FinExpert.e15.cz

Po prvním měsíci má Valutomat téměř 1000 registrovaných uživatelů

Praha, 16. března 2015

Měsíc po vstupu internetové směnárny Valutomat na český trh dochází k nárůstu popularity P2P směn. Služby Valutomatu nyní využívá téměř 1 000 uživatelů a obrat jejich směn již překročil 26 000 000 Kč. Novou online směnárnu si oblíbily mimo jiné i světově uznávaná česká online firma pro nákup letenek Skypicker nebo společnost provozující mobilní aplikaci Liftago.

„Zájem o naše služby předčil očekávání. První týden od spuštění navštívilo naše stránky přes 19 000 uživatelů. Především online společnosti si všimly nových možností, které systém přináší, a nabízených služeb začaly využívat velmi rychle,“ říká marketingový ředitel Edgar Fusko a dodává: „Do budoucna očekáváme poptávku také ze strany jiných sektorů. Obecně je naše aplikace zaměřena především na malé a střední firmy, oslovit ale chceme i lidi studující či pracující v zahraničí, cizince žijící u nás, či náruživé cestovatele.“

Konzervativní český trh postupně začíná přicházet na výhody internetových P2P směn. Ty nabízejí oproti klasickým institucím výhodnější kurzy, neboť si je stanovují a vytvářejí sami uživatelé. Češi se za poslední měsíc mohli přesvědčit, že lze díky tomu ušetřit až 6 %. A právě to je jeden z důvodů, proč se Valutomat objevuje na předních příčkách nezávislých kurzových srovnávačů, jakým je například www.transfertip.cz.

V čem je systém unikátní?

Uživatelé si stanovují směnný kurz sami a mají možnost vyměnit si peníze přímo mezi sebou, a to on-line, 24 hodin denně. Směnárna funguje pod licencí ČNB a směny jsou zatím bez poplatků. 
„Uživatelé se nás snaží někam zařadit. Jedni nás porovnávají se směnárnami, kde je kurz jasně daný předem, druzí s burzou, kde se kurzy nabízejí protistraně. Nový online systém umožňuje obojí a zároveň přináší spoustu dalších možností. Na své si přijdou jak uživatelé, kteří potřebují směnit peníze ihned, tak i ti, kteří chtějí s kurzem spekulovat. Nákupu či prodeje určité měny zde mohou využít i klasické směnárny. My totiž peníze nevykupujeme a neprodáváme a tím pádem ani uživatelé nenesou náklady na kurzovní rozdíl nákup/prodej. Peníze si směňují přímo mezi sebou dle kurzu, který obě strany akceptují,“ vysvětluje hlavní odlišnost Valutomatu jeho marketingový ředitel Edgar Fusko.

Některé společnosti si již všimly, že Valutomat je taková „anonymní seznamka firem“, ve které si mohou vzájemně řešit své devizové potřeby účetně čistým a jednoduchým způsobem bez toho, aby se přímo poznaly. Oliver Dlouhý, CEO společnosti Skypicker k tomu říká: “Realizujeme většinu tržeb v zahraničních měnách. Náklady na jejich konverzi tedy musíme pečlivě hlídat. Kurzy na Valutomatu jsou ve většině případů nejvýhodnější na trhu a vzhledem k jeho přímému napojení na naše banky je převod měn takřka okamžitý, což je výrazná úleva pro naše cash-flow. Taková služba nám tu chyběla.

Jak probíhá směna?

Peníze, které si chtějí uživatelé směnit, stačí převést z bankovního účtu do peněženky na Valutomat.cz. Následně je podán příkaz ke směně v kurzu, který si uživatel sám zadá. Může akceptovat i kurz protistrany a transakce pak proběhne ihned. V případě že si kurz zadává sám, nabídka ke směně čeká na poptávku druhé strany a do té doby je viditelná pro všechny, kdo jsou v systému zaregistrovaní. Po skončení směny si uživatel peníze přesouvá z peněženky Valutomatu zpět na svůj bankovní účet v dané měně. Pokud má bankovní účty u některé z preferovaných bank, tak přesuny mohou probíhat v rámci jeho banky.

Další článekDalší články

Spoření pro děti: Jak a kolik?

Spoření pro děti: Jak a kolik?

Jak a kolik spořit dětem, abychom jim v budoucnu finančně ulehčili start do samostatného života.

Právě teď  |  Cibulka Michal  |  7

Pozor na zapomenuté kreditní karty

Pozor na zapomenuté kreditní karty

Před 1 hodinou  |  Ondráčková Kamila
5 důvodů, proč máme nízké platy a mzdy

5 důvodů, proč máme nízké platy a mzdy

Kupní síla průměrné mzdy v Česku je na úrovni 59 procent unijního průměru.

Před 10 hodinami  |  Lazarevič Arsen  |  2

Nová kalkulačka: Spočítejte si váš důchod v roce 2017

Nová kalkulačka: Spočítejte si váš důchod v roce 2017

Včera  |  FinExpert.cz
Daňové přiznání podejte do 3. dubna, pozor na povinnost podat elektronicky

Daňové přiznání podejte do 3. dubna, pozor na povinnost podat elektronicky

Včera  |  Pospíšil Aleš

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená