FinExpert.e15.cz

K tradičně padělaným značkám přibyly nové

Praha, 17. červen 2016

Česká obchodní inspekce provedla v 1. čtvrtletí roku 2016 kontroly v kamenných a internetových obchodech, při nichž bylo ověřováno dodržování zákazu nabízet, prodávat a skladovat výrobky porušující některá práva duševního vlastnictví. Z celkového počtu 682 provedených kontrol bylo prokázáno porušení některých práv duševního vlastnictví u 91 kontrol (13,3 %). Zajištěno a uloženo mimo dosah kontrolovaných osob bylo celkem 5 432 kusů padělků za téměř 6, 5 milionu korun, což je hodnota zajištěného zboží vyčíslená v cenách originálů. Porušení obecně závazných právních předpisů bylo prokázáno u více než poloviny kontrol, a to ve 393 případech (57,6 %). V  rámci kontrolní akce bylo pravomocně uloženo celkem 376 pokut v souhrnné výši 2 657 500 korun. 

Česká obchodní inspekce kontrolovala v období od 1. 1. 2016 do 31. 3. 2016, mimo jiné, i dodržování § 8 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Podle tohoto ustanovení je zakázána nabídka, prodej a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví nebo neoprávněné užívání označení, které je chráněno podle zvláštního právního předpisu. Z celkového počtu 682 provedených kontrol bylo zjištěno porušení obecně závazných právních předpisů ve 393 případech (57,6 %), z tohoto počtu u 91 kontrol bylo zaznamenáno porušení zákazu nabízení, prodeje a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví, což je 13,3 %. 

Na základě zjištěného porušení právních předpisů bylo v rámci kontrolní akce pravomocně uloženo celkem 376 pokut v hodnotě 2 657 500 Kč. 

V průběhu 1. čtvrtletí 2016 bylo zajištěno a uloženo mimo dosah kontrolovaných osob celkem 5 432 kusů padělků, v hodnotě vyčíslené v cenách originálu ve výši 6 473 752 (což je o 3 600 kusů a o 2 891 778 korun více než v roce 2015 ve stejném období). Výrobky, které neodpovídají zvláštním právním předpisům, a u nichž bude pravomocně rozhodnuto o jejich propadnutí, budou následně zničeny, případně využity k humanitárním účelům. 

Další článekDalší články

21 důvodů, proč právě teď splachujete peníze do záchodu

21 důvodů, proč právě teď splachujete peníze do záchodu

Stačí jen mírně upravit spotřebitelské návyky.

Před 4 hodinami  |  web Investiční  |  6

Novopečení otcové budou mít od příštího roku nárok na týden placeného volna

Novopečení otcové budou mít od příštího roku nárok na týden placeného volna

Sněmovna schválila týdenní dovolenou pro otce, kterým se narodilo dítě. Tato novela by měla začít platit příští rok od ledna nebo února.

Včera  | 

Daňová sleva na EET v praktických příkladech

Daňová sleva na EET v praktických příkladech

Na slevu na EET mají nárok pouze fyzické osoby, právnické osoby nikoliv.

Včera  |  Gola Petr  |  5

Akční nabídky a asistent na telefonu. Znáte výhody firemních karet Visa?

Akční nabídky a asistent na telefonu. Znáte výhody firemních karet Visa?

(Inzerce) Placení bankovní kartou je už v Česku běžným standardem. Povědomí o firemních kartách a jejich výhodách ale stále není moc rozšířené.

Včera  |  Inzerce

ČSOB rozšíří platební bránu o řešení EET

ČSOB rozšíří platební bránu o řešení EET

Včera  |  Ondráčková Kamila  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Trh práce | Zákoník práce | Hledání práce | Zákony | Vyděláváme | Práce

Práce přesčas: Víte, na co máte nárok a na co si dát pozor?

Počet přesčasových hodin je jasně daný zákonnou úpravou. více