FinExpert.e15.cz

Rakovina jako byznys?

V České republice každý rok zemře 27 000 lidí na rakovinu. Reagují jak lékaři, tak pojišťovny a samozřejmě i obchodníci a léčitelé.

V České republice každý rok zemře 27 000 lidí na rakovinu. Toto velké číslo znamená jediné – tisíce lidí si přejí uzdravit se a na toto přání reagují jak lékaři, tak pojišťovny a samozřejmě i obchodníci, léčitelé a jiní lidé...

Nejlepší je prevence

Ministerstvo zdravotnictví zahájilo letos ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami projekt, který má podpořit prevenci. Pojišťovny rozesílají klientům dopisy, kde je zvou na vyšetření. Dopis s výzvou k účasti na screeningovém vyšetření obdrží skupiny obyvatel nejvíce ohrožené rakovinou.

Pojištění

Přehled: Jaké novinky si připravily pojišťovny?

Pojistit si můžete téměř vše - od majetku až po zdraví.

Nemocnice s onkologickým zaměřením nabízejí i preventivní prohlídky. Ty zahrnují základní a jednotné spektrum vyšetření zaměřené na diagnostiku nejčastějších onkologických diagnóz, cena za toto vyšetření se pohybuje kolem 5 000 korun a vyšetření trvá cca 1,5 hodiny.

Pro mnohé lidi může být novinka také možnost genetického vyšetření. Pokud jste zdraví, ale kvůli rodinné anamnéze vám hrozí vyšší riziko onemocnění nebo si jen chcete hlídat svůj zdravotní stav, můžete se objednat do genetické ambulance. Tam vám lékaři udělají testy, ze kterých lze vyčíst jak velké je riziko, že právě vy onemocníte rakovinou a sestaví vám na míru přesný kalendář preventivních prohlídek. Podívejte se na seznam genetických ambulancí 

Pojištění pro případ nemoci

Každý rok u nás onemocní rakovinou prsu přes 6000 žen a přes 1000 žen rakovinou pohlavních orgánů. Několik zdravotních pojišťoven zareagovalo na vysoký počet pacientek a nabízí pojištění pro případ vzniku této nemoci. Podle Daniely Velové z pojišťovny ING je zájem o tento druh pojištění relativně velký a neustále se zvyšuje. České ženy přestaly před problémem rakoviny zavírat oči a začaly své zdraví aktivně řešit. ING nabízí vysokou jednorázovou výplatu při diagnóze, asistenční služby a poskytuje neomezený program prevence.

Nakupujeme | Šetříme | Rodinný rozpočet

Zdravý životní styl rozpočet nezruinuje, naopak ušetříte

Trik tkví už v samotném nakupování.

Pojišťovny nabízí pojištění proti rakovině prsu již na částce 50 korun za měsíc a většina pojistí ženy od 18 do maximálně 65 let. Pojišťovny samozřejmě nabízí různá pojištění v případě rakoviny různých druhů pro ženy i muže a to buď samostatně nebo jako součást balíčku s dalšími vážnými nemocemi.

Zaručené léky?

Kdo se někdy setkal s vážnější nemocí, setkal se jistě i se širokou nabídkou vitamínových, potravinových a dalších doplňků, které mají riziko onemocnění minimalizovat a pokud již nemocní jste, tak by měly pomoci nemoc zmírnit či dokonce vyléčit.

Odpověď na otázku, zda některé z výrobků mohou opravdu pomoci, vám s jistotou nedá nikdo. Jisté je, že prodávající zkrátka nepřijdou a publikací a webových stránek nabízejících širokou škálu tohoto zboží je mnoho. Jedná se většinou o přípravky na přírodní bázi jako výtažky z různých rostlin a hub, šťávy z ovoce a zeleniny, spojovací vlastností bývá obsah antioxidantů. Například  500ml často doporučované šťávy z řepy pořídíte od 40 korun.

Samotní onkologové někdy pacientům s vážnou formou nemoci doporučí konopí. Rostlina je mnoho let diskutovaným tématem a její léčivé účinky při různých onemocněních potvrzuje mnoho lidí. Obyčejně si ji lidé seženou přes známosti nebo si ji pěstují sami, takže zde jsou náklady minimální.

Pomůže léčitel?

Při selhávání klasické západní medicíny hledají pacienti pomoc i u takzvaných léčitelů. Za své služby si zpravidla účtují od 500 do 1500 korun za sezení. Málokdy zůstane u jedné návštěvy a většina z léčitelů nabízí za další poplatky i různé bylinné směsi a pomocné předměty, takže náklady na tuto léčbu mohou jít do tisícových položek.

Další článek


 
celkem 1 komentář

Poslední komentáře

článek úplně o h ... ě :-O
FeeTee
14. 5. 2014, 11:41

Další články

Koho se týká EET již od prosince?

Koho se týká EET již od prosince?

Za neplnění zákonných povinností hrozí vysoké sankce, proto je potřeba se na EET včas připravit.

5.  5.  2016  |  Ivanco Gabriela  |  1

P2P půjčky: využít jich mohou i podnikatelé

P2P půjčky: využít jich mohou i podnikatelé

Před 1 hodinou  |  Rybová Romana
Odbory versus zaměstnavatelé: boj o zákoník práce

Odbory versus zaměstnavatelé: boj o zákoník práce

Před 5 hodinami  |  Rybová Romana
Proč Bůh seslal na svět finanční poradce?

Proč Bůh seslal na svět finanční poradce?

Přece aby své klienty chránili před ostatními finančními poradci.

Před 14 hodinami  |  web Investiční  |  1

Chcete ušetřit? 20 tipů, jak neprojíst celou výplatu

Chcete ušetřit? 20 tipů, jak neprojíst celou výplatu

Nechoďte nakupovat hladoví a striktně se držte seznamu.

28.  5.  2016  |  web Investiční  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Přehled | Zajímavosti | Vyděláváme | Bydlíme

V kterých zemích se žije nejlépe?

Dle studie OSN „Human Development Index 2015“ patří Česko mezi třicítku zemí s nejlepšími životními podmínkami. více

EuroEUREUR27.030 Kč0.018 %
Americký dolarUSDUSD24.203 Kč0.045 %
Britská libraGBPGBP35.454 Kč-0.327 %
Japonský jenJPYJPY22.071 Kč0.417 %
Chorvatská kunaHRKHRK3.608 Kč0.083 %
více...
PX890.120-0.04 %
CETV61.2002.86 %
ČEZ439.5000.14 %
Erste Bank654.500-1.13 %
Fortuna86.5000.58 %
více...
Meziroční změna HDP4,50%3Q / 15
Míra nezaměstnanosti6,40%k 1. 1. 16
Meziroční inflace0,60%k 1. 1. 16
Průměrná hrubá mzda26 072 Kč3Q / 15
Meziroční růst průmyslu-1,70%k 1. 12. 15
více