FinExpert.e15.cz

Pojištění psa při cestě do zahraničí

Jednotlivé pojištovny mají rozdílné podmínky a nabídky se poměrně liší.

Doba dovolených se blíží a někteří z nás plánují na cesty vzít i svého čtyřnohého mazlíčka. Všichni si přejeme, aby dovolená byla bez úrazů a dalších nepříjemností. Realita může být jiná. Zvíře lze na cesty pojistit, jednotlivé pojištovny mají rozdílné podmínky a nabídky se poměrně liší.

Jaké jsou možnosti pojištění zvířete, aby krylo úrazy či případné způsobené škody v cizí zemi? Přinášíme vám přehled produktů jednotlivých pojišťoven.

Aktuálně | Cestování | Pojištění | Equa Bank

Nepodceňujte cestovní pojištění, úraz či ošetření hlásí 70 tisíc turistů ročně

Pojišťovna Slavia

V rámci cestovního pojištění Svět si mohou klienti pojistit veterinární péči pro spolucestující psy a kočky. Pes musí být ve věku od 6 měsíců do 8 let, kočka od 6 měsíců do 10 let. Cena za připojištění nákladů veterinární péče pro psa nebo kočku – na jeden den a jedno zvíře – se pohybuje od 50 korun na den. Toto pojištění se sjednává jako doplňkové k pojištění léčebných výloh.

Pro Evropu je limit 15 000 korun, pro oblast Svět 30 000 korun. Spoluúčast je ve výši 500 korun.

„Obáváte se, že vaše zvíře může na cestách někoho zranit? Pojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění se vztahuje, mimo jiné, i na újmu vyplývající z držení psa a kočky. Pro turistické cesty je limit plnění pro újmu na zdraví 2 mil. Kč, u pracovních cest je pak tento limit 3 mil. Kč,“ uvádí tiskový mluvčí pojišťovny Slavia Jakub Koutek.

Česká pojišťovna

Při cestě na dovolenou si lze psa připojistit v rámci cestovního pojištění. Pojištění se hodí v případě akutního onemocnění nebo úrazu psa při zahraniční cestě. Pojišťovna uhradí 70 % prokazatelně vynaložených nákladů na léčení zvířete, maximálně do 30 000 korun. Podmínkou je, aby mělo pojištěné zvíře pas a bylo indetifikovatelné čipem nebo vytetovaným číslem. Česká pojišťovna pojistí psa od 3 měsíců do 8 let. V případě, že máte zvíře pojištěné produktem Mazlíček, získáte na cestovní připojištění 30% slevu.

Na případnou škodu na zdraví nebo na majetku způsobenou v zahraničí, vám stačí pojištění odpovědnosti v občanském životě. Toto pojištění se vztahuje jak na Českou republiku, tak na zahraničí a roční sazba je zhruba 400 korun. Limity krytí lze sjednat v různé výši – 1,5 / 3,5/ 5,5 milionů korun nebo se lze dohodnout na individuálním nastavení limitů s vyšší částkou.

„Pojištění odpovědnosti je možné si rovněž sjednat jako připojištění k pojištění domácnosti či se sjednává v rámci cestovního pojištění.“ uvádí tisková mluvčí banky Ivana Buriánková.

Wüstenrot pojišťovna

„Pojišťovna Wüstenrot pojistí vašeho psa pojištěním odpovědnosti v občanském životě uzavřené v rámci pojištění domácnosti a sjednaném v rozsahu Evropa. Pojištění kryje újmy, které způsobí pes cizím osobám – na věci, zdraví i životě. Výše limitu plnění je na výběru klienta – 1, 3 nebo pět milionů korun,“ přibližuje produkt Helena Dušková z  Wüstenrot.

Allianz

„Allianz v rámci cestovního pojištění nabízí pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a na majetku, způsobenou psem nebo kočkou. Limit pojistného plnění je 20 000 korun na jednu pojistnou událost, respektive 100 000 korun na všechny pojistné události,“ informuje Václav Bálek z Allianz pojišťovny.

Česká podnikatelská pojišťovna

V České podnikatelské pojišťovně nabízí pojištění psů, koček a fretek v rámci cestovního pojištění s názvem Zvíře plus. Jak informuje mluvčí ČPP Renata Čapková, pojištění se vztahuje na úhradu ošetření v zahraničí, v případě náhlého úrazu nebo onemocnění zvířete. Dále se pojištění vztahuje na veterinární výkony, použitý materiál, nutnou hospitalizaci, medikaci a na náklady spojené se smrtí a utracením zvířete.

Pojistné na den je od 19 korun a roční limit je možné sjednat v rozmezí 10 000, 20 000, 30 000 nebo 40 000 korun. Tento sjednaný limit platí pro jednnu a všechny pojistné události vzniklé v pojistné době. K pojištění se sjednává spoluúčast – na každé pojistné události 500 korun.

Podmínkou pojištění zvířete je vystavené veterinární osvědčení, platný pas a zvíře musí být označeno čipem. ČPP pojistí zvířata starší 3 měsíců a mladší 10 let. V rámci tohoto pojištění lze také připojistit zvířata, která se účastní závodů a soutěží všeho druhu, včetně přípravy na ně.

Další článek


 
celkem 2 komentáře

Poslední komentáře

Tak to jsem netušil, že jde :D Hned musím zjistit, j...
Lubomir
30. 10. 2015, 22:42
super prehled ! diky
kyti
28. 7. 2015, 18:57

Další články

E-tržby se blíží, hospodské čeká horký podzim

E-tržby se blíží, hospodské čeká horký podzim

A také hoteliéry. Poradíme, jak se připravit.

Před 1 hodinou  |  Pospíšil Aleš

Česká pojišťovna zvyšuje limity v cestovním pojištění

Česká pojišťovna zvyšuje limity v cestovním pojištění

Včera  |  Ondráčková Kamila  |  1
Do Česka míří franchisový koncept ve finančnictví MBI

Do Česka míří franchisový koncept ve finančnictví MBI

Včera  |  Ondráčková Kamila
Začínají Češi investovat?

Začínají Češi investovat?

Včera  |  Rybová Romana
Stavební spořitelny: I kdyby se snížily úroky, o klienty nepřijdeme

Stavební spořitelny: I kdyby se snížily úroky, o klienty nepřijdeme

Snižování se dotkne nově uzavřených smluv.

Včera  |  Rybová Romana  |  5

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Přehled | Zajímavosti | Vyděláváme | Bydlíme

V kterých zemích se žije nejlépe?

Dle studie OSN „Human Development Index 2015“ patří Česko mezi třicítku zemí s nejlepšími životními podmínkami. více

EuroEUREUR27.020 Kč0 %
Americký dolarUSDUSD24.223 Kč-0.132 %
Britská libraGBPGBP35.467 Kč-0.085 %
Japonský jenJPYJPY21.820 Kč0.041 %
Chorvatská kunaHRKHRK3.606 Kč-0.139 %
více...
PX895.1100.27 %
CETV63.1000.88 %
ČEZ444.3001.39 %
Erste Bank657.600-0.03 %
Fortuna85.400-0.70 %
více...
Meziroční změna HDP4,50%3Q / 15
Míra nezaměstnanosti6,40%k 1. 1. 16
Meziroční inflace0,60%k 1. 1. 16
Průměrná hrubá mzda26 072 Kč3Q / 15
Meziroční růst průmyslu-1,70%k 1. 12. 15
více