FinExpert.e15.cz

Kde banky pomáhají?

Banky se většinou angažují v projektech, které se týkají rozvoje finanční gramotnosti nebo pomoci osobám ve finanční tísni.

Banky jsou sice instituce, ve kterých se točí velké peníze, vydělávají na půjčkách a úvěrech obyčejných lidí, ale na druhou stranu se některé banky snaží pomáhat. Tentokrát jsme se zeptali bankovních institucí, jakou pomocí se mohou pochlubit. Některé se s námi o svou aktivitu podělily. Většinou jde o rozvoj finanční gramotnosti nebo pomoc osobám ve finanční tísni.

ČSOB

ČSOB podporuje preventivní aktivity v oblasti finanční gramotnosti i dluhové poradenství. „Od roku 2010 vyhlašujeme Nadační program vzdělání, ve kterém jsme dosud podpořili 60 projektů celkovou částkou 6 milionů korun. Velký význam má také podpora poradenství, které je lidem poskytováno bezplatně, aby je odborná pomoc nepřivedla do ještě větších finančních potíží,“ vysvětluje Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Půjčujeme si | Úvěry | mBank | Konsolidace

mBank přichází s novinkou: půjčkou na zkoušku

Nadačního programu vzdělání se soustředí na tři priority – finanční gramotnost, vzdělávání specifických cílových skupin a profesionalizaci neziskových organizací v podobě Akademie Modrého života. Prostřednictvím partnerství s Asociací občanských poraden a Poradnou při finanční tísni banka podporujeme finanční gramotnost veřejnosti.

Citibank

Tato banka podporuje projekty neziskových organizací v České republice. V minulém roce banka společně s Nadací Terezy Maxové dětem pomáhala matkám a ženám žijícím v azylových domech, studentům v rámci finančního vzdělávání. Dále Citibank spolupracuje s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity na společném programu zaměřeném na zvyšování finanční gramotnosti sociálně slabých obyvatel.

Česká spořitelna

Česká spořitelna je zakládajícím členem Poradny při finanční tísni, do které pravidelně přispívá. Tato poradna poskytuje bezplatně dluhové poradenství a věnuje se prevenci. I Česká spořitelna spolupracuje na přípravě vzdělávacích programů v oblasti finanční gramotnosti. Například spolupracovala s Českou televizí na seriálu „Aby dluhy nebolely“. Na podzim tohoto roku banka připravuje projekt sociální banky, která bude určena všem, pro které jsou klasické bankovní služby a poradenství částečně nebo zcela nedostupné. 

GE Money Bank

GE Money Bank má program dlužník ve finanční tísni, ve kterém pomáhá dlužníkům, kteří se dostali do tíživé finanční situace a neví jak z ní ven. Tento program byl využíván například při povodních. 

„Stále častější zadlužování či nárůst exekucí jsou jedny z nejpalčivějších problémů, s nimiž se Češi potýkají. Mnohdy mají totiž omezené znalosti finančních produktů, nečtou smlouvy nebo si nevedou přehled o příjmech a výdajích. GE Money Bank proto ve spolupráci s občanským sdružením AISIS prostřednictvím vzdělávacího programu Rozumíme penězům dlouhodobě podporuje výuku finanční gramotnosti již na základních školách a nově od roku 2015 také v mateřských školách, kde se zaměřuje na finanční, osobnostní a sociální výchovu. Děti se tak učí, že všechny věci mají svojí hodnotu a musejí se zaplatit,“ říká Lucie Policarová z GE Money. Dále jsou pomocí dobrovolníků GE Volunteers vzděláváni ve finanční gramotnosti sociálně znevýhodněné děti v Ostravě a Ústí nad Labem.

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank je partnerem Poradny při finanční tísni, kterou financuje a zároveň funguje jako člen správní rady.

Další článek


 

 


Další články

Equa bank má přes čtvrt milionu klientů

Equa bank má přes čtvrt milionu klientů

Před 12 hodinami  |  Ondráčková Kamila  |  1
Pojistné události: největší škody páchá voda

Pojistné události: největší škody páchá voda

Před 14 hodinami  |  Rybová Romana
Vyplatí se koupit investiční byt na pronájem? Trh realit ovlivní i ČNB

Vyplatí se koupit investiční byt na pronájem? Trh realit ovlivní i ČNB

Nemovitosti v minulých letech zvyšovaly svou hodnotu.

Před 22 hodinami  |  Lazarevič Arsen  |  4

Zdražovalo se u vás kvůli EET? [fórum]

Zdražovalo se u vás kvůli EET? [fórum]

Včera  |  Fórum FinExpert.cz
Na zahraniční dovolenou se pojistí pouze polovina z nás

Na zahraniční dovolenou se pojistí pouze polovina z nás

13.  1.  2017  |  Rybová Romana  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Finanční úřad | Koupě bytu | Prodej bytu | Nemovitosti | Daně | Platíme | Bydlíme

Nabyli jste loni nemovitost? Do konce ledna nezapomeňte podat přiznání

Lhůta pro podání přiznání letos vychází na úterý 31. ledna 2017. více