FinExpert.e15.cz

Raiffeisenbank vydala emisi hypotečních zástavních listů v eurech

Praha, 30. října 2014

Raiffeisenbank se stala první českou bankou, která úspěšně vydala emisi hypotečních zástavních listů v eurech. Emise v objemu půl miliardy eur umožní bance pokračovat v další úvěrové expanzi na českém trhu.

Raiffeisenbank dnes jako první česká banka úspěšně upsala emisi hypotečních zástavních listů na zahraničních trzích. „Raiffeisenbank chce na českém trhu dále růst, tato emise nám umožní pokračovat v expanzi v úvěrování firem i domácností. Zájem zahraničních investorů výrazně přesáhl objem uváděné emise,“ uvedl člen představenstva Raiffeisenbank pro oblast Treasury Jan Pudil.

Objem emise dosáhl 500 milionů eur, tedy zhruba 14 miliard korun. „Emise v eurech nám umožní získat prostředky na financování za velmi výhodných podmínek a navíc v objemu, jakého bychom v českých korunách nedosáhli. Jedná se tudíž zřejmě o největší emisi hypotečních zástavních listů českou bankou,“ vysvětlil Jan Pudil. Splatnost emise je 5 let a je úročena pevným ročním kupónem ve výši 0,75 %. Největší zájem projevili investoři z Německa, Rakouska a Velké Británie, několik procent z emise nakoupili i investoři z České republiky. Emise je kryta výhradně korunovými hypotékami poskytnutými českým domácnostem. Cenné papíry mají nominální hodnotu 100 tisíc eur a jsou určeny pouze pro institucionální investory.

 „Hypoteční dluhopisy se staly na světových kapitálových trzích jedním z nejvýznamnějších zdrojů bankovního financování. Díky dvojímu jištění, které tyto dluhopisy nabízejí, jsou tyto cenné papíry vyhledávány širokou skupinou institucionálních investorů. Navíc v tuto chvíli je díky nízkým úrokovým sazbám pro nás velmi výhodná doba pro získání nadstandardně výhodných podmínek,“ dodal Jan Pudil. 

Hypoteční zástavní listy patří mezi nejméně rizikové cenné papíry, kryty jsou pohledávkami z hypotečních úvěrů. Tento typ cenných papírů nabízí zajímavou alternativu investorům, kteří nechtějí riskovat, zároveň však hledají stabilní. Jako aranžéři emise byli vybráni Raiffeisen Bank International, Barclays Bank a BNP Paribas. 

Další článekDalší články

„Raiffka“ láká klienty Zuna na smartphone zdarma, musíte se ale upsat

„Raiffka“ láká klienty Zuna na smartphone zdarma, musíte se ale upsat

Právě teď  |  Pospíšil Aleš
Podnikové dluhopisy – jak se nespálit a vybrat ten správný

Podnikové dluhopisy – jak se nespálit a vybrat ten správný

U investorů, včetně těch drobných, se staly podnikové dluhopisy hitem spolu s tím, jak centrální banky snižovaly úrokové sazby a výnosy z vkladů klesaly.

Včera  |  Valentík Michal

Home office: MPSV chystá změny ve flexibilním zaměstnávání

Home office: MPSV chystá změny ve flexibilním zaměstnávání

Včera  |  Ondráčková Kamila
Účtenková loterie nefunguje, říká firma od fochu. V ČR už se chystá

Účtenková loterie nefunguje, říká firma od fochu. V ČR už se chystá

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  1
Vztahy na pracovišti: Kde to v práci nejvíce „skřípe“?

Vztahy na pracovišti: Kde to v práci nejvíce „skřípe“?

Často se v práci potkáváme se situacemi, ve kterých nám je těžko.

24.  3.  2017  |  Medlíková Olga  |  2

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více