FinExpert.e15.cz

Nástrahy vzniku předplatného za erotiku

Prověřením platebního formuláře vše nekončí. Jak vzniká předplatné a jaké jsou jeho skrytá rizika? Pokračování seriálu.
Seriál: Podnikání v erotice a placení za erotiku na internetu
Zatím vyšlo:
1. Kudy tečou peníze z karty při platbě erotiky?
2. Lze za erotiku na internetu bezpečně platit?
3. Podnikání v erotice na webu

 

Protože se málokdy setkáte s platebním formulářem v češtině, budu psát v hranatých závorkách i anglické termíny a hlášky. Pocházejí převážně od zprostředkovatele ccBill, ale jsou běžně používány i ostatními. Budu se jich snažit uvést dostatek pro bezpečný nákup s minimální znalostí angličtiny.

Jednorázové předplatné – jistota za vyšší cenu

Jednorázové [non-recurring, one-time, single] předplatné [membership] je asi to nejbezpečnější. Zaplatíte uváděnou částku a získáte přístup na pevně dané období. Solidní zprostředkovatel je vám poté schopen garantovat bezpečí pro kartu i zaplacený přístup. Někteří vlastníci stránek nabízejí předplatné na dlouhé období za velmi výhodnou cenu. Při rozhodování o takovéto nabídce berte do úvahy fakt, že šance získat peníze zpět obvykle končí do tří měsíců od realizace transakce.

Periodické předplatné – nebezpečí pro zapomnětlivé

Periodické předplatné [recurring] bývá často spojeno s cenově zvýhodněným zkušebním obdobím [trial] a je velmi oblíbené. Vlastníci stránek získávají pravidelný příjem, a za to nabízejí nejvýhodnější ceny. Na konci každé periody dochází k automatickému obnovení platby (strhnutí sjednané částky) za účelem prodloužení platnosti [rebill], a to až do chvíle, než své členství přerušíte [cancel] a nebo karta ukončí svou platnost. Jste tak vystaveni pohybům kurzu a zároveň musíte nechat kartu otevřenou pro internetové transakce.

Časté e-maily s informací, že „pan XY nemůže získat nové předplatné, protože už jedno má“ mě přesvědčují o tom, že je spousta lidí schopna platit členství, aniž by o tom věděli a službu využívali. V databázi našich členů se najdou i zákazníci s poslední návštěvou před rokem a více. Rozhodně nemůžete počítat s tím, že vás vlastník stránek upozorní na to, že jste pro něj legálním zdrojem bezpracných příjmů.  A proto, pokud si nejste jisti svojí pořádkumilovností, raději zvolte dražší jednorázové předplatné.

Pozor na podezřele výhodná zkušební období

Občas se můžete setkat s nabídkou zkušebního období [trial] za nápadně výhodných podmínek následovaných obvykle dlouhou periodou za vysokou cenu. Příkladem takové nabídky je:  [$1(USD) for 4 days (trial) then $99.95 (USD) recurring every 90 days].
V tomto případě můžete počítat jednak s tím, že vlastník stránek udělal vše pro to, abyste zaplatili obě sumy (tj. $101.95 celkem) a zároveň že se nebude starat o obsah. Rozhodně si nechte zajít chuť!

Platba vám nemusí projít

Platby za erotiku jsou bankami považovány za rizikové a proto má solidní zprostředkovatel celý seznam důvodů, proč vaše peníze odmítnout. Vyjmenujeme si ty nejčastější:

 • [Card Declined at Pre-Auth SC] – vaše karta byla odmítnuta kvůli negativnímu vyhodnocení informací, které o vás má zprostředkovatel.  Může se jednat o cokoliv od změny adresy až po předchozí problémové chování (neoprávněné reklamace atd.).
 • [You Have Submitted Too Many Times]příliš mnoho předchozích zamítnutých plateb v krátkém časovém období
 • [Transaction Denied by Bank] – vaše banka odmítla transakci ve prospěch zprostředkovatele.
 • [Invalid Credit Card Provided]špatná karta, například chyba v číslech nebo typu karty
 • [Was declined due to Transaction Declined] – nicneříkající negativní hláška, která může být například výsledkem kombinace [Card Declined at Pre-Auth SC] spolu s [Transaction Denied by Bank] a nebo čehokoliv jiného.
 • [You currently have a subscription and are unable to signup] – moje nejoblíbenější hláška :-). Znamená, že už máte „zapomenuté“ předplatné a přesto se snažíte znovu zaplatit.

Základem je platný e-mail

Solidní zprostředkovatel se vás vždy snaží informovat o všech zásadních událostech týkajících se vašeho předplatného. Proto je velmi důležité uvést funkční e-mail a po zaplacení zkontrolovat „spamový koš“, kam tyto e-maily často padají.  Můžete být informováni zejména o těchto událostech:

 • Vzniku předplatného [Email Confirmation for Subscription] – v tomto e-mailu vám zprostředkovatel děkuje za předplatné a zasílá vám hlavně tyto důležité údaje: vaše uživatelské jméno [username], heslo [password] a ID číslo předplatného [subscription number]. Zejména ID číslo je velmi důležité pro pozdější komunikaci mezi vámi a zprostředkovatelem a mělo by být uváděno při jakékoliv komunikaci, tedy i přerušení předplatného [cancel]. Většinou zde naleznete i kontakt na zprostředkovatele a jeho zákaznickou podporu.
 • Zamítnutí platby [(DENIAL) Email Confirmation] – dozvíte se zde důvod zamítnutí vaší platby (viz výše) a  kontakt na zprostředkovatele.
 • Přerušení předplatného [Cancellation of subscription] – tento e-mail obdržíte okamžitě po přerušení předplatného [cancel], (ověříte si kdy a že ho provedl). Z tohoto e-mailu se zároveň dozvíte, kdy skončí vaše předplatné [will become inactive on (datum a čas)] a také získáte jistotu, že vám z karty nebudou strženy další peníze.
 • Chyba při automatickém obnovení platby [Failed to Rebill subscription] – tento e-mail vás informuje, že zprostředkovatel nemohl strhnout pravidelnou platbu [rebill] za periodické předplatné, a proto ho ukončil.
 • Ukončení předplatného [Expire of subscription] – vaše předplatné právě skončilo (nezaměňovat s přerušením předplatného [Cancellation of subscription]).

Braňte se proti matoucím e-mailům

Zprostředkovatelé mohou dát vlastníkovi stránek možnost e-maily upravit podle přání. Pokud vám tedy přijde matoucí, zavádějící a nebo nesrozumitelný e-mail, neváhejte kontaktovat přímo zprostředkovatele se žádostí o jeho vysvětlení. Pokud se budou e-maily zdát vadné i jemu dostane vlastník stránek příslušné „ponaučení“ a stav napraví.

Příště se dozvíte o postupech efektivního přerušení periodického předplatného [cancel] a řešení problémů s využíváním služeb.

Další článek


 

celkem 29 komentářů

Nejnovější komentáře

Re:jine vysvetleni
netloop
18. 10. 2007, 18:27
Re:jine vysvetleni
ondra
28. 3. 2007, 18:43
Re:jine vysvetleni
just my 2 cents
28. 3. 2007, 13:08
Re:proboha
ondra
27. 3. 2007, 14:57
Re:jine vysvetleni
ondra
27. 3. 2007, 14:39

Další články

Banka Creditas (fórum)

Banka Creditas (fórum)

Před 1 hodinou  |  Fórum FinExpert.cz
Česká pošta zase zdražila. Vnitrostátní balíčky o 10 Kč, zahraniční o pět

Česká pošta zase zdražila. Vnitrostátní balíčky o 10 Kč, zahraniční o pět

Před 3 hodinami  |  Pospíšil Aleš
Finanční chyby čtyřicátníků: 7 tref do černého

Finanční chyby čtyřicátníků: 7 tref do černého

Jaké finanční chyby dělají (nejen) čtyřicátníci?

Před 5 hodinami  |  web Investiční  |  7

Není školka jako školka – kam s dítětem po skončení rodičovské?

Není školka jako školka – kam s dítětem po skončení rodičovské?

Rodiče často volí veřejné mateřské školy kvůli jejich příznivým cenám

Před 13 hodinami  |  Skálová Jana

Nabyli jste loni nemovitost? Do konce ledna nezapomeňte podat přiznání

Nabyli jste loni nemovitost? Do konce ledna nezapomeňte podat přiznání

Lhůta pro podání přiznání letos vychází na úterý 31. ledna 2017.

Včera  |  Pospíšil Aleš

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Finanční úřad | Koupě bytu | Prodej bytu | Nemovitosti | Daně | Platíme | Bydlíme

Nabyli jste loni nemovitost? Do konce ledna nezapomeňte podat přiznání

Lhůta pro podání přiznání letos vychází na úterý 31. ledna 2017. více