FinExpert.e15.cz

Nové platební karty Fio banky jsou konečně on-line

Fio banka začala vydávat vlastní platební karty.

Fio banka začala vydávat vlastní platební karty. Dodržela tak slovo, že se jich zákazníci dočkají ještě před letními prázdninami. Nutno dodat, že o vlastních platebních kartách se mluvilo již před rokem, takže jsme na ně všichni netrpělivě čekali.

Banka doposud nabízela platební karty ČSOB, což s sebou neslo jednu výhodu v podobě šesti korun při výběru z široké sítě bankomatů ČSOB, bohužel ale také spoustu negativ. Vlastní platební karty byl (a je) nutný krok, který bance pomůže v jejím růstu.

Maestro a MasterCard

Ke svému bankovnímu účtu můžete dostat až dvě platební karty. Jen je nutné dodržet podmínku, že nesmí být vydány na stejného majitele – takže jednu kartu si můžete vzít vy, a druhou lze napsat třeba na vaši manželku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fio dodržela slib – vydává vlastní platební karty.
 

Na výběr máte z pěti druhů platebních karet. V nabídce je mezinárodní elektronická platební karta Maestro, kterou lze bez problémů využít také pro platby na internetu. Zvolit můžete i embosovanou MasterCard Standard. Obě karty jsou kontaktní, vydávány zdarma a bez měsíčního poplatku.

Banka nabízí i bezkontaktní platební kartu MasterCard Standard PayPass, takže při placení ji stačí pouze přiložit k zařízení, bez nutnosti vkládat do terminálu a zadávat PIN. Použít lze u plateb do 500 Kč. Kartu dostanete za jednorázovou částku 99 Kč, opět bez měsíčních poplatků.

Podívejte se na seznam obchodů, kde lze takto platit.

V nabídce jsou dále embosované bezkontaktní platební karty pro podnikatele MasterCard Business PayPass a MasterCard Gold PayPass. Platby jsou vydávány zdarma, ale s měsíčními poplatky 110 Kč nebo 275 Kč.

Na přelomu prosince/ledna 2013 banka plánuje začít vydávat platební karty VISA.

Zatím jen přes pobočku

Platební karty jsou doručovány poštou majiteli do cca 15 pracovních dní od podání žádosti. Žádost lze zatím podat pouze na pobočce, v létě ale bude možné o karty zažádat také přes internet. Vydávání bezkontaktních platebních karet začne na konci června, požádat o ně můžete už nyní. Všechny karty jsou vydávány s platností čtyř let.

Pokud máte „starou“ platební kartu vydanou od ČSOB a chcete novou, změna je bezproblémová. Stačí na pobočce požádat o zrušení původní a současně zažádat o novou. Tato „změna“ karty je bez poplatku.

Karty jsou on-line

Nové platební karty jsou již online – tak jako u jiných bank, takže přímo v internetovém bankovnictví máte aktuální přehled o všech vydaných kartách. Můžete sledovat pohyby a nezaúčtované transakce. Jednoduše nastavíte nový PIN. Za změnu PINu je účtován poplatek 20 Kč, první nastavení při aktivaci platební karty je samozřejmě zdarma.

Klepněte pro větší obrázek
V internetovém bankovnictví máte přehled o svých kartách.
 

Snadno také můžete změnit denní a týdenní limity pro bankomat, internet a obchody; za tyto změny si banka neúčtuje žádný poplatek. Výchozí hodnoty jsou u všech tří položek 20 000 Kč pro denní limity a 50 000 Kč pro týdenní limity.

Klienti banky asi nejvíc ocení aktuální přehled o finančním zůstatku při platbě kartou, který již odráží realitu. Odpadnou také občasné problémy s platbami v obchodech, kdy jste mohli narazit na nedostatečný zůstatek na účtu, i když jste ve skutečnosti finance měli.

10 výběrů zdarma + 2 výběry jako bonus

Desetkrát měsíčně můžete vybírat hotovost z bankomatů Fio banky, resp. z bankomatů společnosti Pharro, zdarma. Další výběry jsou zpoplatněny částkou 9 Kč za výběr. Dotaz na zůstatek v bankomatu Fio banky je již zdarma, ostatní bankomaty zůstávají zpoplatněny částkou 9 Kč.

Výběry z ostatních bankomatů v České republice jsou zpoplatněny 30 Kč za výběr. V zahraničí, včetně Slovenska, za výběr zaplatíte 80 Kč + 0,50 % z vybírané částky.

S novou platební kartou získáte 2 bonusové výběry z ostatních bankomatů zdarma. Pokud budete v obchodech platit kartou, tak za každé 4 000 Kč – platby se sčítají – dostanete jeden výběr z ostatních bankomatů zdarma. Za měsíc si můžete takto nastřádat maximálně 5 výběrů. Příjemné je, že nastřádané výběry jsou stále platné, nemusíte je vyčerpat do určitého data.

V internetovém bankovnictví máte přehled nad výběry zdarma. Rozšíření o platební karty se také brzy dočkají aplikace pro chytré telefony.

Autor působí jako webový vývojář, píše svůj blog a publikuje na Živě.cz. Najít ho můžete také na Twitteru: @ZdenekVecera

Další článek


 

celkem 10 komentářů

Nejnovější komentáře

Obdobne nektere pujcovaci spolecnosti meli take dolo...
khonsun
16. 6. 2012, 21:50
Jestli jsem to dobře pochopil, tak se rozhodčí dolož...
xls
16. 6. 2012, 21:24
Ano pro ty co čtou a nejsou přímo z propagace Fia, t...
MOJE JMÉNO
16. 6. 2012, 20:52
FIO, pro ty co ctou, to jasne sdeluje <a rel="nof...
khonsun
16. 6. 2012, 19:56
Omyl, to je věc Fia. Fio tuto službu nabízí a má tud...
MOJE JMÉNO
16. 6. 2012, 19:04

Další články

Vztahy na pracovišti: Kde to v práci nejvíce „skřípe“?

Vztahy na pracovišti: Kde to v práci nejvíce „skřípe“?

Často se v práci potkáváme se situacemi, ve kterých nám je těžko.

Včera  |  Medlíková Olga  |  2

Chcete ušetřit za benzín? Tak těmto mýtům nevěřte

Chcete ušetřit za benzín? Tak těmto mýtům nevěřte

Seznamte se s nejčastějšími mýty okolo spotřeby paliva.

Včera  |  web Investiční  |  57

Za dovolenou si nejspíš připlatíme

Za dovolenou si nejspíš připlatíme

Včera  |  Rybová Romana  |  4
Máte děti? Využijte těchto slev

Máte děti? Využijte těchto slev

Pokud si vyjede čtyřčlenná rodinka na výlet, nemalé výdaje dá už na počátku cesty...

Včera  |  Rybová Romana

Ženy musí pracovat 14,5 měsíců, aby svými platy dohnaly muže

Ženy musí pracovat 14,5 měsíců, aby svými platy dohnaly muže

23.  3.  2017  |  Rybová Romana  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více