FinExpert.e15.cz

Projekt Suri pohlídá končící a nevýhodné pojistné smlouvy

Upozornit klienta na termín možnosti ukončit stávající pojistnou smlouvu a nabídnout mu její výhodnější verzi. To si klade za cíl nová služba na českém trhu.

Produkt vyvinul šéf srovnávače pojištění Srovnátor.cz Pavel Jechort a do jejího provozu investovala v řádu několika milionů korun makléřská pojišťovací společnost Renomia. Společně tvrdí, že v každé domácnosti lze najít několik smluv, které se časem staly pro jejího majitele nevýhodnými jen kvůli tomu, že si nepohlídal jejich výročí nebo možnost aktualizace. A právě o zprostředkování uzavření těchto smluv má Suri zájem.

„Do roku 2020 bychom rádi spravovali smlouvy v objemu jedné miliardy korun,“ uvedl Jechort pro E15 s tím, že na českém trhu takto otevřený systém pro správu a řízení vztahů se zákazníky neexistuje a že právě Suri by měla narušit stávající logiku byznysu srovnávačů v Česku.

Suri klientům nabídne kromě informování o výročí smlouvy možnost získat nabídky na nové tarify energetiků a mobilních operátorů, které získává v hromadných aukcích, rešerši pojistných podmínek u pojištění domácnosti a nemovitostí, srovnání výhodnosti bankovních účtů či refinancování půjček a v případě potřeby také pomoc při rozporování výsledků likvidace pojistné události.

„Klientovi zdarma poskytneme druhý názor likvidátora pojistných událostí,“ dodal Jechort s tím, že určitá „váha“ partnera projektu, firmy Renomia, může při vyjednávání s pojišťovnou hrát svoji roli. Pomoc při likvidaci události je přitom také zdarma a autoři projektu počítají, že o ni bude zájem.

Společnost Renomia projektu poskytla kromě kapitálu také část svého know-how. Do algoritmického srovnání nabídek tak prý nepromlouvá prostá cena pojištění či šíře krytí, ale také interní parametr toho, jak rychle ta která pojišťovna plní v případě pojistné události. „Suri díky tomu pracuje s takzvanými jednotkami kvality jako ukazatelem relevance poměru cena/výkon u daných typů pojistných produktů,“ vysvětlil Jechort.

Které smlouvy lidem nejčastěji „zastarávají“

Nejčastěji jde o tarifní ujednání s mobilním operátorem, smlouvy s dodavatelem energií či několik let staré smlouvy o pojištění domácnosti, které způsobují takzvané podpojištění, tedy rozdíl v reálné hodnotě majetku a pojistné částce, kterou je kryt. Pokud pak člověk zapomene včas od smlouvy odstoupit, přijde o možnost nalézt si na trhu výhodnější nabídku, nebo alespoň se stávajícím dodavatelem služeb vyjednávat o nových podmínkách. 

„Se službou Suri chceme těmto nepříjemnostem zabránit. V termínu před výročím smlouvy jsme schopni klienta oslovit a informovat jej o blížícím se konci platnosti některé z jeho smluv. Jako alternativy mu pak nabídneme výhodnější verzi smlouvy, pokud samozřejmě bude k dispozici,“ dodává Jechort. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Článek vyšel na www.E15.cz

Další článek


 

 


Další články

Banka vám může zrušit účet ani nemrknete

Banka vám může zrušit účet ani nemrknete

Banka vám buď může dát výpověď, nebo může odstoupit od smlouvy.

Před 1 hodinou  |  Rybová Romana

Equa je poprvé v zisku, banka loni vydělala přes sto milionů korun

Equa je poprvé v zisku, banka loni vydělala přes sto milionů korun

Včera  |  Pospíšil Aleš
Pět věcí, které vás překvapí při startu podnikání

Pět věcí, které vás překvapí při startu podnikání

Najednou nemůžete počítat s žádnou pracovní dobou...

Včera  |  Štarková Petra  |  4

Air Bank: Pozor na lyžích a žádnej alkohol. Aneb nepodceňujte cestoví pojištění

Air Bank: Pozor na lyžích a žádnej alkohol. Aneb nepodceňujte cestoví pojištění

21.  2.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  2
Spoření pro děti: Jak a kolik?

Spoření pro děti: Jak a kolik?

Jak a kolik spořit dětem, abychom jim v budoucnu finančně ulehčili start do samostatného života.

21.  2.  2017  |  Cibulka Michal  |  7

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená