FinExpert.e15.cz

Z pojišťovací části ING je NN, názvem se vrací ke kořenům

Praha, 23. března 2015

Počínaje dnešním dnem vstupuje pojišťovací část ING do nové etapy. Od 23. března dochází k přejmenování ING Životní pojišťovny a ING Penzijní společnosti na NN Životní pojišťovnu a NN Penzijní společnost. Pojišťovna, která se na českém trhu objevila již v roce 1992 jako první zahraniční pojišťovna, svým názvem odkazuje na své původní označení Nationale-Nederlanden. Návrat k historii je nejen symbolický, ale i faktický.

Přejmenování ING Životní pojišťovny a ING Penzijní společnosti je významným milníkem v procesu oddělování bankovních a pojišťovacích aktivit ING, který probíhá již od roku 2008. „Letošní rok je pro nás přelomový. Jako samostatná společnost se nyní můžeme naplno věnovat tomu, s čím jsme na tento trh před 23 lety přišli – pojišťovnictví,“ doplňuje generální ředitelka NN v ČR Renata Mrázová. Nový název však odkazuje ještě mnohem dále, konkrétně do roku 1845, kdy pojišťovna začala své služby nabízet v Holandsku.

Nové jméno přináší nové výzvy

NN na poli pojišťovnictví působí již 170 let, aktuálně v 18 zemích, především v Evropě a Japonsku. O více než 15 milionů klientů se celosvětově stará na 12 tisíc specialistů na pojistné produkty, spoření na důchod a správu investic. „Naše společnost již delší dobu ctí tři základní hodnoty: Care jako vyjádření naší péče a zájmu o klienta, Clear neboli srozumitelnost našich produktů a služeb jakož i transparentnost naší činnosti a Commit, které symbolizuje náš závazek spolehlivosti a vytváření důvěry,“ vysvětluje Renata Mrázová. 

NN jako nepřehlédnutelný hráč trhu

V současné době NN v ČR pečuje o více než 750 tisíc klientů. Na trhu životního pojištění přitom svou velikostí zaujímá 4. pozici, NN Penzijní společnost je tržním podílem 6. největším poskytovatelem soukromého spoření na stáří. Produkty společnosti jsou pravidelně oceňovány odborníky i veřejností. Generální ředitelka Renata Mrázová se v roce 2014 stala podle Hospodářských novin první dámou českého byznysu a jednou z nejúspěšnějších žen v 10leté historii ankety Top 25 žen českého byznysu.

Na změnu názvu upozorňuje kampaň

Změnu názvu od konce února provázela reklama s britským hercem Ewanem McGregorem a kampaň v on-line médiích včetně sociálních sítí. Dnešním dnem na kampaň navazují lokální televizní spoty postavené na překvapujících situacích, jejichž autorem je reklamní agentura Saatchi & Saatchi Prague.

Další článekDalší články

Hypotéka vs. pronájem: Co se vyplatí?

Hypotéka vs. pronájem: Co se vyplatí?

Před 9 hodinami  |  Ondráčková Kamila
Většinou se stěhujeme jen za humna

Většinou se stěhujeme jen za humna

Před 11 hodinami  |  Rybová Romana
Nejvíce věříme starožitnostem, drahým kovům a stavebnímu spoření

Nejvíce věříme starožitnostem, drahým kovům a stavebnímu spoření

Před 12 hodinami  |  Rybová Romana
Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání

Před 17 hodinami  |  Gola Petr  |  1

Nejvíce obyvatel vloni přibylo v Praze

Nejvíce obyvatel vloni přibylo v Praze

Včera  |  Ondráčková Kamila

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více