FinExpert.e15.cz

MasterCard a FAO oznamují nové partnerství

Praha, 4. září 2015

Společnost MasterCard a Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) spojují síly za účelem vytvoření inovativní aliance v boji proti hladu. Nové partnerství usiluje o rozvoj všeobecných platebních systémů na podporu drobných zemědělců a chudých rodin. 

V rámci spolupráce budou zároveň zkoumány způsoby, jak domácnostem poskytnout úvěry nebo peníze na nákup základních potřeb a zemědělských komodit na jejich trzích, což povede k podpoře lokálních ekonomik. Finanční nástroje se tak dostanou i do rukou ekonomicky okrajových komunit.

Pilotní projekt odstartuje v uprchlickém kempu Kakuma v Keni, který je v současnosti domovem pro 170 000 uprchlíků. Obyvatelé kempu obdrží předplacené karty určené k nákupu dřevěného uhlí, jež bylo vyrobeno v souladu s certifikací o udržitelnosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Aktivní účast společnosti MasterCard v podobě technologických expertíz a významného finančního příspěvku má za cíl nastartovat tamější obchodní aktivitu. MasterCard poskytne 1 240 hostitelským domácnostem vylepšené pece pro výrobu dřevěného uhlí a 7 000 uprchlickým domácnostem energeticky efektivní kamna a úvěr na pokrytí čtvrtiny roční spotřeby uhlí.

„Toto partnerství skutečně ukazuje, že soukromý sektor je klíčovým spojencem v globálním úsilí o vytvoření světa bez hladu. Organizace FAO je velmi hrdá na spolupráci s MasterCard, jejímž prostřednictvím budeme podporovat drobné zemědělce, aby se stali ekonomicky nezávislými, a to díky postupnému finančnímu začleňování,“ řekl José Graziano da Silva, generální ředitel FAO.

„Spolupráce s FAO je dalším důležitým partnerstvím, které umožňuje rozšiřovat využití globálních technologií, a tím zvyšovat životní standard lidí na celém světě,“ dodal Walt Macnee ze společnosti MasterCard.

Další článekDalší články

Pět věcí, které vás překvapí při startu podnikání

Pět věcí, které vás překvapí při startu podnikání

Najednou nemůžete počítat s žádnou pracovní dobou...

Právě teď  |  Štarková Petra  |  4

Air Bank: Pozor na lyžích a žádnej alkohol. Aneb nepodceňujte cestoví pojištění

Air Bank: Pozor na lyžích a žádnej alkohol. Aneb nepodceňujte cestoví pojištění

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  1
Spoření pro děti: Jak a kolik?

Spoření pro děti: Jak a kolik?

Jak a kolik spořit dětem, abychom jim v budoucnu finančně ulehčili start do samostatného života.

Včera  |  Cibulka Michal  |  7

Pozor na zapomenuté kreditní karty

Pozor na zapomenuté kreditní karty

Včera  |  Ondráčková Kamila  |  1
5 důvodů, proč máme nízké platy a mzdy

5 důvodů, proč máme nízké platy a mzdy

Kupní síla průměrné mzdy v Česku je na úrovni 59 procent unijního průměru.

Včera  |  Lazarevič Arsen  |  9

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená