FinExpert.e15.cz

Nové platební karty Fio banky jsou konečně on-line

Fio banka začala vydávat vlastní platební karty.

Fio banka začala vydávat vlastní platební karty. Dodržela tak slovo, že se jich zákazníci dočkají ještě před letními prázdninami. Nutno dodat, že o vlastních platebních kartách se mluvilo již před rokem, takže jsme na ně všichni netrpělivě čekali.

Banka doposud nabízela platební karty ČSOB, což s sebou neslo jednu výhodu v podobě šesti korun při výběru z široké sítě bankomatů ČSOB, bohužel ale také spoustu negativ. Vlastní platební karty byl (a je) nutný krok, který bance pomůže v jejím růstu.

Maestro a MasterCard

Ke svému bankovnímu účtu můžete dostat až dvě platební karty. Jen je nutné dodržet podmínku, že nesmí být vydány na stejného majitele – takže jednu kartu si můžete vzít vy, a druhou lze napsat třeba na vaši manželku.

platebni_karty1.jpg platebni_karty2.jpg
Fio dodržela slib – vydává vlastní platební karty.
 

Na výběr máte z pěti druhů platebních karet. V nabídce je mezinárodní elektronická platební karta Maestro, kterou lze bez problémů využít také pro platby na internetu. Zvolit můžete i embosovanou MasterCard Standard. Obě karty jsou kontaktní, vydávány zdarma a bez měsíčního poplatku.

Banka nabízí i bezkontaktní platební kartu MasterCard Standard PayPass, takže při placení ji stačí pouze přiložit k zařízení, bez nutnosti vkládat do terminálu a zadávat PIN. Použít lze u plateb do 500 Kč. Kartu dostanete za jednorázovou částku 99 Kč, opět bez měsíčních poplatků.

Podívejte se na seznam obchodů, kde lze takto platit.

V nabídce jsou dále embosované bezkontaktní platební karty pro podnikatele MasterCard Business PayPass a MasterCard Gold PayPass. Platby jsou vydávány zdarma, ale s měsíčními poplatky 110 Kč nebo 275 Kč.

Na přelomu prosince/ledna 2013 banka plánuje začít vydávat platební karty VISA.

Zatím jen přes pobočku

Platební karty jsou doručovány poštou majiteli do cca 15 pracovních dní od podání žádosti. Žádost lze zatím podat pouze na pobočce, v létě ale bude možné o karty zažádat také přes internet. Vydávání bezkontaktních platebních karet začne na konci června, požádat o ně můžete už nyní. Všechny karty jsou vydávány s platností čtyř let.

Pokud máte „starou“ platební kartu vydanou od ČSOB a chcete novou, změna je bezproblémová. Stačí na pobočce požádat o zrušení původní a současně zažádat o novou. Tato „změna“ karty je bez poplatku.

Karty jsou on-line

Nové platební karty jsou již online – tak jako u jiných bank, takže přímo v internetovém bankovnictví máte aktuální přehled o všech vydaných kartách. Můžete sledovat pohyby a nezaúčtované transakce. Jednoduše nastavíte nový PIN. Za změnu PINu je účtován poplatek 20 Kč, první nastavení při aktivaci platební karty je samozřejmě zdarma.

internet_FIO.jpg
V internetovém bankovnictví máte přehled o svých kartách.
 

Snadno také můžete změnit denní a týdenní limity pro bankomat, internet a obchody; za tyto změny si banka neúčtuje žádný poplatek. Výchozí hodnoty jsou u všech tří položek 20 000 Kč pro denní limity a 50 000 Kč pro týdenní limity.

Klienti banky asi nejvíc ocení aktuální přehled o finančním zůstatku při platbě kartou, který již odráží realitu. Odpadnou také občasné problémy s platbami v obchodech, kdy jste mohli narazit na nedostatečný zůstatek na účtu, i když jste ve skutečnosti finance měli.

10 výběrů zdarma + 2 výběry jako bonus

Desetkrát měsíčně můžete vybírat hotovost z bankomatů Fio banky, resp. z bankomatů společnosti Pharro, zdarma. Další výběry jsou zpoplatněny částkou 9 Kč za výběr. Dotaz na zůstatek v bankomatu Fio banky je již zdarma, ostatní bankomaty zůstávají zpoplatněny částkou 9 Kč.

Výběry z ostatních bankomatů v České republice jsou zpoplatněny 30 Kč za výběr. V zahraničí, včetně Slovenska, za výběr zaplatíte 80 Kč + 0,50 % z vybírané částky.

S novou platební kartou získáte 2 bonusové výběry z ostatních bankomatů zdarma. Pokud budete v obchodech platit kartou, tak za každé 4 000 Kč – platby se sčítají – dostanete jeden výběr z ostatních bankomatů zdarma. Za měsíc si můžete takto nastřádat maximálně 5 výběrů. Příjemné je, že nastřádané výběry jsou stále platné, nemusíte je vyčerpat do určitého data.

V internetovém bankovnictví máte přehled nad výběry zdarma. Rozšíření o platební karty se také brzy dočkají aplikace pro chytré telefony.

Autor působí jako webový vývojář, píše svůj blog a publikuje na Živě.cz. Najít ho můžete také na Twitteru: @ZdenekVecera

Další článek


 
celkem 10 komentářů

Poslední komentáře

Obdobne nektere pujcovaci spolecnosti meli take dolo...
khonsun
16. 6. 2012, 21:50
Jestli jsem to dobře pochopil, tak se rozhodčí dolož...
xls
16. 6. 2012, 21:24
Ano pro ty co čtou a nejsou přímo z propagace Fia, t...
MOJE JMÉNO
16. 6. 2012, 20:52
FIO, pro ty co ctou, to jasne sdeluje <a rel="nof...
khonsun
16. 6. 2012, 19:56
Omyl, to je věc Fia. Fio tuto službu nabízí a má tud...
MOJE JMÉNO
16. 6. 2012, 19:04

Další články

Máte volný milion? Nenechávejte peníze pohromadě

Máte volný milion? Nenechávejte peníze pohromadě

Na jednom účtu vám za rok vydělá 8 tisíc, na čtyřech o 4,5 tisíce víc.

26.  8.  2015  |  Pospíšil Aleš  |  6

Hypotéka naruby cílí na seniory – dostane v Čechách zelenou?

Hypotéka naruby cílí na seniory – dostane v Čechách zelenou?

Při prodeji vyplatí banka klientovi jednorázovou částku.

Před 2 hodinami  |  Štoudková Dagmar

Zaměstnavatelé čím dál více dávají šanci pracujícím maminkám

Zaměstnavatelé čím dál více dávají šanci pracujícím maminkám

Vrátit se na plný úvazek do práce po třech či šesti měsících bývá obvykle bez problémů. Pokud se však žena chce vrátit později, je možné, že její místo již bude obsazeno.

Včera  |  Ondráčková Kamila  |  2

Malé „berňáčky“ se rušit nebudou, pokladny na 103 úřadech ano

Malé „berňáčky“ se rušit nebudou, pokladny na 103 úřadech ano

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  2
Šest důvodů, proč být OSVČ

Šest důvodů, proč být OSVČ

Pro mnoho OSVČ je hlavním motivem k výkonu samostatné výdělečné činnosti svoboda, kdy si samy určují, jak bude jejich pracovní den vypadat.

Včera  |  Gola Petr

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Spořicí účty | Spoříme

Máte volný milion? Nenechávejte peníze pohromadě

Na jednom účtu vám za rok vydělá 8 tisíc, na čtyřech o 4,5 tisíce víc. více

EuroEUREUR27.030 Kč-0.074 %
Americký dolarUSDUSD24.098 Kč0.411 %
Britská libraGBPGBP37.153 Kč0.571 %
Japonský jenJPYJPY19.863 Kč-0.005 %
Chorvatská kunaHRKHRK3.578 Kč0 %
více...
PX1024.0501.13 %
CETV51.7003.40 %
ČEZ550.800-0.40 %
Erste Bank714.8000.97 %
Fortuna68.00010.66 %
více...
Meziroční změna HDP4,20%1Q / 15
Míra nezaměstnanosti6,30%k 1. 7. 15
Meziroční inflace0,50%k 1. 7. 15
Průměrná hrubá mzda25 306 Kč1Q / 15
Meziroční růst průmyslu5,50%k 1. 6. 15
více