FinExpert.e15.cz

Uvažujete o koupi nebo prodeji vozu Škoda? Víte, který model si vybrat vzhledem k jeho hodnotě a kolik by měl stát?

Praha, 5. srpna 2016

Společnost Audatex Systems, která je po sloučení se společností IBS automotive předním poskytovatelem dat pro oceňování vozidel a predikci jejich cen v ČR a SR, provedla v červenci 2016 (v rámci své analytické činnosti) kvalifikovaný odhad a srovnání vývoje hodnoty modelů vozidel Škoda v závislosti na délce jejich provozu. Porovnání zůstatkových hodnot bylo provedeno pro 5 let provozu vozidla s nájezdem 20.000 km ročně, což odpovídá průměrnému kilometrickému proběhu u osobních vozidel v ČR.

Není žádnou novinkou, že všeobecně si modely mladoboleslavské Škodovky oproti modelům konkurenčním značek v průběhu provozu drží svoji zůstatkovou hodnotu na vysoké úrovni a neztrácejí ji tak prudce. Tento průběh je výrazný zejména po 3 letech provozu, kde jsou vidět výraznější rozdíly oproti srovnatelným modelům jiných značek. 

„Zůstatková hodnota vozidla je hodnota, za kterou bude za přesně definovaných podmínek vozidlo dále spolehlivě prodejné v daném období. Toto platí za předpokladu průměrného technického stavu odpovídajícímu kilometrickému proběhu,“ popisuje Zdeněk Šustr, vedoucí divize Automotive Market Research společnosti Audatex.  

Jste-li fandou této domácí značky, plánujete nákup nového automobilu a zároveň myslíte do budoucna vzhledem k hodnotě své nové Škodovky, jsou to informace právě pro Vás.

Model vozidla si každý z nás vybírá zejména vzhledem ke svým potřebám a užitným vlastnostem daného modelu. Proto si 5 členná rodina nepořídí např. model Citigo jen proto, že po třech letech provozu má o 2 % vyšší zůstatkovou hodnotu než např. model Fabia. O to zajímavější je dané srovnání všech modelů nehledě na jejich užitné vlastnosti.

Podíváme-li se na konkrétní výsledky nejprodávanějších modelů, tak všeobecně nejvyšší zůstatkové hodnoty nabývají modely Octavia a Superb. Model Octavia má po prvním roce provozu a nájezdu 20 tis. km zůstatkovou hodnotu na 78,35 % a téměř identickou hodnotu má i model Superb. Octavia si svoji hodnotu s přehledem drží i v dalších letech provozu, kdy např. 5leté vozidlo s kilometrickým náběhem 100 tis. km si udrží hodnotu přesahující 43 %. Takto „starý“ Superb s dieselovým motorem má hodnotu o 3 % nižší.

Velmi příznivé zůstatkové hodnoty má i nejprodávanější model Fabia, která patří ke stálicím na našem trhu. Zůstatková hodnota v prvním roce činí 77,67 % a velmi dobrého výsledku prognóza dosahuje i v dalších letech. U 5letého vozidla dosahuje zůstatková hodnota téměř k 42 %. 

Další článekDalší články

Británie práskne Bruselu dveřmi, premiérka prosazuje tzv. hard-brexit

Británie práskne Bruselu dveřmi, premiérka prosazuje tzv. hard-brexit

Před 8 hodinami  |  Pospíšil Aleš  |  1
Levné hypotéky končí

Levné hypotéky končí

Včera  |  Ondráčková Kamila  |  4
T-Mobile s Vodafonem nabízí mladým nezvykle výhodně tarify s 10 GB dat

T-Mobile s Vodafonem nabízí mladým nezvykle výhodně tarify s 10 GB dat

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  6
Typické finanční chyby v různých fázích života a jak se jim vyhnout

Typické finanční chyby v různých fázích života a jak se jim vyhnout

Ve finančním životě často platí, že objevení chyby trvá dlouho.

Včera  |  Fichtner Vladimír  |  11

Banka Creditas (fórum)

Banka Creditas (fórum)

19.  1.  2017  |  Fórum FinExpert.cz

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Finanční chyby | Rodinný rozpočet | Platíme | Spoříme

Typické finanční chyby v různých fázích života a jak se jim vyhnout

Ve finančním životě často platí, že objevení chyby trvá dlouho. více