaktní platební kartou. Vidíme v tom zvýšení komfortu nejen pro cestující, ale placení „pípnutím“ karty podstatně zjednoduší život i našim řidičům,“ vysvětluje Pavel Kopřiva, jednatel společnosti Anexia. „Těší nás i skutečnost, že jsme první dopravce, který toto moderní řešení může cestujícím v rámci Středočeské integrované dopravy nabídnout,“ doplňuje Pavel Kopřiva. Možnost zaplatit kartou budou mít cestující ve 20 linkových autobusech Anexia na trase Praha – Rakovník. Kromě karty půjde zaplatit samozřejmě i platební nálepkou nebo mobilním telefonem s technologií NFC, například s aplikací ČSOB NaNákupy.

„Systém jsme vytvořili tak, aby byl v budoucnu připraven na všechny druhy odbavení cestujících. Mohla by se tu bez problémů uplatnit jakákoliv dopravní karta technologie Mifare, tedy i Lítačka, ale i tzv. variabilní jízdné, což je pokročilý způsob odbavení, který jsme před časem spustili v Ostravě,“ říká Jan Kubíček, manažer Rozvoje obchodu s třetími stranami ČSOB. Velká přidaná hodnota variabilního jízdného spočívá v tom, že systém sám vypočte cestujícímu nejlepší možný tarif podle reálně uskutečněných jízd.

„V Ostravě provozujeme řešení, které cestujícím umožňuje kromě platebních karet využít i karty dopravní, na něž byli lidé dosud zvyklí. Takto koncipovaný systém je možné implementovat i u jiných dopravců,“ dodává Jan Kubíček.

„Do autobusů jsme instalovali naše nejmodernější odbavovací zařízení, která budou nasazena do ostrého provozu vůbec poprvé. Tato zařízení kombinují 25leté zkušenosti naší společnosti s nejmodernějšími trendy v odbavování cestujících. Věříme, že cestující, dopravce i jeho řidiči s nimi budou více než spokojeni,“ upřesňuje Vladimír Vojáček, generální ředitel společnosti Mikroelektronika.
Česká republika patří v bezkontaktním placení ke světové špičce, bezkontaktní platby tu rychle pronikají i do oblastí, kde dosud dominovala hotovost.

„Z našeho průzkumu vyplývá, že doprava je místo, kde lidé chtějí platit kartou – je to pohodlné, rychlé, jednoduché a nemusíte se starat o drobné. Ale ne všude to zatím jde. Proto vítám jakékoli další rozšíření této služby a jsem rád, že počet dopravců, kteří platby bezkontaktní kartou svým cestujícím umožňují, postupně narůstá,“ uzavírá Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard pro ČR, SR a Rakousko.

Další článekDalší články

Chcete ušetřit za benzín? Tak těmto mýtům nevěřte

Chcete ušetřit za benzín? Tak těmto mýtům nevěřte

Seznamte se s nejčastějšími mýty okolo spotřeby paliva.

Před 2 hodinami  |  web Investiční  |  57

Za dovolenou si nejspíš připlatíme

Za dovolenou si nejspíš připlatíme

Před 4 hodinami  |  Rybová Romana  |  1
Máte děti? Využijte těchto slev

Máte děti? Využijte těchto slev

Pokud si vyjede čtyřčlenná rodinka na výlet, nemalé výdaje dá už na počátku cesty...

Před 12 hodinami  |  Rybová Romana

Ženy musí pracovat 14,5 měsíců, aby svými platy dohnaly muže

Ženy musí pracovat 14,5 měsíců, aby svými platy dohnaly muže

Včera  |  Rybová Romana
E-shopy se se zavedením povinnosti EET vyrovnaly poměrně dobře

E-shopy se se zavedením povinnosti EET vyrovnaly poměrně dobře

Včera  |  Ondráčková Kamila

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více