FinExpert.e15.cz

Výpis z Centrální evidence exekucí získáte i na poště

Od 1. července si můžete na asi tisícovce Českých pošt nechat udělat výpis z Centrální evidence exekucí. Jde o pošty, které poskytují službu Czech POINT. Do této chvíle bylo možné tento výpis pořídit pouze na dvou místech Exekutorské komory ČR nebo přes internet. Cena za jednu stranu výpisu na přepážce České pošty je 50 korun.

„Spolupráci s Exekutorskou komorou chápeme jako službu našim klientům, kteří si mohou nechat ověřit důležité informace. Např. zda na ty, s nimiž se chystají uzavřít smlouvu, není nařízena exekuce. Tato informace pomůže předejít případným problémům v budoucnosti,“ říká ředitel divize obchodu a marketingu České pošty Jan Foubík.

Preventivní nástroj?

Česká pošta chápe možnost výpisu z Centrální evidence exekucí jako preventivní nástroj. Tato služba by se mohla více dostat do povědomí lidí. „V životě se totiž může stát, že o svůj majetek či peníze přijde člověk nikoli vlastní vinou. Pokud vstoupí do právního vztahu s někým, na koho je uvalena exekuce a neví o tom, může to způsobit značné komplikace a ztráty. Předejít jim lze tím, když si ověří aktuální situaci v Centrální evidenci exekucí, “ uvedl Martin Tunkl, člen prezidia Exekutorské komory ČR.

V Centrální evidenci můžeme zjistit, jestli na osobu, se kterou máme z nejrůznějších důvodu přijít do styku, není udělena exekuce. Výpis se vyplatí pořídit například v případě, že kupujeme auto, pronajímáme byt, půjčujeme peníze, přijímáme nového zaměstnance, hledáme řemeslníka, atd. Z Centrální evidence exekucí se dozvíme, který exekutor byl provedením exekuce pověřen, o jakou částku se jedná, či zda byla exekuce pravomocně odložena nebo zastavena.

Další článek


 

 


Další články

Fórum: Kam "nacpat" peníze?

Fórum: Kam "nacpat" peníze?

Před 5 hodinami  |  Fórum FinExpert.cz
Státní rozpočet má přebytek 55 mld. Kč, zaplatili jsme si ho třikrát

Státní rozpočet má přebytek 55 mld. Kč, zaplatili jsme si ho třikrát

Před 8 hodinami  |  Pospíšil Aleš  |  4
Penězům rozumíme, ale neumíme si je užít

Penězům rozumíme, ale neumíme si je užít

Před 11 hodinami  |  Ondráčková Kamila  |  1
Jak na Vánoce bez dluhů?

Jak na Vánoce bez dluhů?

Máme pro vás několik tipů, jak Vánoce přežít s co nejmenším průvanem v peněžence.

Před 17 hodinami  |  Štoudková Dagmar  |  4

Digitalize or Die

Digitalize or Die

(Inzerce) Světem obchází strašidlo - strašidlo digitalizace. Kdo se ho bude bát, zkrachuje. Kdo jej zkrotí a využije, získá novou šanci.

Před 10 hodinami  |  Inzerce

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Průměrná mzda | Srovnání | Rodinný rozpočet | Nakupujeme

Češi maličko zbohatli, Západ ale zůstává v nedohlednu

Kupní síla obyvatel ČR dosahuje necelých 60 % průměru Evropy. více