FinExpert.e15.cz

Odstartovano.cz má první úspěšný projekt

Praha, 11. prosince 2014

Crowdfundigová platforma odstartovano.cz od Raiffeisenbank po necelých dvou týdnech od spuštění získala finance pro první úspěšný projekt. 

Projekt Pivovaru Malešov „Dobré pivo na každý stůl” se stal prvním úspěšně zafinancovaným projektem nové crowdfundigové platformy www.odstartovano.cz. Požadovaných 120 tisíc korun získal projekt za necelé dva týdny od startu platformy. „Odstartovano.cz tak má za sebou velmi úspěšný start, takto velký a rychlý zájem klientů podpořit zajímavé projekty nás velmi těší,” uvedl k tomu produktový manažer Raiffeisenbank Jan Figlovský s tím, že sbírka na tento projekt ještě poběží další měsíc.

Úspěšně „odstartováno” má i další projekt pro výrobce sedacích batohů Bagobago, který se k cílové částce 220 tisíc korun také blíží velmi rychle. Platforma zároveň představila další nové projekty: sbírku na hudební zkušebnu otevřenou pro veřejnost nebo internetový videorekordér. „V tuto chvíli máme připravených dalších více než 10 projektů, které budeme postupně představovat na stránkách odstartovano.cz,“ dodal Jan Figlovský.

Raiffeisenbank vytvořila vlastní crowdfundingovou platformu dostupnou na adrese www.odstartovano.cz jako první česká banka. Hlavním důvodem vzniku platformy je podpora začínajících podnikatelů, kteří mají ztížený přístup ke klasickým bankovním úvěrům 

Tzv. crowdfunding funguje na principu komunitního financování od drobných investorů, financované částky se pohybují max. v řádu několika stovek tisíců korun. Podnikatel tedy zveřejní na internetové platformě svůj podnikatelský záměr a jeho podporovatelé mu posílají malé částky – odměnou za to jim může být např. přednostní odběr výrobků, různé slevy nebo zážitkové odměny spojené s konkrétním projektem. 

Oproti jiným podobným serverům má propojení platformy s bankou několik výhod: 

  • pomoc s přípravou kampaně – edukace v průběhu přípravné fáze před zveřejněním projektu na platformě, tak aby měl co největší šanci na úspěšné dokončení, 
  • jednodušší získání přispěvatelů - banka může v rámci svých kampaní oslovit statisíce svých klientů a tím pomoci k jednoduššímu získání přispěvatelů,
  • lepší budoucí financování – banka bude znát zajímavé projekty od jejich počátku a díky tomu bude umět v budoucnu nabídnout zajímavější podmínky při financování dalšího růstu,
  • výhodnější podmínky pro autory projektů – vzhledem ke své velikosti a kapitálové síle není banka závislá na marži z úspěšně vybrané částky.

Kromě těchto hlavních výhod je důležitá i rychlost převodu peněz – podnikatel nemusí čekat na vybranou částku několik týdnů po úspěšném dokončení projektu. Minimální výše požadované získané částky je stanovena na 50 tisíc korun, ostatní detaily jsou k dispozici na www.odstartovano.cz.

Další článekDalší články

Krádeže aut: Do Česka si pro ně jezdí zahraniční gangy

Krádeže aut: Do Česka si pro ně jezdí zahraniční gangy

Dražší vozy tvoří v policejních přehledech krádeží přibližně pětinu všech odcizených aut.

Včera  |  Bořil Martin

Firmy hledají vedoucí pracovníky. Schopní šéfové jsou „nedostatkovým zbožím“

Firmy hledají vedoucí pracovníky. Schopní šéfové jsou „nedostatkovým zbožím“

Včera  |  Ondráčková Kamila
Zabrzdí EET stánkový prodej? Podnikatelé našli trik, jak evidenci výrazně urychlit

Zabrzdí EET stánkový prodej? Podnikatelé našli trik, jak evidenci výrazně urychlit

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  3
Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

„Zjišťovací iniciativa“ při koupi bytu musí být na vaší straně.

Včera  |  Procházková Kateřina  |  5

Kalkulačka: Srážky ze mzdy v roce 2017

Kalkulačka: Srážky ze mzdy v roce 2017

23.  2.  2017  |  FinExpert.cz

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Koupě bytu | Prodej bytu | Bydlíme

Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

„Zjišťovací iniciativa“ při koupi bytu musí být na vaší straně. více