FinExpert.e15.cz

S U kontem od UniCredit Bank ušetříte za výběry z bankomatů po celém světě

Praha, 4. května 2015

Češi na dovolených a cestách do zahraničí stále zbytečně riskují a vozí s sebou velké množství hotovosti, než aby si peníze podle potřeby vybírali na místě. Peníze v zahraničí si z bankomatu v loňském roce vybral v průměru jen každý čtvrtý Čech. Brání jim v tom zejména vysoké poplatky za výběr hotovosti. S U kontem od UniCredit Bank ale tato bariéra mizí, nabízí totiž výběry v celém světě zcela zdarma, a to s garancí dalších výhodných podmínek na 10 let. Klienti banky tak mohou zejména při cestách po Evropě využívat kvalitního pokrytí hustou bankomatovou sítí. Na jeden bankomat totiž připadá v průměru jen 1 176 Evropanů, takže by vás o dovolených žádné dlouhé hledání bankomatu ani fronty neměly potkat. Ukazuje to analýza UniCredit Bank na základě dostupných údajů o bankomatové sítí v jednotlivých státech Evropy. 

Klienti UniCredit Bank tak s sebou nemusí vozit zbytečnou hotovost a pracně před cestou hledat směnárnu. Naopak, díky výběrům hotovosti zdarma z jakéhokoliv bankomatu mohou ve vyspělých evropských zemích vybírat doslova na každém kroku. Hustota sítě bankomatů se v Evropě neustále zlepšuje a i oblíbené turistické destinace začínají disponovat velmi dobrou obslužností. Nejlépe je na tom Portugalsko, kde jeden bankomat připadá na 822 obyvatel, nezaostávají ani jiné populární letní destinace jako Itálie nebo Španělsko. 

„Pokud se Češi rozhodnou vycestovat bez hotovosti, dobře pořídí ve většině přímořských států. Například v Itálii, Chorvatsku nebo Španělsku není problém s hledáním bankomatu ani v menších městečkách, v Bulharsku připadá na jeden bankomat 1271 lidí. V severských zemích lze navíc kartou zaplatit třeba i u řidiče MHD,“ vysvětluje Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank. Pro srovnání, v České republice je toto číslo přibližně o tisícovku vyšší. 

Roste také počet Čechů, kteří cestují na takzvané eurovíkendy do některého z velkých měst Evropy. Například víkend v Londýně lze dnes absolvovat zcela bez hotovosti. Platební terminály zde najdete i v téměř každém menším obchodě, populární je například výběr hotovosti při placení. Také bankomaty zde lze najít na každém rohu, průměrně se jeden bankomat vyskytuje na 3,5 km2. Hustou bankomatovou sítí disponují také státy Beneluxu. V Belgii, Lucembursku i v Nizozemsku připadá jeden na 5 kilometrů čtverečních.

Na dovolenou jedině s U kontem od UniCredit Bank

Pokud chtějí cestovatelé ušetřit na zbytečných poplatcích spojených s výběry s bankomatu a zároveň mít své finance pod kontrolou, mohou využít unikátní nabídky UniCredit Bank s běžným účtem U konto. Mezi jeho hlavní výhody patří právě možnost vybírat z jakéhokoliv bankomatu kdekoliv na světě úplně zdarma. Při splnění jednoduché podmínky měsíčního kreditního obratu 12 tisíc korun je navíc U konto bez poplatku za vedení účtu. Navíc obsahuje ty nejužívanější služby zdarma a je nabízené s unikátní garancí podmínek na 10 let. Mezi další výhody U konta patří možnost bezplatných domácích elektronických plateb.

Popularitu nového běžného účtu potvrzuje i zájem klientů. „Výhody účtu a bezkonkurenční garanci podmínek na 10 let využívá více než 160 tisíc našich klientů a jejich počet neustále roste.,“ doplňuje Petr Plocek. Na U konto a jeho desetiletou garanci podmínek se zaměřuje také aktuální reklamní kampaň UniCredit Bank.

Další článekDalší články

Krádeže aut: Do Česka si pro ně jezdí zahraniční gangy

Krádeže aut: Do Česka si pro ně jezdí zahraniční gangy

Dražší vozy tvoří v policejních přehledech krádeží přibližně pětinu všech odcizených aut.

Včera  |  Bořil Martin

Firmy hledají vedoucí pracovníky. Schopní šéfové jsou „nedostatkovým zbožím“

Firmy hledají vedoucí pracovníky. Schopní šéfové jsou „nedostatkovým zbožím“

Včera  |  Ondráčková Kamila
Zabrzdí EET stánkový prodej? Podnikatelé našli trik, jak evidenci výrazně urychlit

Zabrzdí EET stánkový prodej? Podnikatelé našli trik, jak evidenci výrazně urychlit

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  3
Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

„Zjišťovací iniciativa“ při koupi bytu musí být na vaší straně.

Včera  |  Procházková Kateřina  |  5

Kalkulačka: Srážky ze mzdy v roce 2017

Kalkulačka: Srážky ze mzdy v roce 2017

23.  2.  2017  |  FinExpert.cz

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Koupě bytu | Prodej bytu | Bydlíme

Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

„Zjišťovací iniciativa“ při koupi bytu musí být na vaší straně. více