FinExpert.e15.cz

Kdo vám pojistí seskok padákem?

Chystáte se na letní adrenalinový zážitek, například na seskok padákem, a chtěli byste se na tento jediný den pojistit? Není to tak jednoduché.

Pojišťoven, které jsou ochotné pojistit pouze na jeden jediný den za tímto účelem, je málo. Většinou takové pojištění vůbec nenabízí, maximálně si můžete adrenalinové sporty připojistit k běžnému úrazovému pojištění.

Uniqa

U této pojišťovny uspějete. Poskytne vám krátkodobé on-line úrazové pojištění. Můžete si jej sjednat pouhý den dopředu, ale klidně i dříve. Maximální pojistná částka činí 1 milion korun jak pro smrt úrazem, tak pro trvalé následky úrazu. Cena tohoto pojištění se pohybuje okolo 240 korun.

Pojišťovna České spořitelny

U této pojišťovny je to složitější. Pojištění pro tento účel získáte k Flexi životnímu pojištění. „Pojištění rizikových rekreačních sportů nabízíme u Flexi životního pojištění v rámci pojištění úrazu standardně zdarma až na 30 dní v roce. Naši klienti jsou tak pojištěni pro aktivity, jako je seskok padákem, horolezectví, bungee jumping, potápění s dýchacím přístrojem nebo rafting, a to kdekoliv na světě ve dnech, které si sami vyberou.

Toto pojištění lze aktivovat přímo v den rizikové aktivity prostřednictvím SMS nebo na našem webu, nejpozději dvě hodiny předem,“ uvádí Jana Náchodská, tisková mluvčí Pojišťovny České spořitelny.

Česká pojišťovna

U České pojišťovny můžete volit připojištění extrémních sportů. Pokud se ale těmto aktivitám nevěnujete pravidelně, lze si sjednat krátkodobé úrazové pojištění. Pojistnou smlouvu můžete uzavřít na pobočkách pojišťovny nebo u obchodníků pojišťovny.

Opět stačí den před aktivitou. Cena pojištění je 108 korun, pro smrt následkem úrazu je plnění 2 miliony korun, trvalé následky úrazu od 0,01% s progresivním plněním 2 000 000 Kč (plnění až 10 000 000 Kč).

Česká podnikatelská pojišťovna

„V souladu s pojistnými podmínkami se pojištění nevztahuje na škodní události, které nastaly při řízení sportovních letadel nebo při seskoku padákem (jak v rámci úrazového, tak cestovního pojištění). Řešením pro případného zájemce o pojištění by mohla být individuální pojistná smlouva nebo pro skupinu osob Skupinové úrazové pojištění s Filipem Plus,“ vysvětluje Renata Čapková z České podnikatelské pojišťovny.

Další článek


 

 


Další články

Air Bank: Pozor na lyžích a žádnej alkohol. Aneb nepodceňujte cestoví pojištění

Air Bank: Pozor na lyžích a žádnej alkohol. Aneb nepodceňujte cestoví pojištění

Před 1 hodinou  |  Pospíšil Aleš
Spoření pro děti: Jak a kolik?

Spoření pro děti: Jak a kolik?

Jak a kolik spořit dětem, abychom jim v budoucnu finančně ulehčili start do samostatného života.

Před 5 hodinami  |  Cibulka Michal  |  7

Pozor na zapomenuté kreditní karty

Pozor na zapomenuté kreditní karty

Před 6 hodinami  |  Ondráčková Kamila
5 důvodů, proč máme nízké platy a mzdy

5 důvodů, proč máme nízké platy a mzdy

Kupní síla průměrné mzdy v Česku je na úrovni 59 procent unijního průměru.

Před 15 hodinami  |  Lazarevič Arsen  |  3

Nová kalkulačka: Spočítejte si váš důchod v roce 2017

Nová kalkulačka: Spočítejte si váš důchod v roce 2017

Včera  |  FinExpert.cz

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená