FinExpert.e15.cz

Novinky u zdravotních pojišťoven

Zajímalo nás, zda pro nový rok chystají pojišťovny nějaké zajímavé novinky.

Pojišťovny mají na rok 2014 pro své klienty připraveny nové akce a příspěvky. Je třeba si pohlídat, co zrovna vaše pojišťovna nabízí. Zajímalo nás čeho se budou novinky týkat. Oslovili jsme pojišťovny a některé z nich se s námi podělily o své akce.

Revírní bratrská pokladna

Tato pojišťovna pomůže svým klientům s plněním novoročních předsevzetí týkajících se zdraví. Například příspěvkem na permanentku na plavání, absolvování odborně vedeného kurzu proti obezitě, odvykání kouření absolvováním biorezonanční terapie.

Dále má Revírní bratrská pokladna bonusový program pro všechny pojištěnce zařazené do Programu P90, kteří splňují podmínky pro zařazení do Programu Zdraví 90. A to příspěvek do 500 Kč na úhradu: nákupu permanentky na fitness, tj. spinning, posilovna, aktivní posilovací stroje, rehabilitační cvičení, jóga, aerobik (nehradí se solária, masáže, všechny typy tance, zumba, judo, karate, kick-box apod.).

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Podle tiskového mluvčího Oldřicha Tichého bude VZP přispívat například dětem na pevná rovnátka, na očkování (klíšťová encefalitida, rotaviry, žloutenka, meningitida), na rehabilitační a pohybové aktivity.

„Dospělým klientům chceme přispívat např. na rehabilitaci nehrazenou z veřejného zdravotního pojištění, na vyšetření kožních znamének jako prevenci proti rakovině kůže, na očkování proti chřipce, žloutence, pneumokokovi, cestovní očkování. Pro těhotné a maminky navíc plánujeme např. příspěvky na předporodní kurzy, cvičení a plavání pro těhotné, odběr a uložení pupečníkové krve, přítomnost partnera u porodu," dodává Oldřich Tichý.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

„Stále ještě určitou novinkou pro naše pojištěnce je webová aplikace Karta mého srdce, která umožňuje všem zaregistrovaným pojištěncům, aby využili elektronickou formu přístupu do individuálního účtu a řady dalších aplikací, jako jsou např. informace o preventivních vyšetřeních, doby pojištění, lékové interakce atd. Karta mého srdce nabízí pojištěncům přístup celkem do 20 modulů. V roce 2014 předpokládáme zprovoznění modulu komunikace se záchrannou službou,“ říká Petr Kvapil za ZPŠ.

Na celý rok 2014 má tato pojišťovna pro své pojištěnce tak, jako každoročně připravenu nabídku více než 30 zdravotních programů hrazených z Fondu prevence.

Oborová zdravotní pojišťovna

Tato pojišťovna si pro své klienty připravila nový online bonusový systém Vitakonto. Klienti sbírají kredity, za které si mohou pořídit různé programy, které pojišťovna nabízí ve svém katalogu.

V rámci preventivních programů nabízí Oborová zdravotní pojišťovna program Stop Kouření. Pokud se klienti rozhodnou léčit ve specializovaných Centrech léčby závislosti na tabáku, proplatí jim pojišťovna náklady na prostředky Nicotin nebo Champix určené k odvykání kouření, a to až do výše 4 000 Kč.
OZP má nově také program pro děti i rodiče Stop obezitě. Cílem tohoto léčebného programu není pouhá redukce hmotnosti, ale pokud možno celoživotní nastavení zdravého životního stylu.

Další článek


 

 


Další články

Pět rozdílů mezi mateřskou a „rodičákem“

Pět rozdílů mezi mateřskou a „rodičákem“

Podívejme se na pět základních rozdílů mezi oběma dávkami.

Před 10 hodinami  |  Gola Petr

Tipy, jak se odlišit od konkurence

Tipy, jak se odlišit od konkurence

Základem úspěšného podnikání je najít takové služby či produkt, který v oblasti, ve které působíte, schází.

Včera  |  Výborná Klára

Kupujete nemovitost? 9 rychlých tipů právě pro vás

Kupujete nemovitost? 9 rychlých tipů právě pro vás

Následující tipy by vám měly pomoci se zorientovat.

Včera  |  web Investiční  |  1

Air Bank slaví vavříny vítězství, je nejvstřícnější bankou roku 2016

Air Bank slaví vavříny vítězství, je nejvstřícnější bankou roku 2016

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  1
Znáte bezpečnostní prvky bankovek? Je jich osm a jsou to...

Znáte bezpečnostní prvky bankovek? Je jich osm a jsou to...

Zapněte UV lampu, vylovte z kapsy iPhone. Penízky čekají.

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více