FinExpert.e15.cz

Raiffeisen investiční společnost má za sebou rekordní rok

Praha, 8. března 2017

Objem aktiv Raiffeisen investiční společnosti (RIS) vzrostl meziročně o 27 % z 13,7 miliard Kč na 17,4 miliard Kč. V posledních dvou letech je RIS nejrychleji rostoucí investiční společností na českém trhu. Veškeré její vydané podílové fondy vykázaly za rok 2016 pozitivní zhodnocení, a to i přes nepříznivý vývoj akciových trhů na počátku loňského roku.

„Uplynulý rok patří k nejúspěšnějším v historii naší společnosti. Nejenže se nám podařilo navýšit objem aktiv o téměř 4 miliardy korun, ale úspěch slavily i naše nové produkty, konkrétně Raiffeisen fond flexibilního růstu. Od jeho zavedení v dubnu 2016 se stal nejpopulárnějším fondem loňského roku a dnes má ´na svém kontě´ již 2,5 miliard Kč,“ říká Jaromír Sladkovský, generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti.

Novinkou roku 2016 byly i dva nové flexibilní smíšené fondy – Raiffeisen fond udržitelného rozvoje a Raiffeisen fond globálních trhů – vytvořené v rámci tzv. „Master-Feeder“ (řídící fond-podřízený fond) struktury. V této struktuře letos RIS plánuje vydat hned několik nových regionálně zaměřených fondů. Dále připravuje dividendový fond a realitní fond pro běžné retailové investory zaměřený na komerční nemovitosti.

V roce 2017 se Raiffeisen investiční společnost hodlá soustředit především na investice do akcií, komodit a nemovitostí, korporátních dluhopisů a státních dluhopisů s nižším kreditem, a to v rámci spíše krátkodobých či střednědobých investic. V rámci dluhopisových investic se RIS přiklání ke korunovým dluhopisům před těmi v cizích měnách.

Prognózy po ukončení intervencí ČNB

Významnou událostí roku 2017 je očekávané ukončení devizových intervencí České národní banky, které analytici odhadují na přelom dubna a května. Návrat ke kurzu koruny před jejich začátkem (tj. 25,70 CZK/EUR) očekávají v horizontu několika měsíců až let. V bezprostřední návaznosti na konec intervencí bude koruna posilovat spíše mírněji, proti silnějšímu posílení půjdou prodeje spekulativních pozic v CZK a možná skryté intervence ČNB. Analytici očekávají posílení koruny o cca 2 % na 26,50 CZK/EUR.

„Nepředpokládáme, že by po ukončení intervencí ČNB koruna oslabovala. Velká část zahraničních investorů neopustí své pozice v korunových dluhopisech v očekávání dalšího posilování koruny směrem ke kurzu před zahájením intervencí,“ doplňuje Jaromír Sladkovský.

Další článekDalší články

Tipy, jak se odlišit od konkurence

Tipy, jak se odlišit od konkurence

Základem úspěšného podnikání je najít takové služby či produkt, který v oblasti, ve které působíte, schází.

Před 8 hodinami  |  Výborná Klára

Kupujete nemovitost? 9 rychlých tipů právě pro vás

Kupujete nemovitost? 9 rychlých tipů právě pro vás

Následující tipy by vám měly pomoci se zorientovat.

Před 10 hodinami  |  web Investiční  |  1

Air Bank slaví vavříny vítězství, je nejvstřícnější bankou roku 2016

Air Bank slaví vavříny vítězství, je nejvstřícnější bankou roku 2016

Před 14 hodinami  |  Pospíšil Aleš
Znáte bezpečnostní prvky bankovek? Je jich osm a jsou to...

Znáte bezpečnostní prvky bankovek? Je jich osm a jsou to...

Zapněte UV lampu, vylovte z kapsy iPhone. Penízky čekají.

Před 22 hodinami  |  Pospíšil Aleš

„Raiffka“ láká klienty Zuna na smartphone zdarma, musíte se ale upsat

„Raiffka“ láká klienty Zuna na smartphone zdarma, musíte se ale upsat

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  2

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více