FinExpert.e15.cz

Novinky u zdravotních pojišťoven

Zajímalo nás, zda pro nový rok chystají pojišťovny nějaké zajímavé novinky.

Pojišťovny mají na rok 2014 pro své klienty připraveny nové akce a příspěvky. Je třeba si pohlídat, co zrovna vaše pojišťovna nabízí. Zajímalo nás čeho se budou novinky týkat. Oslovili jsme pojišťovny a některé z nich se s námi podělily o své akce.

Revírní bratrská pokladna

Tato pojišťovna pomůže svým klientům s plněním novoročních předsevzetí týkajících se zdraví. Například příspěvkem na permanentku na plavání, absolvování odborně vedeného kurzu proti obezitě, odvykání kouření absolvováním biorezonanční terapie.

Dále má Revírní bratrská pokladna bonusový program pro všechny pojištěnce zařazené do Programu P90, kteří splňují podmínky pro zařazení do Programu Zdraví 90. A to příspěvek do 500 Kč na úhradu: nákupu permanentky na fitness, tj. spinning, posilovna, aktivní posilovací stroje, rehabilitační cvičení, jóga, aerobik (nehradí se solária, masáže, všechny typy tance, zumba, judo, karate, kick-box apod.).

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Podle tiskového mluvčího Oldřicha Tichého bude VZP přispívat například dětem na pevná rovnátka, na očkování (klíšťová encefalitida, rotaviry, žloutenka, meningitida), na rehabilitační a pohybové aktivity.

„Dospělým klientům chceme přispívat např. na rehabilitaci nehrazenou z veřejného zdravotního pojištění, na vyšetření kožních znamének jako prevenci proti rakovině kůže, na očkování proti chřipce, žloutence, pneumokokovi, cestovní očkování. Pro těhotné a maminky navíc plánujeme např. příspěvky na předporodní kurzy, cvičení a plavání pro těhotné, odběr a uložení pupečníkové krve, přítomnost partnera u porodu," dodává Oldřich Tichý.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

„Stále ještě určitou novinkou pro naše pojištěnce je webová aplikace Karta mého srdce, která umožňuje všem zaregistrovaným pojištěncům, aby využili elektronickou formu přístupu do individuálního účtu a řady dalších aplikací, jako jsou např. informace o preventivních vyšetřeních, doby pojištění, lékové interakce atd. Karta mého srdce nabízí pojištěncům přístup celkem do 20 modulů. V roce 2014 předpokládáme zprovoznění modulu komunikace se záchrannou službou,“ říká Petr Kvapil za ZPŠ.

Na celý rok 2014 má tato pojišťovna pro své pojištěnce tak, jako každoročně připravenu nabídku více než 30 zdravotních programů hrazených z Fondu prevence.

Oborová zdravotní pojišťovna

Tato pojišťovna si pro své klienty připravila nový online bonusový systém Vitakonto. Klienti sbírají kredity, za které si mohou pořídit různé programy, které pojišťovna nabízí ve svém katalogu.

V rámci preventivních programů nabízí Oborová zdravotní pojišťovna program Stop Kouření. Pokud se klienti rozhodnou léčit ve specializovaných Centrech léčby závislosti na tabáku, proplatí jim pojišťovna náklady na prostředky Nicotin nebo Champix určené k odvykání kouření, a to až do výše 4 000 Kč.
OZP má nově také program pro děti i rodiče Stop obezitě. Cílem tohoto léčebného programu není pouhá redukce hmotnosti, ale pokud možno celoživotní nastavení zdravého životního stylu.

Další článek


 

 


Další články

Zdraví a rodina jsou pro nás na prvním místě

Zdraví a rodina jsou pro nás na prvním místě

Před 9 hodinami  |  Rybová Romana
V kterých zemích se žije nejlépe?

V kterých zemích se žije nejlépe?

Dle studie OSN „Human Development Index 2015“ patří Česko mezi třicítku zemí s nejlepšími životními podmínkami.

11.  5.  2016  |  Gola Petr  |  7

Jak se změní daňové povinnosti při prodeji nemovitosti?

Jak se změní daňové povinnosti při prodeji nemovitosti?

Při prodeji bytu, domu či pozemku se odvádí daň z nabytí nemovitých věcí. Jestliže však legislativním procesem úspěšně projde novela, dojde ke změně poplatníka.

Před 11 hodinami  |  Ivanco Gabriela

Minimální mzda by se měla opět zvýšit. Je ale otázkou o kolik

Minimální mzda by se měla opět zvýšit. Je ale otázkou o kolik

Před 13 hodinami  |  Rybová Romana
Život se psem stojí stovky tisíc

Život se psem stojí stovky tisíc

Jen málokdy si uvědomuje, kolik nás takový pes za celý jeho život stojí. A nejde o malé částky.

Před 22 hodinami  |  Skálová Jana  |  5

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Přehled | Zajímavosti | Vyděláváme | Bydlíme

V kterých zemích se žije nejlépe?

Dle studie OSN „Human Development Index 2015“ patří Česko mezi třicítku zemí s nejlepšími životními podmínkami. více

EuroEUREUR27.025 Kč-0.019 %
Americký dolarUSDUSD24.192 Kč-0.252 %
Britská libraGBPGBP35.570 Kč-0.107 %
Japonský jenJPYJPY21.979 Kč-0.146 %
Chorvatská kunaHRKHRK3.605 Kč-0.111 %
více...
PX890.100-0.02 %
CETV56.4000.00 %
ČEZ429.400-0.35 %
Erste Bank663.5000.47 %
Fortuna86.2001.41 %
více...
Meziroční změna HDP4,50%3Q / 15
Míra nezaměstnanosti6,40%k 1. 1. 16
Meziroční inflace0,60%k 1. 1. 16
Průměrná hrubá mzda26 072 Kč3Q / 15
Meziroční růst průmyslu-1,70%k 1. 12. 15
více