FinExpert.e15.cz

Saxo Bank zahajuje spolupráci s Morningstar

Praha, 6. září 2016

Investiční a obchodní specialista Saxo Bank a společnost Morningstar Investment Management Europe Ltd (investiční skupina Morningstar, Inc.) dnes oznámily zahájení spolupráce, která rozšíří nabídku investičních strategií pro klienty Saxo Bank.

Díky této nové spolupráci přidá Saxo Bank do svého investičního portfolia v rámci služby SaxoSelect novou investiční strategii. Nové portfolio s názvem Saxo Morningstar MOAT® Portfolio nabízí inteligentní a ekonomický způsob investování v rámci portfolia s 30 kvalitními akciemi vybranými na základě metodologie Economic MoatTM Rating společnosti Morningstar a hodnotového průzkumu, který identifikuje akcie, které trh podceňuje.

Portfolio Saxo Morningstar MOAT® představuje první akciový produkt v Evropě, který nabízí informace o společnostech hodnocených analytiky společnosti Morningstar v rámci nástrojů Wide Moat a Narrow Moat. Klienti Saxo Bank budou mít naprostou kontrolu nad všemi akciemi v portfoliu a mohou své pozice sledovat v reálném čase ve zcela transparentním investičním prostředí prostřednictvím platformy SaxoTraderGO.

Akcie v portfoliu se vybírají ze 33 burz. Zahrnuty jsou pouze firmy, u nichž Morningstar věří, že mají udržitelnou konkurenceschopnost. Tyto firmy jsou v dobré pozici vůči konkurenci a vykazují vysokou návratnost kapitálu v posledních 20 letech (Wide Moat) nebo alespoň v posledních 10 letech (Narrow Moat). Poté jsou akcie hodnoceny pomocí fundamentální analýzy, která dospěje k odhadu spravedlivé ceny, a do portfolia se zařazují pouze ty akcie, které se obchodují výrazně pod úrovní těchto odhadů.

Portfolio bude začínat se stejnou váhou všech akcií, ale na konci každého čtvrtletí jej podle potřeby společnosti Morningstar Investment Management a Saxo Bank překontrolují a případně poměr vah upraví. Cílem je omezit počet nahrazovaných akcií a tím snížit i příslušné náklady na obchodování, a proto budou nahrazovány pouze akcie, pro které se najde alternativa nabízející 25% zlepšení poměru ceny a spravedlivé hodnoty. Změny v portfoliu podléhají regulaci s cílem minimalizovat transakční náklady.

„Kombinací naší špičkové technologie a zkušeností společnosti Morningstar v oblasti investičního výzkumu a managementu jsme dokázali vytvořit skutečně přesvědčivou investiční strategii pro moderního investora, a to za konkurenceschopnou cenu. Vzhledem k tomu, že se považujeme za modernizátora na finančním trhu, jsme hrdí na to, že můžeme důvěryhodný výzkum společnosti Morningstar nabídnout našim klientům jako skutečnou investiční příležitost,“ řekl Kim Fournais, generální ředitel a spoluzakladatel Saxo Bank.

„Technologický rozvoj i nadále mění investiční prostředí, pomáhá firmám vytvářet měřítka pomocí srovnání vzájemně se doplňujících silných stránek jednotlivých účastníků. Naše spolupráce se Saxo Bank kombinuje náš akciový výzkum do efektivního a ekonomického portfolia dostupného široké skupině klientů,“ uvedl Simon Ewan, generální ředitel společnosti Morningstar Investment Management Europe Ltd

Další článekDalší články

Fórum: Důchodové pojištění vs. investiční životní pojištění

Fórum: Důchodové pojištění vs. investiční životní pojištění

2.  12.  2016  |  Fórum FinExpert.cz
Češi si opět půjčí na Vánoce. Dokonce i ti s exekucí

Češi si opět půjčí na Vánoce. Dokonce i ti s exekucí

2.  12.  2016  |  Ondráčková Kamila
Psychologie nákupů aneb Jak vás chtějí ošidit

Psychologie nákupů aneb Jak vás chtějí ošidit

Nákupní horečka, opakující se každým rokem, již vypukla.

2.  12.  2016  |  Štarková Petra  |  2

Zmatky, zavřené hospody i bojkot. Takový byl první den s EET

Zmatky, zavřené hospody i bojkot. Takový byl první den s EET

Systém Finanční správy zatím prý funguje jak má...

2.  12.  2016  |  Pospíšil Aleš  |  6

Pojištění „na blbost“? Může se opravdu hodně vyplatit

Pojištění „na blbost“? Může se opravdu hodně vyplatit

1.  12.  2016  |  Rybová Romana

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená