FinExpert.e15.cz

Průměrná sazba hypoték klesla pod 2 %

Průměrná úroková sazba hypoték opět klesla. Rekordně nízké úroky se v březnu dostaly na 1,97 procenta p.a. Nízké úrokové sazby v březnu přilákaly do bank 9 375 klientů, což je o 1 593 více než v únoru. Lidé si ve třetím měsíci letošního roku sjednali hypotéky v objemu 17,906 miliardy korun. Počty ani objemy nebyly v březnu nijak zásadní, zato snižování úrokových sazeb bylo rekordní

Současné minimum však podle vedoucího analytika společnosti Fincentrum. Josefa Raidla nevydrží dlouho. „Pokud dnes někdo s dostatečnými příjmy s požadavkem na hypotéku do 85 % hodnoty nemovitosti i na delší fixace nedostane sazbu pod 1,9 %, pak je ve špatné bance,“ říká Rajdl.

Půjčujeme si | Bydlíme | Aktuálně | Hypotéky

Levné hypotéky táhnou poptávku po novém bydlení

Průměrná výše hypotéky se v březnu opět přehoupla přes 1,9 milionu korun. Bezkonkurenčně nejvyšší půjčky byly zaznamenány v lednu, kdy průměrná hypotéka překročila částku 2,1 milionu korun.

Navíc za sebou již máme první čtvrtletí roku 2016 a vypadá to, že letošní rok může být rekordní. Za letošní první tři měsíce si lidé sjednali 23 369 hypoték, ve stejném období loňského roku to bylo 22 141 smluv. 

Zdroj: Fincentrum Hypoindex

Další článek


 

 


Další články

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená