FinExpert.e15.cz

Přehled: Co chystají banky v tomto roce?

Na nový rok si banky připravily různé změny či akce.

Na začátek roku si banky připravily různé změny či akce. Česká spořitelna prodává hypotéky přes Facebook, Fio a mBank chystají novinky v internetovém bankovnictví. To jsou jen některé novinky…připravili jsme jejich přehled.

Česká spořitelna

Česká spořitelna odstartovala zajímavý způsob nabídky hypoték, a to prostřednictvím facebookového profilu. Banka garantuje k nové hypotéce úrokovou sazbu 2,69 %. Další novinkou je posunutí obchodního času pro zpracování transakcí z 20:00 na 23:00 hodin.

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank se chce i v roce 2014 zaměřovat na prémiové klienty a podnikatele.  S tím souvisí nabídka řady nových investičních produktů a možností jak investovat a aktivně spravovat své investiční portfolio. Spuštěna byla online platforma pro obchodování na trzích a investiční portál RBroker.

Investujeme | Raiffeisenbank

Raiffeisenbank spustila aplikaci pro online obchodování

Novým produktem banky je eKonto Živnost. V rámci jednoho paušálu nabízí podnikatelský i osobní účet tak. „Z řady dalších chystaných produktových novinek můžeme prozradit např. bezkontaktní kreditní karty nebo podporu 3D Secure,“ říká tomáš Kofroň, mluvčí Raiffeisenbank.

Zuno Bank

Tato banka si pro své klienty připravila online půjčku, která garantuje nejvýhodnější úvěr na trhu (6,9 %). Zuno vyplatí klientovi 2 000 Kč, pokud donese lepší nabídku z jiné banky a Zuno ji nebude moci dorovnat. Novinkou je také nový účet Plus, který nabízí vedení zdarma, pokud proběhnou transakce kartou ve výši 3 000 Kč, výběr z bankomatů nad 1 000 Kč je též zdarma, a to i v zahraničí. Banka také vylepšila Zuno Mobile Banking přidáním funkcí mobilní aplikace pro chytré telefony s iOS a Android systémy.

ING Bank
 

ING Bank spustila aplikaci ING Mobilního bankovnictví pro operační systém Android. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout na Google Play nebo na webových stránkách ING Bank.

UniCredit Bank 

„I v tomto roce připravila UniCredit Bank na úvod roku akci, a to v podobě Aktivního konta. Klienti určitě ocení vedení konta zdarma při aktivním využívání. Stačí si nechat posílat mzdu na účet a splnit podmínky aktivního klienta, to znamená minimálně jedna příchozí a jedna odchozí platba, jedna platba debetní kartou a bezhotovostní obrat nad 20 000 Kč,“ prozradil Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank.

Air Bank

Air Bank vylepšila běžný účet pro rodiny. Majitel rodinného účtu může nově podle svého uvážení nastavit, k jakým účtům mají jeho disponenti přístup a jaké služby budou moci používat. Nově je také možné přidat disponenta staršího patnácti let.                 

Aktuálně | Platíme | Internetové bankovnictví | Air Bank

Air Bank: Po odstávce se těšte na vychytávky v internetbankingu

        

Další novinkou je konsolidace půjček. Klient si tak může převést k Air Bank více spotřebitelských půjček najednou a sloučit si je do jedné. Klienti se také mohou těšit z jednoduššího a přehlednějšího internetového bankovnictví.

mBank

mBank chystá na únor nové internetové bankovnictví, to bude obohaceno o nové funkce či inteligentní vyhledávání plateb po vzoru Googlu. Banka se také pochlubí s novým logem.

GE Money

GE Money bank si připravila novinku v podobě NFC plateb mobilním telefonem. „Klienti banky si nyní mohou do svých chytrých telefonů nahrát až tři platební karty prostřednictvím technologie Over the Air, tedy přímo přes mobilní síť operátora O2 a prakticky si tak mohou přesunout obsah své peněženky do mobilního telefonu,“ informuje tisková mluvčí banky Milada Franek. GE Money také rozšířila věrnostní program bene+.
 

Aktuálně | Zajímavosti | Internetové bankovnictví | GE Money Bank

Konec papíru? GE Money Bank zavádí biometrické podpisy

Citibank

Citibank nemá pro nový rok přímo novinku, ale chystá změny související s úvěrovým produktem CitiPůjčka. Banka již neúčtuje poplatky za předčasné splacení úvěru a ani žádné poplatky za vyřízení a zpracování úvěrové dokumentace. V novém roce se klienti prý mohou těšit na novinky v oblasti kreditních karet.

Fio banka

Fio připravuje celou řadu novinek. Mezi hlavní bude patřit rozvoj internetového bankovnictví a změny v úvěrech pro spotřebitele. Banka spustila nový produkt americká hypotéka pro fyzické osoby a podnikatele a vylepšila internetbanking v oblasti žádostí o platební karty.

Další článek


 

 


Další články

Pět nejčastějších mýtů o podnikatelích

Pět nejčastějších mýtů o podnikatelích

Podnikání bývá opředeno spoustou mýtů a polopravd.

Před 1 hodinou  |  Štarková Petra

V počtu odpracovaných hodin se řadíme na páté místo v EU

V počtu odpracovaných hodin se řadíme na páté místo v EU

Včera  |  Rybová Romana
Lidé utíkají z velkých měst. Stěhují se do okolních okresů

Lidé utíkají z velkých měst. Stěhují se do okolních okresů

Včera  |  Ondráčková Kamila
Dobrá nálada českou ekonomiku neopouští

Dobrá nálada českou ekonomiku neopouští

Včera  |  Dufek Petr
Proč klesají sazby na spořicích účtech? (aktuální srovnání)

Proč klesají sazby na spořicích účtech? (aktuální srovnání)

Dnešní doba přeje více půjčkám než spoření.

20.  5.  2016  |  Rybová Romana  |  5

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

EuroEUREUR27.025 Kč-0.037 %
Americký dolarUSDUSD24.192 Kč0.355 %
Britská libraGBPGBP35.323 Kč1.164 %
Japonský jenJPYJPY22.045 Kč0.041 %
Chorvatská kunaHRKHRK3.607 Kč-0.083 %
více...
PX875.8600.12 %
CETV57.1501.15 %
ČEZ429.400-0.69 %
Erste Bank638.0001.79 %
Fortuna85.000-0.76 %
více...
Meziroční změna HDP4,50%3Q / 15
Míra nezaměstnanosti6,40%k 1. 1. 16
Meziroční inflace0,60%k 1. 1. 16
Průměrná hrubá mzda26 072 Kč3Q / 15
Meziroční růst průmyslu-1,70%k 1. 12. 15
více