FinExpert.e15.cz

S U kontem od UniCredit Bank ušetříte za výběry z bankomatů po celém světě

Praha, 4. května 2015

Češi na dovolených a cestách do zahraničí stále zbytečně riskují a vozí s sebou velké množství hotovosti, než aby si peníze podle potřeby vybírali na místě. Peníze v zahraničí si z bankomatu v loňském roce vybral v průměru jen každý čtvrtý Čech. Brání jim v tom zejména vysoké poplatky za výběr hotovosti. S U kontem od UniCredit Bank ale tato bariéra mizí, nabízí totiž výběry v celém světě zcela zdarma, a to s garancí dalších výhodných podmínek na 10 let. Klienti banky tak mohou zejména při cestách po Evropě využívat kvalitního pokrytí hustou bankomatovou sítí. Na jeden bankomat totiž připadá v průměru jen 1 176 Evropanů, takže by vás o dovolených žádné dlouhé hledání bankomatu ani fronty neměly potkat. Ukazuje to analýza UniCredit Bank na základě dostupných údajů o bankomatové sítí v jednotlivých státech Evropy. 

Klienti UniCredit Bank tak s sebou nemusí vozit zbytečnou hotovost a pracně před cestou hledat směnárnu. Naopak, díky výběrům hotovosti zdarma z jakéhokoliv bankomatu mohou ve vyspělých evropských zemích vybírat doslova na každém kroku. Hustota sítě bankomatů se v Evropě neustále zlepšuje a i oblíbené turistické destinace začínají disponovat velmi dobrou obslužností. Nejlépe je na tom Portugalsko, kde jeden bankomat připadá na 822 obyvatel, nezaostávají ani jiné populární letní destinace jako Itálie nebo Španělsko. 

„Pokud se Češi rozhodnou vycestovat bez hotovosti, dobře pořídí ve většině přímořských států. Například v Itálii, Chorvatsku nebo Španělsku není problém s hledáním bankomatu ani v menších městečkách, v Bulharsku připadá na jeden bankomat 1271 lidí. V severských zemích lze navíc kartou zaplatit třeba i u řidiče MHD,“ vysvětluje Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank. Pro srovnání, v České republice je toto číslo přibližně o tisícovku vyšší. 

Roste také počet Čechů, kteří cestují na takzvané eurovíkendy do některého z velkých měst Evropy. Například víkend v Londýně lze dnes absolvovat zcela bez hotovosti. Platební terminály zde najdete i v téměř každém menším obchodě, populární je například výběr hotovosti při placení. Také bankomaty zde lze najít na každém rohu, průměrně se jeden bankomat vyskytuje na 3,5 km2. Hustou bankomatovou sítí disponují také státy Beneluxu. V Belgii, Lucembursku i v Nizozemsku připadá jeden na 5 kilometrů čtverečních.

Na dovolenou jedině s U kontem od UniCredit Bank

Pokud chtějí cestovatelé ušetřit na zbytečných poplatcích spojených s výběry s bankomatu a zároveň mít své finance pod kontrolou, mohou využít unikátní nabídky UniCredit Bank s běžným účtem U konto. Mezi jeho hlavní výhody patří právě možnost vybírat z jakéhokoliv bankomatu kdekoliv na světě úplně zdarma. Při splnění jednoduché podmínky měsíčního kreditního obratu 12 tisíc korun je navíc U konto bez poplatku za vedení účtu. Navíc obsahuje ty nejužívanější služby zdarma a je nabízené s unikátní garancí podmínek na 10 let. Mezi další výhody U konta patří možnost bezplatných domácích elektronických plateb.

Popularitu nového běžného účtu potvrzuje i zájem klientů. „Výhody účtu a bezkonkurenční garanci podmínek na 10 let využívá více než 160 tisíc našich klientů a jejich počet neustále roste.,“ doplňuje Petr Plocek. Na U konto a jeho desetiletou garanci podmínek se zaměřuje také aktuální reklamní kampaň UniCredit Bank.

Další článekDalší články

Ženy žijí déle, ale na důchod si spoří méně než muži

Ženy žijí déle, ale na důchod si spoří méně než muži

Před 1 hodinou  |  Ondráčková Kamila
Každý pátý třicátník žije s rodiči. Mamahotel zapadá do jeho životního stylu

Každý pátý třicátník žije s rodiči. Mamahotel zapadá do jeho životního stylu

Před 1 hodinou  |  Ondráčková Kamila  |  1
Tipy: Jak ušetřit stovky litrů v koupelně?

Tipy: Jak ušetřit stovky litrů v koupelně?

Podívejte se, jak jednoduše šetřit vodou a snížit si tak své výdaje.

Před 4 hodinami  |  Poncarová Jana  |  12

Převod auta: od června nastane změna

Převod auta: od června nastane změna

Před 4 hodinami  |  Rybová Romana  |  1
Zálohové výživné bylo schváleno vládou. Co to pro nás znamená?

Zálohové výživné bylo schváleno vládou. Co to pro nás znamená?

Zálohové výživné vládě předložila ministryně Michaela Marksová.

Před 14 hodinami  |  Rybová Romana  |  2

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Daňové přiznání | Školkovné | Sleva na dani | Daně | Vyděláváme

Kdy vzniká zaměstnancům daňový přeplatek? Zde jsou nejčastější případy

Čas na podání daňového přiznání máte v roce 2017 do pondělí 3. dubna. více