FinExpert.e15.cz

UniCredit vstupuje na španělský trh

Madrid, 26. května 201

Skupina UniCredit dnes oznámila zřízení pobočky ve Španělsku. Vedoucí evropská bankovní skupina díky tomuto kroku posiluje svou přítomnost v kontinentální Evropě, kde je již dnes druhým největším poskytovatelem firemního úvěrování.

„Jako přední evropská banka otevíráme novou pobočku ve Španělsku, jedné z vedoucích a nejrychleji rostoucích evropských ekonomik s významnými vazbami na zbytek kontinentu. Naším cílem je stát se lídrem v oblasti firemního a investičního bankovnictví mezi Španělskem a hlavními, dobře zavedenými trhy naší skupiny v Evropě – Itálii, Německu, Rakousku, Polsku a v regionu střední a východní Evropy. Jsme přesvědčení, že naše mezinárodní působení a přeshraniční kapacity budou dokonale odpovídat představám španělských společností se zájmem o expanzi do zahraničí,“ říká Federico Ghizzoni, generální ředitel skupiny UniCredit.

„Skupina UniCredit nabídne našim klientům ve Španělsku velmi silnou platformu pro mezinárodní kapitálový trh, nejlepší síť ve vybraných evropských zemích, jako například Německo, Itálie, Rakousko, a největší banku v regionu střední a východní Evropy,“ uvádí generální ředitel společnosti UniCredit Spain Pedro Fernández de Santaella.

Fernández de Santaella dále říká, že „banka má velmi dobré postavení, díky němuž může profitovat z tradičně silných komerčních vazeb mezi Španělskem, Itálií a Německem a z rostoucích obchodních toků mezi Španělskem a zeměmi regionu střední a východní Evropy. V průběhu posledních let zaznamenaly investice španělských společností vyšší růst, a to zejména na netradičních trzích, jako například v zemích regionu střední a východní Evropy.“

Španělské vývozy do Německa, Itálie, Rakouska a regionu střední a východní Evropy dosáhly v roce 2015 objemu 77 miliard eur. To představuje přibližně 30 % z celkového exportu Španělska. Export do uvedených zemí navíc silně rostl, dvouciferného růstu dosáhl speciálně v případě Polska (22 %) a České republiky (17 %).

Skupina UniCredit již dnes podporuje několik španělských společností. Díky zřízení pobočky ve Španělsku plánuje podle Pedra Fernándeza de Santaelly značné posílení této podpory během několika následujících let.

60 velkých klientů ve Španělsku

Skupina UniCredit se ve Španělsku zaměří na přibližně 60 klientů z řad velkých korporátních firem, finančních institucí a soukromých investičních společností. 

Mezi silné stránky skupiny UniCredit patří podle Pedra Fernándeza de Santaelly její výrazná platforma pro kapitálové trhy – emise dluhopisů a syndikované úvěry – a přístup k rozsáhlé síti investorů v zemích s nejvyšším objemem úspor v Evropě, tedy v Německu, Itálii, Rakousku a Velké Británii. Společnost UniCredit Spain má kapacitu poskytovat tyto služby španělským společnostem.

Skupina UniCredit nabízí v rámci divize firemního a investičního bankovnictví španělským firmám různé služby v oblasti globálního transakčního bankovnictví. Patří mezi ně například cash management, služby v oblasti cenných papírů, záruky a obchodní financování ve všech zemích regionu střední a východní Evropy díky síti více než pěti stovek evropských regionálních bank.

Skupina UniCredit má silnou pozici i ve výzkumu v oblasti úvěrů. Pracuje na něm tým analytiků zahrnující více než 200 emitentů firemních dluhopisů.

V současnosti dosáhla skupina UniCredit na svých klíčových trzích (v Itálii, Německu a Rakousku) poprvé pozici jedničky v oblasti syndikovaných úvěrů a dluhopisů pro firmy v měně euro. Banka je také poprvé lídrem žebříčku zaměřeného na fúze a akvizice (M&A) v Itálii a uzavřela rok na prvním místě v Evropě v oblasti financování akvizicí pro soukromé investiční sponzory na základě počtu obchodů.

Další článekDalší články

Kodex bankovní mobility míří do zákona, převod účtu se navíc zkrátí

Kodex bankovní mobility míří do zákona, převod účtu se navíc zkrátí

Před 3 hodinami  |  Pospíšil Aleš
21 důvodů, proč právě teď splachujete peníze do záchodu

21 důvodů, proč právě teď splachujete peníze do záchodu

Stačí jen mírně upravit spotřebitelské návyky.

Před 13 hodinami  |  web Investiční  |  7

Novopečení otcové budou mít od příštího roku nárok na týden placeného volna

Novopečení otcové budou mít od příštího roku nárok na týden placeného volna

Sněmovna schválila týdenní dovolenou pro otce, kterým se narodilo dítě. Tato novela by měla začít platit příští rok od ledna nebo února.

Včera  | 

Daňová sleva na EET v praktických příkladech

Daňová sleva na EET v praktických příkladech

Na slevu na EET mají nárok pouze fyzické osoby, právnické osoby nikoliv.

Včera  |  Gola Petr  |  5

Akční nabídky a asistent na telefonu. Znáte výhody firemních karet Visa?

Akční nabídky a asistent na telefonu. Znáte výhody firemních karet Visa?

(Inzerce) Placení bankovní kartou je už v Česku běžným standardem. Povědomí o firemních kartách a jejich výhodách ale stále není moc rozšířené.

Včera  |  Inzerce

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Trh práce | Zákoník práce | Hledání práce | Zákony | Vyděláváme | Práce

Práce přesčas: Víte, na co máte nárok a na co si dát pozor?

Počet přesčasových hodin je jasně daný zákonnou úpravou. více