FinExpert.e15.cz

V České republice je světově unikátní 22karátový rubín, zasazen bude do investičního šperku

Praha, 21. dubna 2016

Výrobu šperku i zasazení výjimečného rubínu provede největší české klenotnictví ALO diamonds. Šperk bude vytvořen na zakázku dle představ budoucího majitele. Cena samotného rubínu se pohybuje v řádu stovek tisíc korun.

Podobně mimořádné kameny této velikosti a kvality bývají na celém světě zasazovány do investičních klenotů za účelem zhodnocení. Cena kvalitních rubínů o velikosti nad 1 karát za posledních 5 let vzrostla o více než 120 %. K celkovému zhodnocení šperku se navíc připočítává hodnota ostatních materiálů a precizní umělecké zpracování. U rubínů se nejvíce cení sytost červeného zabarvení.

„Hodnota námi dovezeného rubínu se pohybuje v řádu stovek tisíc korun. Kupce pro tento výjimečný kámen zatím nemáme. Na základě předchozích zkušeností ale víme, že to rozhodně nebude problém. Investiční šperky jsou velmi výrazným trendem. Lidí, kteří své peníze ukládají do investičních klenotů, v České republice znatelně přibývá. A právě proto jsme zakoupili i tento rubín,“ uvádí Alojz Ryšavý, klenotník a majitel ALO diamonds.

Kvalitní velké rubíny mívají mnohdy větší hodnotu než diamanty. V porovnání s nimi mají také větší hustotu. Rubín o stejném počtu karátů jako diamant je proto vždy o něco menší. Nejdražší rubín na světě byl vydražen v květnu 2015. Kupující za 25,59karátový kámen z Barmy zaplatil přes 30 milionů dolarů.

Investiční šperky přitahují stále více Čechů

Podle průzkumu ALO diamonds pořizuje šperk jako investici každý čtvrtý Čech, který kupuje klenoty. V roce 2015 ALO diamonds prodalo zhruba o čtvrtinu více investičních šperků než v předchozím roce.

„Pořizování investičních šperků osazených drahokamy je jedním z nejbezpečnějších způsobů uložení peněz. Vývoj na trzích ukázal, že drahokamy nejsou závislé na cenových poklesech akcií, nemovitostí, ropy či přeceňovaného zlata, jehož ceny za posledních 5 let klesly o čtvrtinu. Diamanty velmi dobře obstály během poslední světové ekonomické krize. Jejich hodnota během paniky na finančních trzích dokonce nebývale rostla,“ dodává Alojz Ryšavý.

Každý investiční šperk by měl mít nadčasový design, aby dokázal odolat měnícím se trendům, a alespoň jeden větší drahokam. Protože většina surovin je nakupována v dolarech, rostoucí hodnotu investičních šperků podporuje mimo jiné i oslabující koruna vůči dolaru. Za posledních 5 let zajistila zhodnocení přes 32 %.

Další článekDalší články

5 důvodů, proč dětem nezakazovat počítačové hry

5 důvodů, proč dětem nezakazovat počítačové hry

Co tedy mohou hry vašim potomkům přinést?

Včera  |  Štarková Petra  |  7

Ženy x muži: Proč se nedaří smazat rozdíly ve výši průměrných výdělků?

Ženy x muži: Proč se nedaří smazat rozdíly ve výši průměrných výdělků?

Včera  |  Ondráčková Kamila
Nová kalkulačka: Spočítejte si výši mateřské v roce 2017

Nová kalkulačka: Spočítejte si výši mateřské v roce 2017

Včera  |  FinExpert.cz
Raiffeisenbank chystá změnu podmínek a oseká „kreditky“

Raiffeisenbank chystá změnu podmínek a oseká „kreditky“

Rozlučte se s nejvýhodnějšími kreditními kartami na trhu...

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  8

Británie práskne Bruselu dveřmi, premiérka prosazuje tzv. hard-brexit

Británie práskne Bruselu dveřmi, premiérka prosazuje tzv. hard-brexit

21.  1.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  4

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Finanční chyby | Rodinný rozpočet | Platíme | Spoříme

Typické finanční chyby v různých fázích života a jak se jim vyhnout

Ve finančním životě často platí, že objevení chyby trvá dlouho. více