FinExpert.e15.cz

Vpravo, nebo vlevo?

Hlavním tématem časopisu Osobní finance jsou volby - podívali jsme se na programy stran z pohledu živnostníků, zaměstnanců i matek na mateřské.

Na stáncích najdete nové číslo Osobních financí.


 

Na podruhé to snad vyjde

Tak v květnu nás čekají ony z podzimu přeložené volby do poslanecké sněmovny. Programy stran bývají většinou pouze snůškou slibů, které se po volbách rozplynou jak pára nad hrncem. Řeč předvolebních programů jsme pro vás „přeložili do češtiny“.

Požádali jsme odborníky, aby okomentovali, co by programy stran přinesly obyčejným smrtelníkům a jejich peněženkám. Dozvíte se, co jsou pouze populistické sliby, které půjdou těžko uskutečnit, a co rozumné návrhy. Neustále diskutovaný je teď státní dluh. Měli bychom si uvědomit, že stát je také taková velká domácnost, v níž přece není možné mít větší výdaje než příjmy. Málokterá rodina si žije na vysoké noze, když na to nemá – dlouhodobě to nelze.

Klepněte pro větší obrázek

O přízeň voličů usilují nové strany. A podle dubnového průzkumu společnosti Sanep to vypadá, že úspěšně. Své zástupce mezi poslanci by tak mohly kromě stálic mít i TOP 09, Věci veřejné a Strana práv občanů Zemanovci. Uvidíme, jak se budou průzkumy shodovat se skutečností. Záleží také na tom, kolik z nás si zas řekne: „Můj hlas to neovlivní.“ A raději zůstane nadávat na politiky doma v obýváku. Tímto přístupem se ale těžko něco změní. Někde jsem slyšela, že politici jsou odrazem své společnosti. Takže jděte volit, ať je na politické scéně i ten váš odraz.

V bodech jsme pak ohodnotili, co by změny přinesly živnostníkům, zaměstnancům a důchodcům, tedy skoro každému z nás. Co se nám do časopisu nevešlo, a že se odborníci v komentování pěkně „rozjeli“, si pro sebe nenecháme. Další zajímavé komentáře si tak přečtěte a diskutujte na našem webu www.FinExpert.cz.

Volby samozřejmě nejsou jediným zajímavým tématem, které jsme pro vás připravili. Můžete si přečíst třeba o tom, co dělat, když vám skončí fixace hypotéky a banka nabídne o dost vyšší úrok. Také už jste možná slyšeli o firmě Lyoness, novém fenoménu v nakupování. Při každém nákupu prý dostanete část peněz zpět. Je to opravdu tak úžasná věc? Dočtete se v tomto čísle. Přeji vám zajímavé počtení a nám všem správnou volbu na konci května.

Kamila Ondřáčková
redaktorkaVybíráme z obsahu čísla 5/2010

  • Daňový kalendář
  • Poradny
  • Novinky

TÉMA

Volby 2010: Vpravo, nebo vlevo

V letošních volbách je více než kdy jindy znát boj pravice s levicí. Sociální demokraté otevřeně hovoří o toleranci jejich vlády komunisty, ODS zase chystá striktně pravicový kabinet s TOP 09.

Klepněte pro větší obrázek

PENÍZE A ŽIVOT

Vyzrajte na hypotéku

Pokud již několik týdnů nespíte a chvějete se strachem, kolik vám banka vyměří navíc po konci fixace vaší hypotéky, jsou vaše obavy možná zbytečné. Poradíme vám, co můžete sami udělat proti masivnímu zvýšení splátky.

Vyznejte se v pojištění

Nabídka životních pojistek je velká. Navíc pojišťovny neustále vymýšlejí různé „vychytávky“, aby obstály v boji o klienty. Jaké možnosti pojištění nabízí jednotlivé typy?

Klepněte pro větší obrázek

PRÁCE A PODNIKÁNÍ

Děsí vás propad příjmů?

Vyhazov z práce, nemoc či smrt živitele rodiny může prudce snížit životní úroveň rodiny. Přesto nedávný průzkum Poštovní spořitelny ukázal, že 320 tisíc rodin z 3 milionů českých domácností nemá k dispozici žádnou finanční rezervu.

Tak nějak mi všechno jde

Rozjel vlastní značku oblečení. Je také cestovatelem a autorem dvou knih, které o svých cestách napsal. A pokud se trochu orientujete na scéně českých bloggerů, je vám nejspíš už jasné, že se jedná o Rudolfa Havlíka.

Klepněte pro větší obrázek

INVESTOVÁNÍ

Investujte a pomáhejte

Pomoci někomu na druhém konci světa rozvinout jeho podnikání a zároveň něco vydělat? I to je možné. Zkuste investovat do mikrofinancí, stačí k tomu i pár tisíc.

Klepněte pro větší obrázek

MOZAIKA

Benátky, perla na laguně

Benátky patří k nejúžasnějším místům Evropy a ani současná doba jim neubrala nic na kráse. Ačkoliv i samotní Italové tvrdí, že Benátky jsou předražené, při dobrém výběru a plánování finančních výdajů nejde o nedostupnou dovolenou.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek


 

 


Další články

Kolik vám stát přispěje na nový kotel?

Kolik vám stát přispěje na nový kotel?

Podporu lze získat z dotačního programu Nová zelená úsporám, stejně jako z tzv. kotlíkových dotací.

Před 1 hodinou  |  Poncarová Jana

10 tipů, jak ušetřit i s malým dítětem

10 tipů, jak ušetřit i s malým dítětem

Dá se i s miminkem ušetřit? Připravili jsme pro vás 10 tipů.

Před 1 hodinou  |  Rybová Romana  |  1

Srovnání předplacených karet

Srovnání předplacených karet

Předplacená karta, na rozdíl od debetní či kreditní karty, není spojena s žádným konkrétním účtem či jménem. Je tedy zcela anonymní.

3.  10.  2016  |  Rybová Romana  |  1

Kolik skutečně zaplatíme na daních?

Kolik skutečně zaplatíme na daních?

Zaměstnanci odvádí ze své hrubé mzdy sociální pojištění, zdravotní pojištění a daň z příjmu. Při každodenních nákupech se platí DPH.

Před 12 hodinami  |  Gola Petr  |  5

Prodej nemovitosti bez realitky aneb Jak správně svou nemovitost inzerovat?

Prodej nemovitosti bez realitky aneb Jak správně svou nemovitost inzerovat?

Fakt, že máte nastavenou správnou cenu prodeje, poznáte podle toho, že se na nemovitost ptá více lidí.

Včera  |  Rybová Romana

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Děti | Zajímavosti | Šetříme | Nakupujeme

10 tipů, jak ušetřit i s malým dítětem

Dá se i s miminkem ušetřit? Připravili jsme pro vás 10 tipů. více