FinExpert.e15.cz

Nové Osobní finance přináší průvodce Zelená úsporám

Co najdete v časopisu Osobní finance? Získejte stotisícové dotace na bydlení | Nechci slevu zadarmo | Prahu čeká propouštění | Vydělejte na odstupném

 


Na stáncích najdete letní dvojčíslo Osobních financí.


Slyšeli jste, že je krize a všichni začali šetřit? Nám se zdá ideální přejít v tomto času do útoku a nabídnout vytvořit ještě lepší časopis. Zatímco čtete letní dvojčíslo, redakce a grafici připravují nový vzhled a rubriky, které uvidíte poprvé na stáních, nebo ve vašich schránkách 7. září. V přehlednější, čtivější a zajímavější podobě vám každý měsíc budeme přinášet informace o nových finančních produktech, jak můžete vydělat více peněz, kam investovat, či který produkt na trhu je pro vás nejvýhodnější. Naším hlavním cílem je zapojit čtenáře do tvorbu nového vzhledu a tematických rubrik – proto jsme připravili anketu, kde můžete promluvit do změn v časopise. Najdete ji na straně 7 a po odeslání anketního kuponu můžete vyhrát některou z cen za desítky tisíc korun.

obalka.jpgA co najdete v Osobních financích před „velkým třeskem“? Především jsme se podrobně podívali na program Zelená úsporám. Ačkoliv na majitele nemovitostí čeká až 15 miliard korun, ministerstvo evidovalo v červnu pouze dvě desítky žádostí. To se oproti počátečnímu přetížení serveru www.zelenausporam.cz a zájmu lidí stalo velký rozčarováním. Důvodem byla hlavně složitost žádosti – proto jsme se rozhodli probrat žádost krok za krokem a pomoci tak získat desítky, nebo i stovky tisíc korun na zateplení domů a další úsporná opatření.

Už jste někdy počítali, kolik máte zákaznických karet obchodů či čerpacích stanic? My jsme sestavili žebříček 12 nejpoužívanějších a hodnotili jejich výhodnost. V článku Martiny Skovajsové budete překvapeni, že některé z nich nemají nárok na místo ve vaší peněžence. A v létě nemůže chybět článek o dovolených a hlavně bleskové příležitosti k nákupu zájezdu systémem Buy and fly – téma podrobně rozebírá redaktor Martin Ježek.

Věřím, že vám informace v Osobních financích pomohou k výběru nejkrásnější dovolené a 7. září se sejdeme na stáncích u nového čísla, či o nějaký den dříve, pokud již máte, nebo se rozhodnete pro předplatné.

Martin Chlouba, šéfredaktorVybíráme z obsahu dvojčísla 7-8/2009

 • Daňový kalendář
 • Finanční aktualitky
 • Novinky

Téma: Zelená úsporám krok za krokem

Zjistili jsme vše o programu Zelená úsporám – poradíme vám s vyplněním formulářů. Řekneme, jak stotisícové částky získat a u kterých bank požádat o výhodný úvěr. S tímto průvodcem máte zelené dotace v kapse!


zelena.jpg

Peníze a život

 • Politikání
 • Mobilitky

Nechci slevu zadarmo

Patříte také mezi sběrače bodů, procent, mílí a kdoví čeho, co nabízejí různé věrnostní programy? Nebo je to podle vás jenom marketingový trik, jak nalákat zákazníky, kteří z toho nakonec vůbec nic nemají? Prozkoumali jsme nabídku věrnostních karet a řekneme vám, se kterými skutečně ušetříte a které vám zbytečně zabírají místo v peněžence.

slevy-karty.jpg

Chcete být v létě sexy?

Dovolená je za dveřmi a my se chceme líbit. V tomto období proto ve větší míře podstupujeme plastické operace, liposukce, vyhlazování vrásek nebo náročnější kadeřnické služby. Necháváme si také spravit zuby, rozhlížíme se po nových brýlích, nebo si vadu zraku necháme operovat.

Průvodce: Jak strávit dovolenou v pohodě

Nevíte ještě, kam a jak se dopravíte na dovolenou? Přečtěte si několik rad, které vám při rozhodování pomohou, ať zvolíte cestovní kancelář, nebo pojedete na vlastní pěst. A pokud se chystáte o termínu dovolené se zaměstnavatelem teprve jednat, připomeneme vaše práva.

dovolena.jpg

Internet – hrozba pro děti

Děti jsou na internetu nejohroženější skupinou uživatelů. Proč tomu tak je a co můžeme udělat pro to, aby se internet stal naším pomocníkem a nikoliv noční můrou?

Pasti v úvěrových smlouvách

Některé obchody lákají zákazníky k nakupování bez peněz: Vybrané zboží pořídíte na splátky! Deset minut na přepážce a můžete odejít s vysněnou televizí, mobilem nebo nábytkem. Málokdo si pročte pořádně smlouvu, a tak až velmi pozdě zjistí, k čemu se podpisem zavázal. Na co si tedy dát pozor při čerpání úvěrů?

Práce a podnikání

 • Poradna

Trh práce: Prahu čeká propouštění

Pokud pracujete v automobilovém či textilním průmyslu, vaše vyhlídky nejsou nikterak růžové. Podle průzkumu Manpower index trhu práce očekávají firmy právě v těchto oborech největší propouštění zaměstnanců.

Milionové nápady

Pokud nosíte v hlavě podnikatelský nápad, který by mohl vydělat miliony, máte možnost s tím něco udělat. Výmluvy na nedostatek kapitálu a další poraženecké myšlenky můžete hodit za hlavu. Soutěží na rozjezd byznysu je hned několik.

Zlatý padák nečekejte

Při odchodu ze zaměstnání hraje odstupné důležitou roli. Jde o nezanedbatelnou finanční částku, a tak je dobré vědět, kolik peněz můžete od zaměstnavatele získat a kdy.

vypoved.jpg

Vytváříte hodnotu nebo jen řešíte problémy?

V dnešním náročném prostředí globální ekonomiky znám opravdu málo organizací nebo manažerů, kteří by se běžně nesetkávali alespoň s některým z jevů, jako je drastické utahování opasků, snižování nákladů, propouštění nebo reorganizace.

Milionové zaměstnání není svoboda

Představte si, že vám každý měsíc chodí na účet plat v řádech stovek tisíc, šéfujete jedné z největších firem na světě a stejně se jednoho dne probudíte a řeknete si – tohle není svoboda. Přesně to udělal David Krajný, současný majitel realitního řetězce Re/max v Česku a na Slovensku.

Co když si k nám přijde zákazník vylít zlost

Jedno známé prodejní pravidlo říká, že zákazník má vždycky pravdu. Různé články a poučky navíc potvrzují, že se máme k zákazníkům chovat vlídně, slušně a uctivě za všech okolností. Jenže někdy to vypadá, jako by autoři těchto pouček nikdy nic neprodávali.

Investování

 • Investiční aktualitky
 • Přehled fondů
 • Bankrot GM růst jen přibrzdil

Těžba ropy klesá, cena roste

Za připomenutí stojí, že květnový nárůst ceny americké lehké ropy o téměř 30 % byl nejvýznamnější v historii. Podle investiční banky Goldman Sachs by se cena ropy mohla dostat do konce roku k úrovni 85 amerických dolarů a v růstu by měla pokračovat i v roce 2010.

Libra trhala rekordy

Na hlavním měnovém páru amerického dolaru a společné evropské měny jsme na počátku června byli svědky rozkmitaného vývoje, který nejprve tlačil dolar díky pozitivnímu vývoji na akciových trzích na slabší úrovně kolem 1,43 EUR/USD. Později ale dolar dokázal získat zpět, co ztratil.

Největší mýty a omyly investování

Pod pojmem investice si každý z nás vybaví něco jiného. Ať už se jedná o nemovitost, vklad v bance, akcii, dluhopis nebo podílový fond, všechny v sobě nesou jistá rizika, výhody i nevýhody. Proto je vhodné se na každou investici podívat z několika úhlů pohledu.

Mozaika

Recenze: Nejbohatší muž v Babylónu

Babylónské příběhy jsou legendární, ovšem mohou nám přinést užitek v době 21. století? George Clason tvrdí, že finanční principy jsou neměnné po tisíce let – pojďme se tedy podívat, jaké poselství nám mytické příběhy odkazují.

 • Vítězové a poražení ve finančnictví
 • FinExpert.cz: Kde skončí krize nejdříve
 • Jaký očekávají Češi vývoj v cenách nemovitostí
 • Křížovka a sudoku
 • Test: Vyznáte se v pojišťovnictví
 • Finanční střípky


 

Další článek


 
celkem 2 komentáře

Poslední komentáře

Re: Vy a osobní finance
Jan
15. 7. 2009, 06:45
Vy a osobní finance
Tomáš Ullrich
8. 7. 2009, 22:11

Další články

Počet uživatelů internetu roste díky chytrým telefonům

Počet uživatelů internetu roste díky chytrým telefonům

Před 8 hodinami  |  Rybová Romana
Fórum: Stavební spoření nebo penzijko?

Fórum: Stavební spoření nebo penzijko?

Před 8 hodinami  |  Fórum FinExpert.cz
Daň z nemovitých věcí: Na zaplacení máte už jen pár dní

Daň z nemovitých věcí: Na zaplacení máte už jen pár dní

Majitelé pozemků a staveb musí pravidelně platit daň z nemovitých věcí. Zaplatit ji musí nejpozději 31. května.

Před 9 hodinami  |  Ondráčková Kamila, Štarmanová Blanka

Smažte smartphone, citlivá data vás mohou přijít draho

Smažte smartphone, citlivá data vás mohou přijít draho

Před 14 hodinami  |  Pospíšil Aleš
Pět nejčastějších mýtů o podnikatelích

Pět nejčastějších mýtů o podnikatelích

Podnikání bývá opředeno spoustou mýtů a polopravd.

Před 22 hodinami  |  Štarková Petra  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

EuroEUREUR27.030 Kč0.018 %
Americký dolarUSDUSD24.253 Kč0.252 %
Britská libraGBPGBP35.608 Kč0.8 %
Japonský jenJPYJPY22.011 Kč-0.154 %
Chorvatská kunaHRKHRK3.609 Kč0.055 %
více...
PX889.8001.55 %
CETV56.350-1.40 %
ČEZ430.9000.68 %
Erste Bank657.4003.17 %
Fortuna85.9001.06 %
více...
Meziroční změna HDP4,50%3Q / 15
Míra nezaměstnanosti6,40%k 1. 1. 16
Meziroční inflace0,60%k 1. 1. 16
Průměrná hrubá mzda26 072 Kč3Q / 15
Meziroční růst průmyslu-1,70%k 1. 12. 15
více