FinExpert.e15.cz

O2 přichází s eKasou pro E-tržby. Při obratu 100 tisíc bude zdarma

Elektronická evidence tržeb (neboli E-tržby) má přinést státnímu rozpočtu miliardy navíc, bude to ale slušné přilepšení i pro mobilní operátory. Celé to totiž stojí na připojení k internetu a to jak známo operátoři rádi nabídnou… Po Vodafonu přichází s konkrétní nabídkou také O2, operátor své řešení pojmenoval eKasa a chlubí se tím, že jde o komplet řešení všeho v jednom, kterému požehnal i Svaz účetních. Dle operátora se eKasa hodí pro kavárny, bary, restaurace, prodejny, večerky i stánky.

Samotný terminál je vybaven deseti palcovou dotykovou obrazovku, díky které budete mít neustálý přehled o zboží na skladě. K terminálu náleží platební terminál pro platby kartou a mobilní tiskárna účtenek.

Klepněte pro větší obrázek
Kasa od O2 v kostce (obr.: o2.cz/eet)

Celé to můžete připojit k internetu přes WiFi nebo přes mobilní síť O2. Měsíční poplatek dělá 604 Kč (499 Kč bez DPH), může ale být i odpuštěn. Pokud zákazníci zaplatí kartou nad 100 tisíc korun za měsíc, paušál nebude účtován. Při polovičním obratu odpustí O2 polovinu poplatku. Každý hospodský si tak může snadno spočítat, kolik piv musí vytočit a kolik porcí guláše prodat, aby ušetřil náklady na provoz pokladny. Cena balíčku činí 6 043 Kč (4 995 Kč bez DPH). Ministerstvo financí však už přislíbilo jednorázovou slevu na dani ve výši 5 000 Kč pro ty fyzické osoby, kterých se novinka dotkne.

Další informace o E-tržbách najdete na webu Finanční správy

Operátor má v plánu lákat zákazníky na nulový měsíční paušál, který nebude účtovat do data účinnosti zákona. První podnikatelé se do evidování tržeb mají zapojit už v prosinci letošního roku, další fáze přijdou na řadu v roce 2017, respektive 2018.

Princip E-tržeb spočívá v tom, že každá platba se zaeviduje online na serveru Finanční správy, která na pokladnu obchodníka obratem zašle unikátní kód, který se vytiskne na účtenku. Smlouva je bez závazků, klient tak může kdykoliv přerušit užívání eKasy a následně je zase obnovit, což přijde vhod podnikatelům poskytujícím sezónní služby.

Platíme | Podnikání | Legislativa | Daně

E-tržby se blíží, hospodské čeká horký podzim

A také hoteliéry. Poradíme, jak se připravit.

Prodej eKasy bude zahájen v červenci na prodejnách O2 i na webu. Operátor je však připraven i na variantu, pokud by byl zákon o E-tržbách nakonec zrušen. V takovém případě garantuje zpětné odkoupení základního balení. Jako další benefit slibuje O2 nepřetržitou technickou podporu při zavádění, správě, servisu nebo reklamacích. Více se dozvíte na adrese o2.cz/eet.

Další článek


 

 


Další články

Banka vám může zrušit účet ani nemrknete

Banka vám může zrušit účet ani nemrknete

Banka vám buď může dát výpověď, nebo může odstoupit od smlouvy.

Před 8 hodinami  |  Rybová Romana

Equa je poprvé v zisku, banka loni vydělala přes sto milionů korun

Equa je poprvé v zisku, banka loni vydělala přes sto milionů korun

Včera  |  Pospíšil Aleš
Pět věcí, které vás překvapí při startu podnikání

Pět věcí, které vás překvapí při startu podnikání

Najednou nemůžete počítat s žádnou pracovní dobou...

Včera  |  Štarková Petra  |  4

Air Bank: Pozor na lyžích a žádnej alkohol. Aneb nepodceňujte cestoví pojištění

Air Bank: Pozor na lyžích a žádnej alkohol. Aneb nepodceňujte cestoví pojištění

21.  2.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  2
Spoření pro děti: Jak a kolik?

Spoření pro děti: Jak a kolik?

Jak a kolik spořit dětem, abychom jim v budoucnu finančně ulehčili start do samostatného života.

21.  2.  2017  |  Cibulka Michal  |  7

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená