FinExpert.e15.cz

V ČR startuje první peer to peer směnárna Valutomat

Praha, 26. ledna 2015

Dnes začíná na českém trhu fungovat internetová směnárna Valutomat. Jedná se o první P2P směnárnu na našem území. Zákazníci díky ní mají možnost vyměnit si peníze přímo mezi sebou, a to on-line, 24 hodin denně. Protože si uživatelé stanovují směnný kurz sami, mohou jej získat až o 6 % výhodněji než je obvyklé, a v první fázi též bez jakéhokoliv poplatku.

„Naše služby jsou zaměřeny především na malé a střední firmy. Oslovit ale chceme i studenty, cizince žijící u nás nebo lidi pracující v cizině či náruživé cestovatele. Česká ekonomika je výrazně napojena na západní Evropu a Ameriku, proto podporujeme měny EUR, USD, GBP, a ze středoevropského prostoru jsme přidali ještě polský zlotý. Do budoucna samozřejmě počítáme s dalším rozšiřováním počtu měn,“ říká marketingový ředitel Edgar Fusko.

Valutomat získal pro svoji činnost licenci od České národní banky a aktuálně spouští webové stránky www.valutomat.cz, prostřednictvím nichž směna peněz probíhá.

Jak systém funguje?

Peníze, které si chtějí uživatelé vyměnit, stačí převést z bankovního účtu do peněženky na Valutomat.cz. Následně je podán příkaz ke směně v kurzu, který si uživatel sám zadá. Pokud existuje jiný uživatel, který je ochoten za tento kurz směnu realizovat, transakce proběhne ihned. Pokud ne, nabídka ke směně čeká na svůj protějšek a je viditelná pro všechny, kdo jsou v systému zaregistrovaní. Po skončení výměny si uživatel peníze přesouvá z peněženky Valutomatu zpět na svůj bankovní účet v dané měně.

“Fungujeme na jiném modelu než běžné banky a směnárny. Naše služba je založena na principu tzv. sharing economy. Lidé a firmy si mění peníze mezi sebou a náš portál jim umožňuje dohodnout se na výhodnějším kurzu, než jaký jim nabízejí tradiční instituce“, vysvětluje Radek Havlík, výkonný ředitel společnosti Valutomat a dodává: „Obchody se u nás uskutečňují velmi rychle, protože nabídky pro všechny měny jsou neustále viditelné a vše probíhá bezhotovostně. Platforma Valutomat zároveň zajišťuje bezpečnost transakcí.“ 

Na českém trhu lze převod do Valutomat peněženky uskutečnit z jakékoliv české banky, nicméně je výhodné využít preferovaných bank, ve kterých jsou zřízeny účty Valutomatu. Převody do peněženky uvnitř těchto bank jsou rychlejší a levnější. Patří mezi ně Česká spořitelna, Komerční banka, UniCredit Bank, ČSOB a Raiffeisenbank.

Další článekDalší články

Krádeže aut: Do Česka si pro ně jezdí zahraniční gangy

Krádeže aut: Do Česka si pro ně jezdí zahraniční gangy

Dražší vozy tvoří v policejních přehledech krádeží přibližně pětinu všech odcizených aut.

Včera  |  Bořil Martin

Firmy hledají vedoucí pracovníky. Schopní šéfové jsou „nedostatkovým zbožím“

Firmy hledají vedoucí pracovníky. Schopní šéfové jsou „nedostatkovým zbožím“

Včera  |  Ondráčková Kamila
Zabrzdí EET stánkový prodej? Podnikatelé našli trik, jak evidenci výrazně urychlit

Zabrzdí EET stánkový prodej? Podnikatelé našli trik, jak evidenci výrazně urychlit

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  3
Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

„Zjišťovací iniciativa“ při koupi bytu musí být na vaší straně.

Včera  |  Procházková Kateřina  |  5

Kalkulačka: Srážky ze mzdy v roce 2017

Kalkulačka: Srážky ze mzdy v roce 2017

23.  2.  2017  |  FinExpert.cz

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Koupě bytu | Prodej bytu | Bydlíme

Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

„Zjišťovací iniciativa“ při koupi bytu musí být na vaší straně. více