FinExpert.e15.cz

Moneta nabídne bezkontaktní výběry ve stovce nových bankomatů

Z bankomatů Moneta Money Bank je nyní možné vybírat bezkontaktně. Aktuálně jsou bezkontaktní výběry v provozu na 101 z 630 bankomatů. Do půlky února se jejich počet ještě zvýší. V letošním roce banka postupně plánuje navýšit počet bezkontaktních bankomatů až na 335.

Bezkontaktní bankomaty Moneta Money Bank nabídnou svým klientům, ale i klientům jiných bank, kteří bankomaty využijí, rychlejší možnost výběru peněz a také větší bezpečnost – kartu nedáváte po dobu transakce z ruky a bezkontaktní čtečky jsou navíc zabudovány přímo do bankomatu. Je tedy na první pohled jasné, že zde není dodatečně přidáno žádné zařízení, které by mohlo číst data z karty.

Další novinkou je možnost vybírat hotovost z bankomatu pomocí platební nálepky. Denní limity pro výběr hotovosti si na platební nálepce můžete nastavit na pobočce, na call centru, nebo ve své Internet Bance i Smart Bance.

Díky bezkontaktní čtečce můžete nejenom vybírat…

…můžete také zjistit zůstatek na účtu, podívat se na přehled o využívání karty, uskutečnit jednorázový platební příkaz nebo uhradit splátku na kreditní kartě. Na druhou stranu bankomaty bezkontaktně neumožňují změnu PINu platební karty nebo její odblokování. V těchto případech je nutné kartu vložit. 

 

Další článek


 

 


Další články

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená