FinExpert.e15.cz

Saxo Bank zahajuje spolupráci s Morningstar

Praha, 6. září 2016

Investiční a obchodní specialista Saxo Bank a společnost Morningstar Investment Management Europe Ltd (investiční skupina Morningstar, Inc.) dnes oznámily zahájení spolupráce, která rozšíří nabídku investičních strategií pro klienty Saxo Bank.

Díky této nové spolupráci přidá Saxo Bank do svého investičního portfolia v rámci služby SaxoSelect novou investiční strategii. Nové portfolio s názvem Saxo Morningstar MOAT® Portfolio nabízí inteligentní a ekonomický způsob investování v rámci portfolia s 30 kvalitními akciemi vybranými na základě metodologie Economic MoatTM Rating společnosti Morningstar a hodnotového průzkumu, který identifikuje akcie, které trh podceňuje.

Portfolio Saxo Morningstar MOAT® představuje první akciový produkt v Evropě, který nabízí informace o společnostech hodnocených analytiky společnosti Morningstar v rámci nástrojů Wide Moat a Narrow Moat. Klienti Saxo Bank budou mít naprostou kontrolu nad všemi akciemi v portfoliu a mohou své pozice sledovat v reálném čase ve zcela transparentním investičním prostředí prostřednictvím platformy SaxoTraderGO.

Akcie v portfoliu se vybírají ze 33 burz. Zahrnuty jsou pouze firmy, u nichž Morningstar věří, že mají udržitelnou konkurenceschopnost. Tyto firmy jsou v dobré pozici vůči konkurenci a vykazují vysokou návratnost kapitálu v posledních 20 letech (Wide Moat) nebo alespoň v posledních 10 letech (Narrow Moat). Poté jsou akcie hodnoceny pomocí fundamentální analýzy, která dospěje k odhadu spravedlivé ceny, a do portfolia se zařazují pouze ty akcie, které se obchodují výrazně pod úrovní těchto odhadů.

Portfolio bude začínat se stejnou váhou všech akcií, ale na konci každého čtvrtletí jej podle potřeby společnosti Morningstar Investment Management a Saxo Bank překontrolují a případně poměr vah upraví. Cílem je omezit počet nahrazovaných akcií a tím snížit i příslušné náklady na obchodování, a proto budou nahrazovány pouze akcie, pro které se najde alternativa nabízející 25% zlepšení poměru ceny a spravedlivé hodnoty. Změny v portfoliu podléhají regulaci s cílem minimalizovat transakční náklady.

„Kombinací naší špičkové technologie a zkušeností společnosti Morningstar v oblasti investičního výzkumu a managementu jsme dokázali vytvořit skutečně přesvědčivou investiční strategii pro moderního investora, a to za konkurenceschopnou cenu. Vzhledem k tomu, že se považujeme za modernizátora na finančním trhu, jsme hrdí na to, že můžeme důvěryhodný výzkum společnosti Morningstar nabídnout našim klientům jako skutečnou investiční příležitost,“ řekl Kim Fournais, generální ředitel a spoluzakladatel Saxo Bank.

„Technologický rozvoj i nadále mění investiční prostředí, pomáhá firmám vytvářet měřítka pomocí srovnání vzájemně se doplňujících silných stránek jednotlivých účastníků. Naše spolupráce se Saxo Bank kombinuje náš akciový výzkum do efektivního a ekonomického portfolia dostupného široké skupině klientů,“ uvedl Simon Ewan, generální ředitel společnosti Morningstar Investment Management Europe Ltd

Další článekDalší články

Pět rozdílů mezi mateřskou a „rodičákem“

Pět rozdílů mezi mateřskou a „rodičákem“

Podívejme se na pět základních rozdílů mezi oběma dávkami.

Před 2 hodinami  |  Gola Petr

Tipy, jak se odlišit od konkurence

Tipy, jak se odlišit od konkurence

Základem úspěšného podnikání je najít takové služby či produkt, který v oblasti, ve které působíte, schází.

Včera  |  Výborná Klára

Kupujete nemovitost? 9 rychlých tipů právě pro vás

Kupujete nemovitost? 9 rychlých tipů právě pro vás

Následující tipy by vám měly pomoci se zorientovat.

Včera  |  web Investiční  |  1

Air Bank slaví vavříny vítězství, je nejvstřícnější bankou roku 2016

Air Bank slaví vavříny vítězství, je nejvstřícnější bankou roku 2016

Včera  |  Pospíšil Aleš
Znáte bezpečnostní prvky bankovek? Je jich osm a jsou to...

Znáte bezpečnostní prvky bankovek? Je jich osm a jsou to...

Zapněte UV lampu, vylovte z kapsy iPhone. Penízky čekají.

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více