FinExpert.e15.cz

Malí a střední podnikatelé jsou na tom lépe

Malé a střední podniky se začínají stabilizovat. Někteří podnikatelé se chystají nabírat nové zaměstnance. Pozitivně nebo neutrálně hodnotí svůj vývoj přes 87 % malých a středních podniků. Je to nejlepší vývoj od roku 2008. Nabírat nové zaměstnance má v plánu čtvrtina z nich.

„Výsledky komorového barometru dokládají stabilitu, které po období krize podniky evidentně opět dosahují,“ komentuje prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Komorový barometr je Hospodářskou komorou ČR realizován dvakrát do roka. Nejnovější se uskutečnil letos v únoru a zúčastnilo se ho 562 podnikatelů z kategorie malých a středních podniků s méně než 250 zaměstnanci.

„Po obdobích s rekordním zlepšováním celkové ekonomické situace českých podnikatelů a růstem i u ostatních ekonomických indikátorů je dosažení určitých prahových hodnot v dynamice vývoje logické a přirozené a je důkazem toho, že se příznivá ekonomická situace v ČR postupně stabilizuje,“ komentuje prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.

Bydlíme | Šetříme | Rodinný rozpočet | NN

Pro nabídku výhodnějších energií se můžete zaregistrovat do 30. dubna

Kdo se do kampaně „Chci výhodnější energie“ ještě nezaregistroval, ale přesto má o změnu dodavatele zájem, má stále příležitost přejít k vítěznému dodavateli.

Samozřejmě jsou i podnikatelé, kteří svůj vývoj hodnotí negativně. Od roku 2012 jejich počet ale dlouhodobě klesá. Naproti tomu stoupá počet těch, kteří považují svou ekonomickou situaci za stabilní. Celkové hodnocení stávající ekonomické situace ukazuje nejlepší výsledek od vypuknutí hospodářské krize.

Tyto výsledky se daly očekávat. Podle aktuálních dat Českého statistického úřadu v loňském roce vzrostl český HDP o 4,3 %. Což bylo více než dvojnásobné tempo v porovnání s EU.                          

„České ekonomice se dařilo nejvíce za posledních osm let, a to díky mimořádným faktorům jako nízká cena ropy a zrychlené čerpání peněz z evropských fondů. Ke snížení růstu ekonomiky došlo již v závěru roku 2015. Pro letošní a příští rok se podle poslední makroekonomické predikce MF ČR očekává ustálení růstu HDP přibližně na úrovni dvou a půl procenta,“ doplnil Vladimír Dlouhý.

Další článek


 

 


Další články

Banka vám může zrušit účet ani nemrknete

Banka vám může zrušit účet ani nemrknete

Banka vám buď může dát výpověď, nebo může odstoupit od smlouvy.

Před 1 hodinou  |  Rybová Romana

Equa je poprvé v zisku, banka loni vydělala přes sto milionů korun

Equa je poprvé v zisku, banka loni vydělala přes sto milionů korun

Včera  |  Pospíšil Aleš
Pět věcí, které vás překvapí při startu podnikání

Pět věcí, které vás překvapí při startu podnikání

Najednou nemůžete počítat s žádnou pracovní dobou...

Včera  |  Štarková Petra  |  4

Air Bank: Pozor na lyžích a žádnej alkohol. Aneb nepodceňujte cestoví pojištění

Air Bank: Pozor na lyžích a žádnej alkohol. Aneb nepodceňujte cestoví pojištění

21.  2.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  2
Spoření pro děti: Jak a kolik?

Spoření pro děti: Jak a kolik?

Jak a kolik spořit dětem, abychom jim v budoucnu finančně ulehčili start do samostatného života.

21.  2.  2017  |  Cibulka Michal  |  7

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená